Menu

Kontakt

Zespół Szkół
Malawa 199
36-007 Krasne
woj. podkarpackie
tel/fax. (17) 8554225

szkolamalawa@wp.pl


napisz

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas tyle osób:


Księga Gości

Linki

Aktualności wrzesień – październik 2013 r.Świetlicowy konkurs jesienny „LEŚNE LUDKI”


W dniu 31 października 2013r. roztrzygnięto konkurs jesienny „LEŚNE LUDKI”   dla klas I-III SP. Uczniowie wykonali prace przestrzenne z wykorzystaniem   darów jesieni (szyszki, żołędzie, liście, jarzębina itp.). Pan dyrektor wręczył     zwycięzcom dyplomy i nagrody.
zdjęciaSpotkanie z podróżnikiem


W ostatni czwartek tj. 31 października odbyło się spotkanie z podróżnikiem z   grupy TRZASK. Była to już kolejna tego typu lekcja w naszej szkole. Tym   razem prezentacja obejmowała zdjęcia i opowieści z wyprawy, której szlak     wyznaczał północny brzeg Morza Śródziemnego. Mieliśmy okazję poogladać malownicze widoki m.in.     Włoch, Francji, Hiszpanii. Wszyscy z ciekwością (i zazdrością:)) słuchali niezwykłych opowieści o     poszczególnych miejscach.
zdjęciaUroczystość pasowania na gimnazjalistę


W dniu 28 października 2013r. uczniowie klasy 1a i 1b, w obecności Dyrekcji,   wychowawców i uczniów klasy IIa G, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali   włączeni do grona gimnazjalistów. Po ślubowaniu uczniowie zaprezentowali na     wesoło swoje klasy, następnie rozpoczęły się zabawne konkursy. Uroczystość przygotowała klasa IIaG     pod opieką pani Marty Maciejowskiej oraz Samorząd Uczniowski z panią Dagmara Świrad.
zdjęciaUczniowie klasy 1b w bibliotece


W dniach 22 i 23 października 2013r. uczniowie klasy 1b SP zostali uroczyście   przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej oraz publicznej. W obydwu   bibliotekach odbyły się dla nich specjalne zajęcia, przygotowane przez panie   bibliotekarki. Podczas spotkań dzieci zapoznały się z regulaminem bibliotek, zasadami   korzystania z wolnego dostępu do półek oraz pracą bibliotekarza. Wzięły udział w     dyskusji pt. „Dlaczego mówimy, że czytanie jest sztuką”. Dowiedziały się, że w bibliotece mogą     rozwijać zainteresowania poprzez dobór odpowiedniej książki oraz spotykać się z przyjaciółmi. Każdy     pierwszak otrzymał pamiątkową zakładkę do książki oraz cukierki.   Na koniec dzieci obiecały, że     często będą odwiedzać bibliotekę.
zdjęciaSpotkanie z pisarzem panem Wojciechem Ulmanem


W dniu 21 października 2013r. odbyło się spotkanie uczniów z lokalnym   pisarzem i fotografem panem Wojciechem Ulmanem. Uczniowie z wielkim   zainteresowaniem słuchali jak autor cytował fragmenty swoich wierszy oraz     opowiadał o fotografiach, które wykonał. Po spotkaniu uczniowie mieli okazję kupić książki pana     Ulmana z jego autografem.
zdjęcia„Radiolatorium”


21 października 2013r. uczniowie klasy 4 w ramach kółka przyrodniczego   uczestniczyli w zajęciach prowadzonyh przez edukatorów z „Radiolatorium” –   audycji nadawanej w Radiu Rzeszów, w soboty w godz. od 11 do 12. Na     zajęciach uczniowie przeprowadzali doświadczenia związane z tematem „Powietrze”. Do doświadczeń     używali sprzętów codziennego użytku: stary odkurzacz, worki na śmieci, kawałki rury kanalizacyjnej,     plastikowe wiaderko. Lekcja bardzo sie podobała, a na kolejnym spotkaniu uczniowie będą budować     zabawki z zastosowaniem praw fizyki.
zdjęciaKlasa 3b SP na wycieczce w lesie


W dniu 15 października 2013r. uczniowie klasy 3b SP wybrali sie na wycieczkę   do lasu. Poznawali warstwy lasu, rozpoznawali drzewa po korze i liściach,   pokonywali naturalny tor przeszkód.
zdjęciaPasowanie na ucznia klasy pierwszej


10 października 2013r. miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klasy   1a (wych. pani Renata Fortuna) oraz klasy 1b (wych. pani Beata Głowiak). Zanim   oficjalnie pierwszaki dołączyły do społeczności uczniowskiej uczniowie     zaprezentowali swoje popisy wokalne, aktorskie i taneczne. W obecności Dyrekcji, rodziców oraz     rodzeństwa ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i     nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan Dyrektor, wielkim ołówkiem dokonał uroczystego     pasowania każdego z uczniów.
  Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali piękne dyplomy i upominki. Po akademii wszyscy udali     się na poczęstunek, który przygotowali rodzice. Uroczystość była ogromnym przeżyciem i na pewno     długo będziemy ją wspominać.
zdjęciaKlasa 6b w Zamku w Łańcucie


Dnia 10 października 2013 r. klasa 6b wraz z wychowawczynią panią Dorotą   Rząsą odwiedziła Łańcut. Celem wyjazdu była lekcja muzealna w Zamku pt:   „Obyczaje i zwyczaje w dawnej Polsce”. Uczniowie podziwiali piękne sale     zamkowe, srebrne naczynia, w których jadano potrawy. Największe wrażenie zrobiła potężna sala     balowa z oddzielonym teatrem. Młodzież poznała wiele ciekawostek z życia książąt, magnaterii
  i szlachty w XVI i XVII. Zaskakująca okazała się wiadomość dotyczącą czasu trwania nauki, ówcześni     młodzi ludzie uczyli się od poniedziałku do soboty przez cały dzień do godzin wieczornych, jedynie
  z dwugodzinną przerwą. Lekcja okazała się bardzo ciekawa i pouczająca.
zdjęciaWycieczka klasy 3a SP


W środę, 9 października klasa 3a SP z panią Katarzyną Świerk była na   wycieczce w lesie i na wzgórzu Marii Magdaleny. Uczniowie podziwiali jesienny   krajobraz Malawy i poznawali jej piękne zakątki. Zobaczcie, jak wędrowali...
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania drugiego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".

czytajII Rajd rowerowy Malawa – Albigowa


W dniu 12 października 2013 roku, miał miejsce II Rajd rowerowy. Tym razem   udaliśmy się do Albigowej, gdzie dzięki gościnności członków koła   łowieckiego, rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Mimo zmęczenia,     (pokonaliśmy w obie strony przeszło 33 km), humory dopisywały.
zdjęciaŚwięto pieczonego ziemniaka


11 października 2013 r. odbyła się plenerowa impreza – „Święto pieczonego   ziemniaka”, w której wzięli udział uczniowie kl. 1b. Pogoda spisała się na   medal. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej ekosystem pola uprawnego,     zaobserwować pracę na roli, wziąć udział w zabawach ruchowych na łonie natury oraz posmakować     pieczonych ziemniaków. Dzień był bardzo udany i na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich     uczestników.
zdjęciaKarpacka Troja


W dniu 9 października 2013 r. (środa) odbyła się wycieczka klas 4a, 5a i 5b do   skansenu archeologicznego „KARPACKA TROJA” w Trzcinicy koło Jasła.
Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej pt. „Dawne życie     Słowian” oraz w warsztatach łucznictwa. Następnym punktem programu było zwiedzanie skansenu z     przewodnikiem. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, wszystkim dopisywał humor.
zdjęcia„Warsztaty kulinarne – pieczemy babeczki”


Dnia 3 października 2013r. chłopcy z klasy 1b wzięli udział w II edycji   ogólnopolskiego programu dla szkół o nazwie „Warsztaty kulinarne–pieczemy   babeczki”, którego organizatorem była spółka Rieber Foods Polska S.A.
zdjęciaDyskoteka z okazji Dnia Chłopaka


W dniu 3 października br. nowy Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji   Dnia Chłopaka zabawę dla uczniów z klas 4-6 SP oraz 1-3 G.
zdjęciaWycieczka klasy 6a do Krasiczyna i Przemyśla


Dnia 2 października br. klasa 6a wraz z wychowawcą, panią Moniką Krasny   oraz panem Konradem Kidą wybrała się na wycieczkę do Krasiczyna i   Przemyśla. Zaplanowano zwiedzanie zamku rodziny Krasickich, wejście na     wieżę widokową, zwiedzanie Przemyśla oraz pieczenie kiełbasek i zjazdy na torze saneczkowym.
zdjęciaJesienne ekspedycje Klubu EKO 2013 z klasą 1b SP


W dniu 27 września 2013r. w ramach projektu Jesienne ekspedycje Klubu EKO   2013 uczniowie klasy 1b SP pod opieką wychowawczyni pani Beaty Głowiak wzięli   udział w bezpłatnych, interaktywnych warsztatach edukacji ekologicznej w Czudcu,     w rezerwacie „Wielki Las”.
zdjęciaWybory do Samorządu Uczniowskiego


  W dniu 23 września 2013r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgłoszono     następujących kandydatów: Dominik Kwolczak klasa 1a gim, Karolina Płonka klasa 2a gim, Dominika     Pasoń klasa 3a gim.
  W głosowaniu wzięły udział klasy 4 – 6 SP, 1 – 3 Gim, nauczyciele oraz pracownicy obsługi.
  Wygrała Karolina Płonka, która uzyskała 97 głosów. Dominika Pasoń otrzymała 47 głosów, Dominik     Kwolczak zdobył 42 głosy, a 4 głosy były nieważne.

Przewodniczącą SU została Karolina Płonka.
Wywiad z nią zamieścimy w kolejnym numerze „Szkolnych Nowinek”
który ukaże się już 15 października.Konkurs na projekt znaczka odblaskowego


Zespół Szkół w Malawie zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Konkursie   Plastycznym „Świeć przykładem – bądź widoczny na drodze” –   projektowanie znaczka odblaskowego.

Regulamin konkursu
czytajWarsztaty kulinarne „Babeczka z pudełeczka”


Wspólna praca w kuchni to świetna zabawa, a samodzielnie wykonane wypieki   smakują, jak żadne inne. W cyklu bezpłatnych warsztatów. kulinarnych, pod   hasłem „Babeczka z pudełeczka!”, wzięły udział uczennice klasy 1 b SP.
   Oj działo się... Wielkie „za–mieszanie”!
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania pierwszego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".

czytajRozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014


Nowy rok szkolny rozpoczął się 2 września 2013 r. (poniedziałek).
Pan dyrektor serdecznie powitał Uczniów, przybyłych Rodziców oraz   Nauczycieli. Wszystkim życzył sukcesów i owocnej pracy w nowym roku     szkolnym 2013/2014.
zdjęciaNowy podział godzin


Zapraszamy do zapoznania się z podziałem godzin na I półrocze roku szkolnego 2013/2014.

czytajInformacja dla nauczycieli ZS w Malawie


Konferencja odbędzie się 29 sierpnia 2013r. (czwartek), o godz. 9.30.Wakacyjny obóz nad Bałtykiem


W dniach od 3 do 10 sierpnia 2013r. nasi uczniowie wypoczywali na obozie   wakacyjnym w Dąbkach nad Morzem Bałtyckim. Obóz był zorganizowany   przez Zespół Szkół w Malawie, a uczniowie mogli bezpiecznie i interesująco     spędzić czas pod czujnym okiem 3 nauczycieli z naszej szkoły.
zdjęcia


Copyright 2012   Zespół Szkół w Malawie