Menu

Kontakt

Zespół Szkół
Malawa 199
36-007 Krasne
woj. podkarpackie
tel/fax. (17) 8554225

szkolamalawa@wp.pl


napisz

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas tyle osób:


Księga Gości

Linki

Aktualności wrzesień – październik 2012 r.Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki


W dniu 22 października 2012 uczniowie klas III a i III b gimnazjum uczestniczyli w  Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki. Największą atrakcją była interaktywna  wystawa „Eksperymentuj” i pokazy „Niskie temperatury”, przygotowane przez    Centrum Nauki Kopernik. „ Niskie temperatury” to pokaz właściwości ciekłego azotu – cieczy, która wrze    w temperaturze –196 ºC. Można było dowiedzieć się, jak wykorzystywane są fale mózgowe do treningu    koncentracji, obejrzeć szybowiec Jantar, rakiety i modele kosmiczne, sprawdzić znajomość ludzkiego    ciała, teorię zachowania momentu pędu, wykorzystując wirujące krzesełko, zobaczyć Genarator Tesli i    wiele innych ciekawych rzeczy.
zdjęciaPierwszy numer gazetki szkolnej


  W Wasze ręce oddajemy pierwszy numer nowej gazetki szkolnej, która będzie ukazywała się w    naszej szkole od teraz regularnie, co miesiąc. Numer pierwszy, czyli eksperymentalny. Chcemy wyjść    naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Będziemy czekać na Wasze sugestie nadsyłane drogą mailową.   Liczymy na Waszą współpracę w zapełnianiu stron kolejnych numerów gazetki.

Zapraszamy do pobrania pierwszego numeru !!!
czytajWycieczki klasy II b SP


W październiku klasa II b SP wybrała sie na wycieczkę do lasu, aby   obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Zorganizowano również ognisko    klasowe u ucznia Michała. Była niezła zabawa.
zdjęciaWyprawa do lasu


Dnia 18 października klasa IIIa SP wędrowała po malawskim lesie, podziwiając  piękno jesiennej przyrody oraz obserwując życie roślin i zwierząt leśnych.
zdjęciaPasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej


Dnia 18 października odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w  Malawie. Dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pan  Dyrektor pasował każde dziecko na ucznia. Po pasowaniu uczniowie przedstawili    program artystyczny, a Pani Wicedyrektor wręczyła im pamiatkowe dyplomy.
zdjęciaDzień Nauczyciela


Dnia 16 października (wtorek) zorganizowano uroczystą akademię z okazji
Dnia Nauczyciela.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością emerytowani pracownicy naszej szkoły.
zdjęciaZabawa z okazji Dnia Chłopaka


We wtorek (9 października) Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas  IV-VI oraz klas gimnazjalnych.
zdjęciaPasowanie na gimnazjalistę


Dnia 8 października (poniedziałek) odbyło się pasowanie na gimnazjalistę -  Otrzęsiny klasy Ia. Uczniowie przygotowali prezentację swojej klasy oraz  poczęstunek dla zaproszonych gości, a Samorzad Uczniowski poprowadził całą    uroczystość. Dziewczęta i chłopcy w obecności Pana Dyrektora oraz Pani Wicedyrektor złożyli    uroczystą przysięgę, a ich przynależność do szkolnej społeczności została usankcjonowana.
zdjęciaWycieczka do Łańcuta


W październiku klasy IV-te i V-te wybrały się na zwiedzanie Zamku w Łańcucie
zdjęciaInternational Ski-Kolloquium w Austrii


W dniach od 28 września do 4 października 2012r. młodzi sportowcy z naszej  szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na snowboardowy podbój Austrii.
zdjęciaKoło rowerowe w ZS w Malawie


Dnia 6 października 2012r. (sobota) rozpoczęło działalność Koło rowerowe. Uczestnicy I Rajdu rowerowego pojechali na ognisko do Cierpisza. Ruch na  świeżym powietrzu, pieczona kiełbasa i konkursy to jedynie część z licznych    atrakcji, jakie przeżyli rowerzyści.
zdjęciaDzień Chłopaka w klasach VI


1 października uczniowie klas VI świętowali Dzień Chłopaka w stadninie koni  "Albin" w Słocinie. Mimo pochmurnej pogody humory dopisywały, szczególnie  chłopcom, którzy otrzymali od dziewcząt słodkie prezenty.
zdjęciaŚwięto pieczonego ziemniaka


W dniu 25 września uczniowie klasy IIa SP zorganizowali Święto Pieczonego  Ziemniaka. Było ognisko, pieczenie ziemniaków i kiełbasek oraz wyścigi na  wesoło. Piękna pogoda i dobre humory zagwarantowały udaną zabawę.
zdjęciaW piekarni w Krasnem


Dnia 24 września uczniowie klasy IIIa SP odwiedzili piekarnię w Krasnem. Poznali pracę piekarza oraz sposoby wypieku chleba.
zdjęciaAkcja "Zamień zużyte baterie na lizaka"


Uczniowie Szkoły Podstawowej również wykazali troskę o najbliższe środowisko. W dniach 17-21 września aktywnie wzięli udział w wielkiej akcji pod hasłem    "Zamień zużyte baterie na lizaka", zorganizowanej przez świetlicę szkolną w p;ramach 19 edycji    Sprzątania Świata. W kilka dni udało się zebrać 36 kg zużytych i przeterminowanych baterii.
  Akcja potrwa do końca września.
  Wyrażamy nadzieję, że zaproponowany atrakcyjny sposób zachęcania do właściwego postępowania
  z odpadami przyniesie nie tylko jednorazowe korzyści, ale pozostawi trwały ślad w świadomości    społecznej i zmobilizuje uczestników akcji do codziennej troski o otoczenie.
zdjęcieAkcja "Sprzątanie świata"


 17 września (poniedziałek) nasza szkoła włączyła się do akcji  "Sprzątanie świata-Polska". Uczniowie Gimnazjum, chcąc wyrazić  szacunek dla otaczającej ich przyrody zbierali śmieci z przydrożnych   rowów, przystanków autobusowych, terenów przyleśnych, parkingu.
  Przyświecało im hasło "Kocham, lubię, szanuję...nie śmiecę". Mamy nadzieję, że edukacja   ekologiczna i przeprowadzane akcje przyczynią się do utrzymania czystości i porządku, a z naszego    krajobrazu znikną  dzikie wysypiska śmieci.
zdjęcia   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 14 września 2012 r. (piątek).

Klasy I-III Szkoła podstawowa – godz. 16.30
Klasy IV-VI Szkoła podstawowa oraz klasy I-III Gimnazjum – godz. 17.00Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013


Nowy rok szkolny 2012/2013 rozpocznie się 3 września 2012 roku (poniedziałek). Msza św. odbędzie się o godz. 8.15. Spotkanie na sali gimnastycznej  zaplanowano na godz. 9.15.
zdjęcia   Powitanie


        Witaj na stronie Naszej Szkoły. Do jej obejrzenia zalecamy przeglądarkę internetową
       Mozilla Firefox.

Copyright 2012   Zespół Szkół w Malawie