Menu

Kontakt

Zespół Szkół
Malawa 199
36-007 Krasne
woj. podkarpackie
tel/fax. (17) 8554225

szkolamalawa@wp.pl


napisz

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas tyle osób:


Księga Gości

Linki

Aktualności wrzesień – czerwiec 2015/2016 r.Zakończenie roku szkolnego 2015/2016


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 24 czerwca 2016 r. (piątek).
Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 8.15.Spotkanie integracyjne klasy 3b SP


W dniu 15 czerwca 2016 r. w klasie 3b SP odbyła się uroczystość pod hasłem   „NASZE TRZY LATA WSPÓLNEJ PRACY”. Impreza poprzedzona została   przygotowaniem programu artystycznego i upominków dla rodziców pod     kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak. Uroczystość odbyła się na scenie GOKiB w Krasnem.     Przybyli liczni goście: mamusie, tatusiowie oraz rodzeństwo. Najpierw odbyło się sceniczne przełożenie     wierszy J. Brzechwy. Trzecioklasiści zaprezentowali swój dorobek artystyczny, który wypracowali na     zajęciach kółka teatralnego pod czujnym okiem aktora − p. Macieja, dalej uczniowie zaprezentowali     swoją twórczość literacką. Cała uroczystość została uświetniona czarowną piosenką i układem     tanecznym. W dalszej części spotkania odbyła się wspólna zabawa oraz mile spędzone chwile przy     herbatce w Kolorado. Panowała miła atmosfera i można było zaobserwować serdeczne relacje.     Uroczystość ta przyczyniła się do pogłębienia więzi emocjonalnej z członkami rodziny oraz była lekcją     szacunku wobec drugiego człowieka. Wszyscy dobrze się bawili.
zdjęciaPerełki Podkarpacia


Dnia 21 czerwca 2016 r. w TVP w Rzeszowie odbyło się uroczyste   podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Perełki   Podkarpacia”. Głównym celem konkursu było przedstawienie walorów     turystycznych naszego regionu. Decyzją jury nagrodę otrzymała Alicja Brzózka (kl. 3b SP), natomiast     Aleksandra Dudek (kl. 3b SP) otrzymała wyróżnienie. Laureatki przygotowała p. Beata Głowiak.
  Ze względu na klasową wycieczkę, na uroczystej gali konkursu nasze laureatki reprezentowały mamy –      p. Agnieszka oraz p. Jowita.
zdjęciaSukces uczniów ZS w Malawie
w konkursie ogólnopolskim


Ważnym wydarzeniem przypadającym na bieżący rok była 1050. rocznica Chrztu   Polski. Uczniowie Zespołu Szkół w Malawie postanowili wykazać się wiedzą w tym   zakresie. Po intensywnych przygotowaniach, w kwietniu br. wzięli udział w   ogólnopolskim konkursie – teście wiedzy, ph. „Początki Państwa Polskiego”.     Organizatorem konkursu był EDI – Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe w Warszawie. Sześcioro,     spośród szkolnych reprezentantów, otrzymało zaszczytne wyróżnienia: Kinga Socha kl. I G, Łukasz     Wisz, Piotr Tańcula, Natalia Lew, Gabriela Marszał, Damian Dworak – uczniowie kl. III G.     Wyróżnionym entuzjastom historii dziękujemy i gratulujemy.
zdjęciaWędrówki po Krainie Origami


Cieszymy się z kolejnego sukcesu i informujemy, że Paulina Socha,   uczennica kl. 5b, zajęła II miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Origami   organizowanym w ramach Festiwalu „Wędrówki po Krainie Origami” w Stalowej     Woli. Serdecznie gratulujemy!
zdjęciaLider zbiórki baterii


17 czerwca 2016 r. odbyło się podsumowanie całorocznego szkolnego   konkursu o tytuł „Lidera zbiórki baterii”. Celem konkursu było zachęcanie dzieci   i młodzieży do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, zwłaszcza baterii     oraz uświadamianie i utrwalanie zachowań proekologicznych. Tytuł UCZNIA – LIDERA ZBIÓRKI BATERII     zdobył Szymon Czech z kl. 2a SP. W konkursie nagrodzono i wyróżniono 10 uczniów. Fundatorem     nagród był Sklep Toys„R”Us. Konkurs zorganizowała p. Beata Głowiak.
zdjęciaDzień Oświaty –
Święto Przedszkola i Szkoły w Malawie


W sobotę 18 czerwca 2016 r. odbył się Dzień Oświaty czyli Święto   Przedszkola i Szkoły w Malawie. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 częścią     artystyczną, a następnie na wszystkich czekały liczne atrakcje, m.in. konkursy, zabawy, Festiwal     Talentów, darmowa zjeżdżalnia, malowanie twarzy, warsztaty origami, warsztaty rękodzieła     artystycznego, poczęstunek (kiełbasa, bigos, napoje), domowe wypieki.
zdjęciaWyprawa do lasu z EKOSKOPEM


14 czerwca br. uczniowie kl. 3b SP wraz z wychowawcą p. B. Głowiak oraz   trenerami Ekoskopu p. K. Ruszałą, p. M. Kunyszem, wolontariuszami z   Armenii, Słowacji i Hiszpanii wybrali się na wycieczkę do lasu. Wyprawa była     związana z podsumowaniem dwuletniego projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”. Kapryśna     pogoda nie była przeszkodą do wzięcia udziału w ciekawych zajęciach w plenerze, ponieważ deszcz     jest również częścią natury! Zajęcia praktyczne z doskonałą obudową teoretyczną, prowadzone w     sposób ciekawy i nieszablonowy, sprzyjały twórczemu myśleniu dzieci. Uczniowie zbierali materiał     przyrodniczy, by móc poszerzyć swoją wiedzę na temat flory i fauny okolicznych lasów, a następnie     wykonali kartkę z elementów roślinnych. Na koniec trzecioklasiści podziękowali pani prezes     Stowarzyszenia EKOSKOP z Rzeszowa za umożliwienie uczestniczenia w projekcie oraz za     profesjonalną edukację ekologiczną.
zdjęciaSukces naszej szkoły!


Dnia 9 czerwca 2016 r. uczniowie kl. 3b SP wraz z wychowawczynią panią   Beatą Głowiak otrzymali zaproszenie do Warszawy na uroczystą Galę   Konkursu Ekologicznego „Polub Baterie”. Projekt został realizowany w naszej     szkole etapami, trwał od listopada 2015 r. do marca 2016 r. Każdy z sześciu etapów konkursu polegał     na zrealizowaniu określonego zadania konkursowego. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z     całej Polski. Celem konkursu była edukacja ekologiczna w zakresie ograniczenia negatywnego wpływu     odpadów niebezpiecznych na środowisko. Organizatorem tej inicjatywy był Remondis Electrorecycling     w Warszawie pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.     Efektem pełnego inwencji udziału w konkursie jest niemały sukces – Nasza szkoła otrzymała III     miejsce w Polsce. Cieszy nas nie tylko to, że przyczyniliśmy się do ochrony przyrody, pogłębiliśmy     świadomość ekologiczną najmłodszych, ale i materialny wymiar sukcesu. Zwycięstwo przyniosło     szkole dotację finansową w postaci nagród rzeczowych w wysokości 4 tys. zł.
zdjęciaZIELONE WZGÓRZA NAD SOLINĄ...


... to temat wycieczki klas drugich gimnazjum, która odbyła się dnia 8 czerwca   2016 r. Program wycieczki był napięty, o co zadbała p. Monika Krasny oraz p.   Irena Brzeżawska. Na początek romantyczny rejs statkiem po Zalewie     Solińskim i spacer po zaporze, następnie zapora w Myczkowcach i podziwianie widoków. Kolejnym     punktem programu było pokonanie krótkiego, zielonego szlaku (niektórzy dostali zadyszki…) do groty z     cudownym źródełkiem w Zwierzyniu. Aby zregenerować siły uczniowie upiekli kiełbaski na ognisku w     Ośrodku Caritas w Myczkowcach. Siły wróciły szybko, gdyż uczniowie (ci z nadmiarem energii)      rozegrali mecz na znajdującym się nieopodal boisku. A potem coś „dla duszy”: spacer po ogrodzie     biblijnym, oglądanie miniatur cerkwi oraz wizyta w mini zoo. Na koniec (znowu dla tych z nadmiarem     energii), krótka trasa do ruin Zamku Sobień, a tam „uczta dla oczu”: malowniczy widok na dolinę Sanu.     Pogoda też dopisała. A wzgórza nad Soliną, były naprawdę zielone...
zdjęciaWycieczka do Skansenu w Kolbuszowej


W dniu 7 czerwca 2016 r. uczniowie klas drugich SP, uczestniczyli w   wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Wędrując po   Skansenie dzieci oglądały dawne zabudowania wiejskie należące do grupy     etnograficznej Lasowiaków. Uczniowie klas II a i b uczestniczyli w zajęciach w starej szkole: „W dawnej     klasie – próba kaligrafii”. Wcielili się w uczniów sprzed stu lat, próbowali pisać atramentem i piórem.     Klasa II c miała zorganizowane zajęcia na świeżym powietrzu: „Ene, due, rabe...– dawne gry i zabawy”.     Uczniowie nauczyli się wyliczanek, rymowanek oraz zasad wielu gier i zabaw sprzed wieku. Na     zakończenie wycieczki uczniowie biesiadowali w jednej z zagród. Wyjazd zorganizowały: p. K. Świerk,
  p. G. Pociask, p. M. Patyna
zdjęciaOgnisko klasy 3b SP


W dniu 6 czerwca 2016 roku rodzice uczniów z klasy 3b SP zorganizowali   ognisko. Na początku, zaraz po przygotowaniu ogniska wszyscy z wielką   ochotą smażyliśmy i jedliśmy kiełbaski. Po smakowitym posiłku krótko     odpoczywaliśmy, a potem uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych. Wspaniałą zabawę mieliśmy     podczas biegów slalomem, między młodymi brzozami oraz gry w piłkę nożną. Wykorzystaliśmy     również czas na rozmowę z koleżankami i kolegami oraz obserwację flory i fauny otaczającej przyrody.      Zabawa była znakomita!!!
zdjęciaFestiwal Piosenki Dziecięcej


W Dniu Dziecka odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Dziecięcej.
W konkursie wystąpiło 21 uczniów z klas 1 – 3. Wszyscy wykonawcy byli   starannie przygotowani, mieli ciekawe stroje i rekwizyty. Każdy uczestnik     konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową. Nagrodę Publiczności zdobyła Aleksandra Afonia     z klasy 1b. Organizatorkami festiwalu były: p. B. Lutecka, p. K. Świerk, p. M. Patyna
zdjęciaWycieczka klas czwartych


W Dzień Dziecka uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi   wychowawczyniami, p. Renatą Kosińską – Krochmal i p. Martą Maciejowską¸   odbyli wycieczkę do Sandomierza i Kurozwęk. Mieliśmy okazję poznać zabytki     architektoniczne miasteczka serialowego ojca Mateusza, popływać statkiem po Wiśle, a nawet     spojrzeć w oczy ogromnym bizonom. Pogoda nam dopisała, wszyscy wrócili do Malawy z uśmiechami     na twarzach.
zdjęciaCzytanie jest trendy!


W ramach działalności Szkolnego Koła Dyskusyjnego odbyło się kameralne   spotkanie miłośników czytania. Uczennice gimnazjum wymieniły się   spostrzeżeniami po przeczytaniu utworu Katarzyny Dembskiej „Mariolka.     Zwariowana powieść dla nastolatek”, a dziewczynki ze szkoły podstawowej podzieliły się ze     słuchaczami refleksjami na temat Dynastii Miziołków autorstwa Joanny Olech. Uczestnicy tworzyli     klimat artystycznego, intelektualnego klubu. Koordynatorzy akcji, pani Agnieszka Wąs i pani Marta     Maciejowska, wyrażają nadzieję, że na drugim spotkaniu nie zabraknie chłopców. Zachęcamy do     lektury kolejnych pozycji książkowych – informacje na plakatach w szkole.
zdjęciaMiędzyszkolny Konkurs Ortograficzny


Dnia 23 maja br. laureaci szkolnego konkursu ortograficznego, Weronika Dańko oraz   Krystian Podlesiecki, wzięli udział w zmaganiach międzyszkolnych o tytuł   Wiosennego Mistrza Ortografii zorganizowanych przez Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie.   Nasza reprezentantka stanęła na podium, zajmując 3. pozycję.   Gratulujemy!    Uczestników opieką merytoryczną objęła pani Marta Maciejowska.
zdjęciaOdsłonięcie tablicy pamiątkowej
pamięci Władysława Skubisza


W dniu 22 maja 2016 r. delegacja naszej szkoły wraz z Pocztem   Sztandarowym wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej oraz odsłonięciu     tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Władysława Skubisza, które odbyły się w Krasnem.     Pochodzący z Krasnego Władysław Skubisz w okresie okupacji należał do AK, w maju 1944 r. brał     udział w Akcji Kośba, której celem była likwidacja dwóch gestapowców, w październiku 1944 r. został     aresztowany i zamordowany przez NKWD. Miejsce jego pochówku nie jest znane. Aby zachować w     pamięci czyny bohatera naszej Małej Ojczyzny na cmentarzu w Krasnem odsłonięto tablicę     pamiątkową poświęconą Władysławowi Skubiszowi.
zdjęciaWszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym języku


Uczniowie klasy 3b SP podczas zajęć plastycznych wykonali prace   konkursowe pod hasłem „Wszystkie dzieci uśmiechają się w tym samym   języku”, który zorganizowany został przez Zespół Szkół im. UNICEF
  w Rzeszowie. Hasło tegorocznej XV edycji konkursu brzmiało „POLSKA – TO JA I TY”. Cieszymy się z     sukcesu naszego ucznia Macieja Kasprzyka, który w dniu 10 maja 2016 r. otrzymał wyróżnienie w     kategorii klas I-III. Laureata przygotowała p. Beata Głowiak.
zdjęciaKangur Matematyczny


W dniu 17 marca br. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs   „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział 45 uczniów. Uczestnicy byli   podzieleni na 4 kategorie: Maluch, Beniamin, Kadet i Junior. Na liście     wyróżnionych znalazła się trójka naszych uczniów: Szymon Czech z kl. II SP, Jakub Pańczak z kl. IV     SP, Kamila Patałuch z V SP.    Laureatom gratulujemy!
zdjęcia   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 19 maja 2016 r. (czwartek).
Klasy I – III Szkoły Podstawowej oraz klasy IV – VI Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.00.Egzamin na kartę rowerową


W dniu 12 maja 2016 r. odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową.
W skład komisji egzaminacyjnej weszły panie: Renata Kosińska-Krochmal,   Dorota Miś i Agnieszka Wąs. Podczas egzaminu sprawdzano umiejętność     jazdy po wyznaczonym torze. Część teoretyczną z obowiązujących przepisów ruchu drogowego     uczniowie zaliczyli we wcześniejszym terminie. Do egzaminu przystąpiło 27 uczniów i wszyscy     ukończyli go z wynikiem pozytywnym. Karty rowerowe uczniowie będą mogli odebrać w sekretariacie     szkoły 19 maja 2016 r. Gratulujemy!
zdjęciaII Podkarpacki Festiwal Piosenki Europejskiej


W dniu 13 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rzeszowie   odbył się II Podkarpacki Festiwal Piosenki Europejskiej. Celem festiwalu było   popularyzowanie muzyki europejskiej, przybliżenie kultury muzycznej krajów    europejskich, propagowanie nauki języków obcych poprzez muzykę oraz promowanie aktywności     artystycznej młodzieży. W festiwalu, który miał charakter konkursu wzięło udział ponad 30 uczestników.     Decyzją Jury reprezentantka naszej szkoły – Izabela Dziedzic z kl. I b – otrzymała wyróżnienie.     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Laureatkę przygotowały panie: Beata Chwistek i Justyna     Stachura.
zdjęciaKlub Bezpiecznego Puchatka w klasach pierwszych


Klasy 1a i 1b SP we wrześniu przystąpiły do ogólnopolskiego programu edukacyjnego   „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Pierwszy rok w szkole jest szczególnie ważny dla   każdego dziecka. Wkracza ono w nową rzeczywistość, która wymaga od niego     większej samodzielności i odpowiedzialności. Okres szkoły to czas wspaniałej przygody: poznawanie     świata, zawieranie nowych znajomości, zdobywanie ważnych umiejętności. Nasi uczniowie     uczestniczyli w lekcjach, podczas których dowiedzieli się: jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak     unikać niebezpieczeństw w szkole oraz w domu, podczas pracy i zabawy. W grudniu 2015 uczniowie     wzięli udział w „Wielkim Teście Bezpieczeństwa”. Po przeprowadzeniu wymienionych zadań nasi     najmłodsi uczniowie nabyli prawo do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.     Koordynatorem wszelkich działań w tym zakresie jest p. Marzena Patyna.
zdjęciaGala finałowa
V Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania


Dnia 9 maja 2016 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła   się gala finałowa V Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. Na scenie     Teatru pojawili się nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie podkarpackich szkół, a wśród nich wyróżnieni     uczniowie naszej szkoły: uczennica kl. 3b SP Alicja Brzózka (opiekun p. Beata Głowiak) oraz     uczennica kl. 5b Martyna Leja (opiekun p. Agnieszka Wąs). Nagrody zostały wręczone przez Panią     Małgorzatę Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Pomysłodawcą Podkarpackiego Konkursu     Pięknego Czytania jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie oraz wspierające ją     Stowarzyszenie. W tym roku do organizatorów dołączyło Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.     Współorganizatorem konkursu jest Polskie Radio Rzeszów.
zdjęciaPokazy z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej


W dniu 5 maja 2016 r. klasy: 2a i 2b gimnazjum uczestniczyły w „Pokazach z   fizyki”, które odbyły się na Politechnice Rzeszowskiej. Uczniowie mogli   zobaczyć ciekawe doświadczenia z fizyki z zakresu prądu elektrycznego,     termodynamiki oraz energii świetlnej. Doświadczenia były efektownie demonstrowane oraz dokładnie     wyjaśniane przez pracowników naukowych Katedry Fizyki Politechniki Rzeszowskiej oraz Instytutu     UMCS w Lublinie. Wyjazd zorganizowała p. Monika Krasny, opiekę nad uczniami sprawowała również     p. Irena Brzeżawska.
zdjęciaMistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Judo


W dniu 30 kwietnia 2016 r. w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa   Podkarpackiego w Judo. W turnieju zorganizowanym przez UKJ „Piętnastka” wzięło   udział ponad 200 zawodników. Świetnie zaprezentował się w zawodach uczeń naszej   szkoły Igor Domowicz (kl. 3a SP), który w kategorii MU11-34 wygrał wszystkie swoje   walki i zajął I-sze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
      Igor trenuje judo w klubie UKJ „Millenium” Rzeszów, a jego trenerem jest pan Piotr Majcher.

zdjęciafilmWojewódzki Konkurs
Plastyczny KOLOROWE MELODIE


W środę, 27 kwietnia 2016 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia   w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XI edycji     Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: „KOLOROWE MELODIE”. Celem konkursu było     propagowanie muzyki znakomitego kompozytora Wojciecha Kilara. Decyzją jury wyróżnienie     otrzymała Wiktoria Dołęga (kl. 2c SP), która wykonała piękną ilustrację do utworu „Exodus”.
  Laureatkę przygotowała p. Beata Głowiak
zdjęciaOcalić Rzeczpospolitą – apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja


W czwartek, 28 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji   uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowana inscenizacja przedstawiała   najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Przybliżone zostały okoliczności   uchwalenia nie tylko pierwszej w Polsce konstytucji, ale również kolejnych, po     obowiązującą obecnie: Konstytucję z roku 1997. Występ i dekorację przygotowali uczniowie klas 2     gimnazjum oraz uczniowie klasy 4a pod opieką p. Moniki Krasny i p. Ireny Brzeżawskiej. Bogatą     oprawę muzyczną, z przepięknie wykonanymi utworami „Bogurodzica” i „Mury” przygotowała p. Justyna     Stachura wraz z chórem.
zdjęciaDzień Ziemi


Dnia 24 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły oddali hołd planecie – Ziemia.   Z tej okazji klasy 2c i 5b SP wraz z wychowawczyniami p. Marzeną Patyną   oraz p. Joanną Kamycką – Podziomek przygotowały akademię. Miłośnicy     przyrody zachęcali społeczność szkolną do poszukiwania natury w zasięgu wzroku – do wyjścia z     domu, do lasu, na łąkę, do parku. Namawiali również do częstego wyłączania komórek, tabletów,     komputerów. Rozśpiewanym klasom akompaniowała p. Justyna Stachura.
  Po przedstawieniu rozdane zostały nagrody i wyróżnienia dla uczniów, którzy brali udział w szkolnym     konkursie z okazji Roku Mapy. Organizatorkami konkursu były panie: Agata Kąkol i Joanna Kamycka –     Podziomek.
zdjęciaGminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej


W dniu 18 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
w Krasnem odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jury, pod   przewodnictwem pani instruktor Liliany Sendery z GOKiB w Krasnem,     postanowiło nagrodzić następujących uczestników naszej szkoły: w kategorii klas 3 – 4 I miejsce     zajęła Manuela Pilch z klasy IV a, a II miejsce Alicja Brzózka z klasy III b.
  W kategorii klas 5 – 6 I miejsce zajęła Agnieszka Grużewska z kl. VI.
  Uczennice przygotowywały panie: Beata Chwistek, Renata Dziura i Justyna Stachura.
zdjęciaPrezentacja twórczych pomysłów


Dnia 20 kwietnia 2016 r. przedstawiciele uczniów kl. 3b SP wraz z   wychowawcą p. B. Głowiak wzięli udział w wydarzeniu kulturalnym pod hasłem   „Wiosna wkoło” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem.     Wiosna to piękna pora roku, która zachwyca swoimi kolorami, zapachami, śpiewem ptaków, ale też     zachęca do działań proekologicznych. Nasi uczniowie zaprezentowali ekologiczny pokaz mody pt.     „Odzież podwójnie użyteczna”. Kolekcja została stworzona z materiałów odpadowych. Stroje były mało     kosztowne, łatwe w wykonaniu, praktyczne i bardzo oryginalne. Trzecioklasiści pokazali, jak można     wykorzystać papier oraz plastik w kreatywny sposób, równocześnie dbając o zasoby przyrody i     czerpiąc radość z tworzenia oraz wspólnej zabawy. Pokaz bardzo spodobał się społeczności naszej     gminy i został nagrodzony gromkimi owacjami.
zdjęciafilm   Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej


W dniu 23 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 27 w Rzeszowie odbył się XVIII   Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W kategorii solistów z klas IV – VI, w   której brało udział 30 uczestników, zaszczytne wyróżnienie otrzymała Manuela Pilch z klasy IV a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczennicę przygotowywały panie: Renata Dziura i Justyna Stachura.
zdjęciaWycieczka gimnazjalistów do Krakowa


W przeddzień 400. rocznicy śmierci niezwykłego dramaturga, Williama   Szekspira, grupa gimnazjalistów z Malawy wzięła udział w niezwykłym   spektaklu Romeo i Julia przygotowanym przez Teatr im. J. Słowackiego w     Krakowie. Historia zwaśnionych rodów i zakochanej do szaleństwa pary młodych ludzi jest znana chyba     wszystkim. Jednak reżyserowi, Marcinowi Hycnarowi, udało się ukazać ją w nowej odsłonie. Wierność     tekstowi źródłowemu w połączeniu ze współczesną interpretacją ujawniło ponadczasowość tego     kultowego dzieła. Podczas spektaklu wykorzystane zostały utwory muzyki współczesnej oraz efekt     stroboskopowy, czyli światło pulsujące z dużą częstotliwością. Całość robiło imponujące wrażenie ... na     wszystkich. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej nt. malarstwa historycznego Jana     Matejki. Wyjazd zorganizowały panie polonistki: Renata Wilczyńska i Marta Maciejowska. Za opiekę     nad uczestnikami dziękujemy także panu Stanisławowi Tabaszowi.
zdjęciaAkcja ŻONKILE w Malawie


Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej   ŻONKILE organizowanej w rocznicę Powstania w Getcie Warszawski przez   Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Chętni uczniowie w ramach godziny     wychowawczej i zajęć pozalekcyjnych przygotowali papierowe żonkile, które następnie w czwartek, 21     kwietnia, zostały rozdane w szkole. Te żółte kwiatki to symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943     roku. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej,     który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.
  Koordynatorami szkolnymi akcji były: p. Marta Maciejowska, p. Joanna Machalska i p. Monika Krasny.

zdjęciaKonkurs Recytatorsko - Literacki Języka Angielskiego


Dnia 15 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Palikówce odbyła się II edycja   Konkursu Recytatorsko - Literackiego Języka Angielskiego, poświecona życiu   oraz twórczości Williama Shakespear'a. Uczniowie szkoły podstawowej     recytowali wiersze, a uczniowie gimnazjum wykonali prezentacje multimedialne inspirowane cytatem     autora: „Love is a smoke and is made with the fume of sighs”.
   W kategorii klas 1-3 SP I miejsce zajął Igor Szydełko, II miejsce Natalia Bereś (klasa 3b SP).
  W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zajęły uczennice klasy 1b: Julia Patałuch i Anna     Stefańska, natomiast Weronika Dańko, Zuzanna Dobrzańska i Sabina Maternia z klasy 3a     otrzymały wyróżnienie.
  Uczennice przygotowali: p. Beata Chwistek i p. Konrad Kida.
zdjęciaDziałania proekologiczne


Drugi rok nasza szkoła aktywnie realizuje projekt o zasięgu ogólnopolskim   „Zbieraj z klasą”, który jest realizowany dzięki współpracy firm ERP Batteries   Poland Sp. z o.o. z firmą Remondis Electrorecycling Sp. z o.o. Poprzez     praktyczne działania, a także systematyczną edukację ekologiczną zachęcamy dzieci, młodzież oraz     społeczność lokalną do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonujemy do     przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Dzięki różnorodnym akcjom proekologicznym     świadomie chronimy siebie, dbamy o środowisko oraz pomagamy szkole. Zbierając Baterie, zużyty     sprzęt elektryczny i elektroniczny, szkoła wymienia każdy kilogram zgromadzonych elektrośmieci na     nagrody i pomoce dydaktyczne dla uczniów, np. książki, gry, artykuły papiernicze. Podczas     tegorocznej, wiosennej zbiórki zebraliśmy 1260 kg elektroodpadów. Pierwsze nagrody już otrzymaliśmy.     Zostaną one rozdane w konkursach szkolnych zaplanowanych podczas Dni Otwartych Szkoły.     Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Beata Głowiak.
zdjęciaPORCJA POZYTYWNEJ ENERGII


W bieżącym roku szkolnym klasa 3a SP brała udział w ogólnopolskim   programie edukacyjnym „PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII” promującym   aktywność fizyczną, zdrowy sposób odżywiania się oraz postawy     proekologiczne. W kwietniu, w ramach tego projektu, uczniowie zaprosili na zajęcia klasę 1a. Starsi     uczniowie przedstawili inscenizację o „Kapryśnej Marcelince” ukazującą wpływ niewłaściwego     odżywiania na zdrowie. Podczas zabawy ruchowej z piosenką zachęcali wszystkich do ćwiczeń, ruchu     na świeżym powietrzu i uprawiania sportów. Na zakończenie pierwszoklasiści wzięli udział w quizie na     temat zdrowego stylu życia. Wykazali się doskonałą wiedzą oraz aktywną postawą.
zdjęciaChrzest Polski początkiem państwa polskiego


Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody 1050. rocznicy chrztu   Polski, organizując konkurs plastyczno – historyczny pt. „Chrzest Polski   początkiem państwa polskiego”. Był on okazją nie tylko do przypomnienia     uczniom faktów historycznych, ale również do uświadomienia im konsekwencji wynikających z tego     podniosłego wydarzenia. Uczniowie klas IV – VI wykonali pracę plastyczną przedstawiającą chrzest     Polski w 966 r., natomiast gimnazjaliści – komiks pt. „Chrzest Polski początkiem państwa polskiego”.     Do konkursu przystąpiło 38 osób (21 ze szkoły podstawowej i 17 z gimnazjum). Laureaci zostali     nagrodzeni ocenami z plastyki, historii i techniki, a prace umieszczono 13.04.2016 r. na tablicy w holu.      Nad realizacją konkursu czuwały panie: Irena Brzeżawska, Renata Kosińska – Krochmal i Agnieszka     Wąs.
zdjęcia laureaciDZIECI – DZIECIOM O ZDROWIU


Nasza placówka stale propaguje ideę zdrowego odżywiania, dlatego też 12   kwietnia 2016 r. uczniowie kl.3b SP należący do kółka przyrodniczego oraz   czytelniczego, jako przedstawiciele uczniów promujących zdrowie, aktywnie     uczestniczyli w prozdrowotnym wydarzeniu p.h. „DZIECI – DZIECIOM O ZDROWIU”, zorganizowanym     przez Filię GOKiB w Malawie. Trzecioklasiści pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak     przygotowali dla zaproszonych przedszkolaków inscenizację pt. „Bajka o księżniczce Zuzance i rycerzu     Witaminku”, zagadki oraz inne interesujące zabawy związane ze zdrowiem. Dzięki takim spotkaniom     dzieci poszerzają wiedzę na temat nawyków żywieniowych, uczą się co powinny jeść, żeby rosnąć i     rozwijać się zdrowo, a czego unikać.
  Celem nadrzędnym, jakim kierujemy się od samego początku naszej aktywności to:
  „Przekonanie członków społeczności szkolnej i lokalnej, że warto inwestować we własne     zdrowie, pomnażać je i traktować jako lokatę na przyszłość”.
zdjęcia   Konsultacje dla Rodziców


Zapraszamy Rodziców na indywidualne konsultacje, które odbędą się
w najbliższy czwartek, tj. 14 kwietnia 2016 r., w godz. 16.00 – 17.00.

Wycieczka do Mini Zoo


Dnia 18 marca 2016 r. uczniowie klas 2a, 3a, 3b pod opieką wychowawców   wzięli udział w bezpłatnej wycieczce do Mini Zoo, mieszczącego się w firmie   Majster przy ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Celem wycieczki było     wzbogacenie wiedzy na temat zwierząt pochodzących z różnych obszarów świata. Uczniowie mieli     możliwość na żywo obserwować wspaniałe okazy zwierząt, m.in. legwana, kameleona, pytona, rekina,     piranię, płaszczkę, a także zachwycające marmozety białouche, króliki, szynszyle i wiele innych     zwierzątek. Wycieczka okazała się nie tylko znakomitym przeżyciem, ale również atrakcyjną formą     nauki. Wyjazd zorganizowała p. B. Głowiak
zdjęciaCzytanie na dywanie


Dnia 18 marca 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami w   ramach cyklicznych zajęć czytelniczych. Tym razem uczennice z kl. 3b SP   pod kierunkiem wychowawczyni przygotowały opowiadanie o tematyce     wiosennej pt. „Historia czerwonej wstążeczki” autorstwa D. Niewoli. Trzecioklasistki po raz kolejny     przekonały się, że dobrze zorganizowana zabawa połączona z czytaniem stwarza przedszkolakom     możliwość twórczego, aktywnego działania.
zdjęciaW kręgu wielkanocnych symboli
konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III


Wielkanoc to święta pełne symboliki związanej z polską tradycją, m.in.   pisanki, kraszanki, zajączki, baranki, kurczątka ... Celem konkursu było     krzewienie tradycji związanych ze świętami poprzez pracę plastyczną własnoręcznie wykonaną przez     najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród odbyło     się 23 marca 2016 r. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Konkurs zorganizowały    panie: Gabriela Pociask oraz Beata Głowiak.
zdjęciaWielkanocny Konkurs Plastyczny


Wielkanocny Konkurs Plastyczny zorganizowały panie: Agnieszka Wąs,   Renata Kosińska – Krochmal przy pomocy Samorządu Uczniowskiego   działającego pod opieką pani Dagmary Świrad.
zdjęcia wynikiWyjazd na spektakl muzyczny pt. „Rudzielec”


W dniu 11 marca 2016 r. uczniowie kl. V a, V b oraz VI wyjechali do   Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, aby obejrzeć spektakl muzyczny   pt. „Rudzielec”, w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Muzycznego     T-ART. Przedstawienie oparte było na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego     Wzgórza”. Uczniowie poznali historię tytułowej bohaterki, zapoznali się z formą musicalu, a także     kształtowali umiejętność postrzegania, przeżywania i rozumienia dzieła sztuki. Wyjazd – z pomocą     wychowawców: p. Agnieszki Wąs, p. Joanny Kamyckiej – Podziomek i p. Dagmary Świrad –     zorganizowała p. Justyna Stachura. Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Dorota Miś. zdjęcia
LIOFILIZOWANE OWOCE
szkolną przekąską przedwiośnia


LIOFILIZOWANE OWOCE ... pod takim hasłem 15 marca 2016 r. w naszej   szkole odbywała się akcja promująca zdrowe nawyki żywieniowe. Tego dnia     uczniowie klasy 3b SP pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak oraz p. Beaty Luteckiej     przygotowali gazetkę tematyczną na temat procesu liofilizacji oraz stoisko z chrupiącymi batonikami     FRUPP. Sekret smaku i lekkości tych zdrowych przekąsek bierze się ze sposobu produkcji. Dzięki     metodzie liofilizacji owoce tracą wodę pozostawiając cenne składniki odżywcze. W rezultacie batonik     jest lekki i bogaty w naturalne aromaty oraz wartości odżywcze. Wszyscy degustatorzy przekonali się,     że FRUPP’y są smaczne i pełne składników odżywczych, które posiadają świeże owoce. Akcja     połączona była z konkursem plastycznym dla klas młodszych oraz literackim dla klas starszych.     Nasze działania prozdrowotne sponsorował producent zdrowych przekąsek Firma Celiko. Głównym     sponsorem nagród dla laureatów konkursu był sklep Toys„R”Us.
  Składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom. zdjęciaZbiórka elektrośmieci


W najbliższy poniedziałek, 21 marca 2016 r. na placu szkolnym, dla mieszkańców Malawy odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci.
W godz. 6.30 – 16.30 obok Domu Nauczyciela będą umieszczone oznakowane kontenery, do których prosimy o wrzucanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęty większych gabarytów można zostawić obok kontenerów.
Zbierając zużyty sprzęt, szkoła otrzymuje punkty, które wymienione zostaną na pomoce dydaktyczne!

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu.Gminny Konkurs Plastyczno – Fotograficzny


Dnia 4 marca 2016 r. uczniowie klasy 3b SP Maciej Bazan oraz Wiktor Drozd   odebrali nagrody w Gminnym Konkursie Plastyczno – Fotograficznym „Hu, hu, ha –   nasza zima zła”.
Laureatów przygotowała p. Beata Głowiak. Konkurs został zorganizowany przez   Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem.
zdjęcia laureaciOgólnopolska Olimpiada Młodzieży
w sportach zimowych


Uczniowie Zespołu Szkół w Malawie w styczniu brali udział w zawodach   snowboardowych na szczeblu ogólnopolskim, które odbyły się w Zakopanem.     Zawody te były również eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych.     Spośród startujących do OOM zakwalifikowało się 3 zawodników: Barbara Król, Izabela Dziedzic     oraz Nikodem Kinel. Uczniowie Ci w dniach 26 – 28 lutego 2016 r. w Zieleńcu (500 km od Malawy),     wzięli udział w XXII Olimpiadzie Młodzieży w snowboardzie. Reprezentowali naszą szkołę, klub szkolny     UKS Malawa oraz jako jedyni – województwo podkarpackie. Przypominamy, że nasza szkoła jest     jedyną w województwie, która trenuje kadrę zawodników w snowboardzie.

                  Gratulujemy odwagi, dziękujemy za wysiłek i życzymy sukcesów.
                           Poniżej zamieszczamy zdjęcia z OOM oraz wyniki.
zdjęciaRekolekcje wielkopostne


W Zespole Szkół w Malawie trwają rekolekcje. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

zdjęciaZimowisko w Zwardoniu


W dniach 13 – 19 lutego 2016 r. po raz kolejny sympatycy snowboardu i śniegu   wyjechali na zimowisko do malowniczego Zwardonia (320 km od Malawy). Pod   opieką 3 instruktorów szusowali po stokach zwardońskich. Po zajęciach na     stoku korzystali z relaksu na basenie, bilarda, gier zespołowych i spacerów, wdychając niczym nie     skażone, krystaliczne powietrze. Dni minęły bardzo szybko, a wszyscy uczestnicy stwierdzili, że żal     było wracać.
zdjęcia   Rekolekcje


  W dniach od 29 lutego do 2 marca 2016 r. odbędą się Rekolekcje szkolne.
Prosimy o zapoznanie się z programem spotkań dla poszczególnych klas.

bus 1-3 G 4-6 SP 1-3 SPWyjazd klasy 6 na gokarty


W dniu 26 lutego 2016 r. klasa 6 pojechała w ramach ferii zimowych do   Rzeszowa na gokarty. Uczniowie wraz z wychowawczynią bawili się   rewelacyjnie i spedzili miło czas na torze Reskart. Wyjazd dostarczył     niezapomnianych wrażen i wszyscy byli zgodni, że warto jeszcze raz tam pojechać. Wyjazd     zorganizowała pani Dagmara Świrad. Uczniowie oraz wychowawczyni klasy dziekują sponsorowi za     opłacenie busa.
zdjęciaFerie z planszówkami


W dniu 17 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny turniej gry   logicznej „SŁÓWKA TO LEPSZE NIŻ KRZYŻÓWKA” oraz gry zręcznościowej   „LISEK CHYTRUSEK”. W turnieju nie było przegranych. Każdy uczestnik     konkursu otrzymywał nagrodę za zwycięstwo oraz udział.
  Dlaczego warto grać w gry planszowe? Dzięki grom dzieci uczą się współpracy, rywalizacji, budowania     wzajemnych relacji. Gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny dziecka. Ich ogromną zaletą jest     integracja w grupie, zacieśnianie więzi międzyludzkich. Uczą zasad społecznych, komunikacji,     wygrywania, ale też – znacznie trudniejszej – sztuki przegrywania.

  Konkurs został zorganizowany przez opiekuna Szkolnego Koła Gier Planszowych p. Beatę Głowiak.     Przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki uprzejmości firmy Granna, która bezpłatnie przekazała     gry do turnieju. Głównym sponsorem nagród dla uczestników turnieju był Sklep Toys„R”Us.
                 Dziękujemy darczyńcom za ufundowanie gier oraz nagród.
zdjęciaEkowalentynki – upominki za zużyte baterie


EkoWalentynki już za nami, upominki rozdane, baterie zebrane i umieszczone   w specjalnych pojemnikach. Rozpiera nas radość, że działania proekologiczne   w naszej szkole są utrwalonym elementem działań wychowawczo –     profilaktycznych. Tym razem aktywnością wykazali się uczniowie kl. 3b SP oraz SU pod kierunkiem     pań: Beaty Głowiak i Dagmary Świrad, którzy przygotowali na piątek 12 lutego 2016 r. różne atrakcje     mające zachęcić kolegów i koleżanki do przynoszenia baterii. Akcja cieszyła się dużym     zainteresowaniem ze strony społeczności szkolnej. Tego dnia udało się zebrać około 25 kg zużytych     baterii. Wśród uczestników rozlosowano 16 szt. walentynkowych ozdób wykonanych z upcyklingu.     Uczniowie, którzy nie mieli zużytych baterii, również mogli tego dnia aktywnie włączyć się w działania,     pisząc hasło, najlepiej oddające potrzebę i sens właściwego postępowania ze zużytymi bateriami. Tego     typu działania to oczywiście tylko symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o     środowisko powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak     choćby segregowanie baterii i niewyrzucanie ich do śmieci.
zdjęciaANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI I ICH ZIEMSKIE WYCIECZKI


  Dnia 3 lutego 2016 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w Oddziale dla     Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ANIOŁY,     ANIOŁKI, ANIOŁECZKI I ICH ZIEMSKIE WYCIECZKI”. Uczennica kl. 3b SP Nikola Skoczylas zdobyła     wyróżnienie (opiekun artystyczny – p. Beata Głowiak). Konkurs został zorganizowany przez Szkołę     Podstawową nr 2 oraz Szkołę Podstawową nr 23 w Rzeszowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

zdjęciaRekrutacja uczniów na rok szkolny 2016/2017


Zarządzenie Wójta Gminy Krasne z dnia 26 stycznia 2016 r.
w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych
szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Krasne
czytaj

Uchwała Rady Gminy Krasne z dnia 28 stycznia 2016 r.
w sprawie określenia zasad i kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych
szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Krasne.
czytajNowy numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania drugiego w tym roku szkolnym
numeru gazetki „Szkolne Nowinki”.
czytajZdrowe chrupanie na II śniadanie


Wtorek – 26 stycznia 2016 r. był w naszej szkole DNIEM PROMOCJI   ZDROWIA. Uczniowie klasy 3b SP pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty   Głowiak oraz p. Dagmary Świrad przygotowali wystawę o składnikach i     wartościach odżywczych przekąsek zbożowo – ryżowych oraz częstowali tymi zdrowymi przysmakami     całą społeczność szkolną. Akcja połączona była z konkursem plastycznym, który polegał na     wykonaniu plakatu z hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw,     pestek, orzechów oraz przekąsek zbożowo – ryżowych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem,     wzięło w nim udział 82 uczniów SP. Oceny prac dokonali rodzice pod przewodnictwem przewodniczącej     Rady Rodziców – p. Kingi Ząbik. Nasze działania prozdrowotne wsparli producenci zdrowych     przekąsek: Firma KUPIEC oraz Firma CRISPY natural. Głównym sponsorem nagród dla laureatów     konkursu był sklep Toys”R”Us. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.
zdjęciaOsiagnięcia uczniów
W II GMINNYM KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK


W dniu 27 stycznia br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki
w Krasnem odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W czterech kategoriach   wystąpiło ok. 50 uczestników. W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej naszą szkołę     reprezentowało 10 uczniów z klas III a i b. W kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej udział wzięły     uczennice z kl. IV a i b: Manuela Pilch, Olga Jurkiewicz, Emilia Lew oraz Oliwia Szarek, natomiast
  z kl. VI – Agnieszka Grużewska. W kategorii: zespoły, naszą szkołę reprezentował zespół PRIMO z     Gimnazjum, w składzie: Izabela Dziedzic, Magdalena Dziobak (kl. I b) oraz Kacper Wiech (kl. I a).
  W czasie obrad Jury uczestnicy konkursu obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów klas III a i b naszej     Szkoły Podstawowej, które przygotowały: p. R. Fortuna oraz p. B. Głowiak.

Wszystkim gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej zamieszczamy wyniki oraz zdjęcia z konkursu.
zdjęciaLekcja przyrody z EKOSKOPEM


W dniu 26 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z zajęć   przyrodniczych w klasach 2b, 2c, 3b oraz 5a i 5b prowadzone przez trenera EKOSKOP   – doktora Macieja Kunysza. W ramach zajęć uczniowie mieli okazję wykazać się   znajomością języka angielskiego, ponieważ gościnnie wraz z p. Maciejem odwiedziły     nas dwie wolontariuszki Ekoskopu: Mery z Armenii oraz Dana z Holandii. Tematem przewodnim     spotkania były formy ochrony przyrody w Polsce. Ekolodzy byli świetnie przygotowani, a nasi uczniowie     kolejny raz uświadomili sobie, ze bioróżnorodność jest bezcenna.
  Bezpłatne zajęcia odbyły się w ramach realizowanego projektu „Alarm dla bioróżnorodności     Podkarpacia” (okres realizacji: 06.2014r. – 04.2016r.), którego szkolnym koordynatorem jest p. Beata     Głowiak.
zdjęciaCzytanie na dywanie


Dnia 25 stycznia 2016r. odbyło się spotkanie z przedszkolakami w ramach   cyklicznych zajęć czytelniczych. Tym razem uczennice z kl. 3b SP pod   kierunkiem wychowawczyni p. B. Głowiak przygotowały opowiadanie pt.     „Głodna sikorka”. Dzieci w skupieniu wysłuchały czytanego tekstu, następnie aktywnie wzięły udział w     rozmowie kierowanej na temat pomocy ptakom w okresie zimy. Przedszkolaki otrzymały od     trzecioklasistek ekologiczny karmnik wykonany z butelki PET. Dzieci bezzwłocznie napełniły karmnik     ziarnami zbóż i zobowiązały się, że będą dbać o ptasią stołówkę. Uwieńczeniem spotkania była     wspólna zabawa „Spostrzegawcza sroczka”.
zdjęciaPocztówka z Rzeszowa


Dnia 22 stycznia 2016 r. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa przy ul. 3 Maja   odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Międzyszkolnego Konkursu   Plastycznego „Pocztówka z Rzeszowa” pod hasłem „RZESZOWSKIE ULICE”.     Uczennica kl. 3b SP Alicja Brzózka zdobyła wyróżnienie (opiekun artystyczny p. Beata Głowiak).     Laureatów konkursu wraz z opiekunami powitała pani dyrektor Galerii Fotografii Irena Gałuszka. Przybyli     goście zapoznali się z historią reprezentacyjnej ulicy naszego miasta, obejrzeli prezentację z     archiwalnymi widokami ul. 3 Maja oraz odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki. Konkurs został     zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Rzeszowie.
zdjęcia   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 29 stycznia 2016 r. (piątek)
o godz.16.30.

Gwiazdo świeć...


Dnia 18 stycznia 2016 r. uczeń klasy 3b SP Bartosz Szczepański odebrał nagrodę
w V Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Gwiazdo świeć, kolędo leć, misterium   niech się dzieje… ”– ilustrujemy kolędę. Laureata przygotowała p. Beata Głowiak.   Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 8 w Rzeszowie.
zdjęciaSport to zdrowie


Dnia 15 stycznia 2016 r. uczniowie klasy V b próbowali swoich sił na lodowisku   w Rzeszowie, pod czujnym okiem p. Joanny Kamyckiej-Podziomek i p. Beaty   Luteckiej. Zabawa była wyśmienita, nawet dla tych, którzy wjechali po raz     pierwszy na taflę. Chodzi przecież o to, żeby polubić sporty zimowe i wolny czas spędzać na świeżym     powietrzu.
zdjęciaRozpoczęcie sezonu snowboardowego


W dniu 10 stycznia 2016 r. 5 uczniów naszej szkoły (Gabriela Kubas, Izabela   Dziedzic, Nikodem Kinel, Mateusz Wilk oraz Michał Wilk) rozpoczęło na stoku   „Długa Polana” w Nowym Targu sezon snowboardowy. Zgodnie z kalendarzem   sportowym wzięli udział w zawodach „Snowboard Alpine Challenge”, które     jednocześnie były rywalizacją o punkty kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.      Życzymy sukcesów!!!
zdjęcia wynikiUWAGA – Konkurs Kolęd i Pastorałek


W dniu 15 stycznia 2016 r. o godz. 13.05 w sali nr 3 odbędą się eliminacje   szkolne do II Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach   mogą wziąć udział uzdolnieni muzycznie uczniowie z klas IV-VI Szkoły   Podstawowej oraz I-III Gimnazjum. Warunkiem przystąpienia do eliminacji jest     samodzielne przygotowanie i wykonanie wybranej przez siebie kolędy lub pastorałki z podkładem     instrumentalnym lub własnym akompaniamentem. Piosenki o tematyce świątecznej nie będą     dopuszczane do konkursu. Dodatkowych informacji udziela p. Justyna Stachura.

          Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki
         w Krasnem. regulaminWycieczka do Zakopanego i Białki Tarzańskiej


Uczniowie naszej szkoły otrzymali nietypowy prezent gwiazdkowy w postaci   darmowego wyjazdu na wycieczkę do Zakopanego i Białki Tarzańskiej. Spośród   28 uczniów 17 zainaugurowało zimowy sezon i szusowali na stokach Kotelnicy     Tatrzańskiej, a pozostali odwiedzili Krupówki zakopiańskie. Po zajęciach na stoku i smacznym     obiedzie, wszyscy wygrzewali się w gorących termach. Wycieczka zakończyła się bezpiecznym     powrotem pod opieką dyrektora szkoły i 2 nauczycieli.
zdjęciaCzytanie na dywanie


Dnia 22 grudnia 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z   przedszkolakami „Muminkami”. Tym razem uczennice z kl. 3b SP pod   kierunkiem wychowawczyni p. B. Głowiak w ramach przedświątecznej akcji     postanowiły przeczytać dzieciom „Legendę o choince” J. Dymkowskiej i umilić tym samym     przedszkolakom ten piękny czas. Dzieci z zainteresowaniem słuchały legendy, chętnie odpowiadały na     pytania związane z wysłuchanym utworem, a następnie aktywnie uczestniczyły w pracy zespołowej w     zdobieniu choinki. Nie zabrakło także pięknych życzeń świątecznych oraz pachnących pierników.
zdjęciaWycieczka do fabryki bombek


W poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. uczniowie kl. 3a i 3b wraz z wychowawcami   udali się na wycieczkę autokarową do Wytwórni Bombek „ROMEX” w   Rzeszowie, gdzie mieli możliwość obserwacji całego procesu technologicznego     produkcji ozdób choinkowych. Tworzenie bombek jest pracochłonne i wymaga precyzji. Są one     wydmuchiwane z rur ze szkła o różnej grubości i długości. Ukształtowane szklane kule trafią do     srebrzalni, gdzie ich wnętrze wypełniane jest specjalnym „zaczarowanym” płynem, który pod wpływem     ciepła trwale osadza się na ściankach. Bombka przypomina lustro. Kolejny etap odbywa się w lakierni,     tu bombka otrzymuje odpowiedni kolor. Następny etap to dekoratornia, gdzie na bombkach powstają     malownicze obrazy. Ostatnim etapem jest pakowanie bombek do pudełek. Na pamiątkę pobytu każdy     uczeń otrzymał bombkę z własnym imieniem. Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń,     bezpiecznie wróciły do szkoły. Wyjazd zorganizowała p. B. Głowiak
zdjęciaKonkurs Bożonarodzeniowy dla klas I-III SP


Podczas spotkania wigilijnego w naszej szkole pan dyrektor Jan Żyłka wręczył   nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego. Uczniowie klas   I–III SP pod kierunkiem swoich pań przygotowali prace konkursowe o tematyce     świątecznej: „Wesołe aniołki”, „Szopki” oraz „Bombki choinkowe”.
zdjęciaJasełka klas I-III SP


Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów   klas III SP. W dniu 18 grudnia 2015 r. o godz. 9.00 w pięknie udekorowanej sali   gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich     rodzice. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy     wspólnie przeżyć historię narodzenia Jezusa. Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia     zwyczajnej rodziny, Dzieciątka, pasterzy i mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i     pastorałkami z akompaniamentem gitary, dzwonków oraz keyboardu. Ogromne zaangażowanie młodych     aktorów i rodziców zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie wśród     zgromadzonej publiczności. Dzieci prezentując swoje umiejętności i zdolności artystyczne miały     jednocześnie możliwość uczestniczenia w pięknej polskiej tradycji. Na zakończenie jasełek wszyscy     wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez pana dyrektora, do których dołączyli się     zaproszeni goście. Po spożyciu wigilijnej potrawy, w świątecznym nastroju uczniowie rozeszli się do     swoich sal. Jasełka przygotowały panie: R. Fortuna i B. Głowiak
zdjęciaSpotkanie wigilijne


W dniu 17 grudnia 2015 r. przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole   odbyło się spotkanie wigilijne dla uczniów z klas IV-VI SP i I-III G oraz Rady   Pedagogicznej. Przybyli na nie liczni goście: p. wójt Wilhelm Woźniak, radni     gminy Krasne, emerytowani pracownicy szkoły z p. dyr. Bronisławem Jakubowskim na czele,     przedstawiciele Wojskowego Koła Łowieckiego „Rogacz”, Rada Rodziców i ks. proboszcz Marek     Kiełbasa. Uroczystość rozpoczął p. dyr. Jan Żyłka. W świąteczny nastrój wprowadził fragment Pisma     Św. i jasełka „Dziecię się nam narodziło” w wykonaniu uczniów, w reżyserii p. Agnieszki Wąs i p. Marty     Maciejowskiej, z oprawą muzyczną przygotowaną przez p. Justynę Stachurę. Po części artystycznej,     uczestnicy spotkania wysłuchali życzeń składanych przez przedstawicieli klas i podzielili się opłatkiem,     po czym spożyli wspólny posiłek. O wystrój sali zadbały p. Irena Brzeżawska wraz z SU i p. Renata     Kosińska – Krochmal. Stroje ozdobiono m.in. stroikami przygotowanymi przez uczniów klas IV. Wigilia     przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.
zdjęciaŚwięta w twórczości dzieci


Dnia 16 grudnia w GOKiB w Krasnem odbyło się podsumowanie   Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy –   Wędrownicy”. Uczennica naszej szkoły Kamila Mach (klasa III a, opiekun: p.     Renata Fortuna) zdobyła wyróżnienie.
  15 grudnia Igor Domowicz, uczeń klasy III a, (opiekun: p. Renata Fortuna) odebrał nagrodę specjalną     Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Rzeszowie, w konkursie plastycznym „Ozdoby choinkowe w     obrazach”, a Aleksandra Afonia uczennica klasy I b (opiekun: p. Beata Lutecka) otrzymała nagrodę za     zajęcie III miejsca. Konkurs zorganizowała SP nr 17 i WiMBP w Rzeszowie.
zdjęciaSzkolny Konkurs Bożonarodzeniowy


Tradycją w naszej szkole jest konkurs prac o tematyce świątecznej.   Tegoroczny odbył się 14 grudnia. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej   zaprezentowali własne stroiki, kartki i ozdoby choinkowe, natomiast klasy I-II     gimnazjum przygotowały witraże i choinki. Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach.     Konkurs zorganizowały panie Renata Kosińska – Krochmal i Agnieszka Wąs, a nad jego przebiegiem     czuwała p. Irena Brzeżawska z Samorządem Uczniowskim. Jury, które stanowiła rada pedagogiczna,     wyłoniło laureatów konkursu. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy a zwycięzcom    składamy gratulacje.
zdjęciaŚwiatowy Dzień Misia


25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, przyjaciel,   przytulanka – Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły   zorganizował szkolny konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś”, w którym     wzięły udział klasy I – III SP. Spośród zgłoszonych do konkursu prac wyłoniono zwycięskie, które     oceniano ze względu na pomysłowość i samodzielność wykonania.
zdjęciaLekcja muzealna klas II gimnazjum


W dniu 11 grudnia br. klasy II gimnazjum wraz z opiekunami p. Ireną   Brzeżawską i p. Mariuszem Kamińskim wzięły udział w lekcji muzealnej w   Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Temat lekcji dotyczył Słowian w okresie     wczesnego średniowiecza z rejonu Polski południowo–wschodniej na podstawie źródeł     archeologicznych. Podczas zajęć uczniowie zapoznani zostali z etapami osiedlania się Słowian w     Europie Środkowej, tworzeniem przez ten lud osad i organizacji plemiennych na terenie Polski     południowej oraz własnej kultury. Po części teoretycznej uczniowie mieli okazję obejrzeć ekspozycję,     zawierającą zabytki archeologiczne po Słowianach z naszego regionu.
zdjęciaRozbudowa szkoły


W dniu 9 grudnia 2015 r. o godzinie 10.00 w pobliżu naszej szkoły miała   miejsce uroczystość rozpoczęcia budowy nowej hali sportowej oraz sal   lekcyjnych. Dyrektor szkoły, Pan Jan Żyłka przywitał wszystkich     zgromadzonych oraz przedstawił plan rozbudowy szkoły. Kluczowym momentem było symboliczne     przecięcie wstęgi, którego dokonali: Pan Wójt Gminy Krasne wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy,     Pan Dyrektor Zespołu Szkół w Malawie, przedstawiciel radnych, sołtys naszej miejscowości,     kierownik budowy, ksiądz proboszcz oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej – klasa 3 b wraz z     wychowawcą. Najmłodsi uczestnicy zaprezentowali swoje prace plastyczne na temat „Nowa część     szkoły w mojej wyobraźni”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć uwieczniających to ważne dla nas     wydarzenie.
zdjęciaZdrowe – nietrudne


W dniu 4 grudnia 2015r. uczniowie klasy 3b SP otrzymali pakiet w ramach   realizowanego programu o zasięgu ogólnopolskim „Zdrowe – nietrudne”.   Przesyłka zawierała wiele cennych pomocy, które stały się inspiracją, by     kształtować pozytywne nawyki żywieniowe i promować zdrowy tryb życia w naszym środowisku     szkolnym. Już w styczniu kontynuacja kolejnej kampanii szkolnej w ramach Dni Promocji Zdrowia.
zdjęciaCzytanie na dywanie


Dnia 30 listopada 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z   przedszkolakami. Tym razem kreatywne uczennice z kl.3b SP pod kierunkiem   wychowawczyni p. Beaty Głowiak czytały z podziałem na role „Baśń o     magicznym słowie”. Uczennice wcieliły się w rolę krasnoludków, które szukały czarodziejskich słów.     Oczywiście przedszkolaki chętnie pośpieszyły krasnoludkom z pomocą i bezbłędnie wskazały słowa     kulturalno – grzecznościowe. W nagrodę za wspaniałą pracę dzieci otrzymały niespodziankę ukrytą w     szkatułce z pozytywką, podziękowały trzecioklasistkom za wspólną zabawę i zaprosiły na kolejne     spotkanie.
zdjęciaDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA


Dzień 27 listopada 2015 r. był w naszej szkole DNIEM PROMOCJI ZDROWIA   pod hasłem SUSZONE OWOCE – SMAKOŁYK PÓŹNOJESIENNEJ DIETY.   Uczniowie klasy 3b SP pod kierunkiem wychowawcy p. Beaty Głowiak     przygotowali wystawę o składnikach i wartościach odżywczych suszonych owoców oraz częstowali     tymi zdrowymi przysmakami wszystkich uczniów w czasie przerwy międzylekcyjnej. Wszyscy     degustatorzy przekonali się, że suszone owoce są słodkie, smaczne i pełne potrzebnych składników     odżywczych. Ich niewątpliwą zaletą jest także to, że dostępne są przez okrągły rok. Podczas kampanii     zorganizowano także konkurs literacki na rymowankę na temat właściwości odżywczych suszonych     owoców, w którym wzięło udział 62 uczniów SP. Nasze działania prozdrowotne wsparli producenci     suszonych przekąsek: Firma BECLA oraz Firma CRISPY natural – za co składamy serdeczne     podziękowania.
zdjęciaUWAGA! ZBIÓRKA!


Pod hasłem „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” rozpoczynamy tegoroczną   zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska KUNDELEK.
czytajŻywa lekcja historii


W dniach 12 i 18 listopada 2015 r. uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum pod   kierunkiem p. Ireny Brzeżawskiej zorganizowali ciekawe lekcje historii. Na   moment „przenieśli się” na Olimp do siedziby bogów greckich i wcielili się w     bóstwa starożytnych Greków. Wykazali się dużą kreatywnością przygotowując prezentację     multimedialną, zjawiskowe stroje i atrybuty boskie. Uczniowie przygotowali również krótkie scenki     prezentujące postaci wybranych bogów. Lekcja pozwoliła lepiej poznać wierzenia starożytnych Greków,     wady i zalety bogów greckich, przybliżyła również wiedzę o antycznym świecie i mitologii.
zdjęciaPierwsza Pomoc – to dziecinnie proste


W dniu 18 listopada br. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej   akcji „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”, organizowanej na 10 dworcach   w całej Polsce przez fundację WOŚP. W jej ramach na dworcu kolejowym w     Rzeszowie dzieci z klasy III a SP wczuli się w role instruktorów i uczyli podróżnych podstawowych     czynnośći pierwszej pomocy, mogących uratować ludzkie życie. Mali ratownicy spisali się znakomicie.     Pokazali, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest trudne, wystarczy tylko nauczyć się kilku prostych     czynności i nie bać się udzielać pomocy potrzebującym.
zdjęcia

  Poniżej zamieszczamy link dotyczący w/w akcji oraz link do petycji do pani minister edukacji     narodowej ws. wprowadzenia nauki pierwszej pomocy w szkole:
petycja akcja   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 19 listopada 2015 r. (czwartek).
Klasy I – III Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy IV – VI Szkoły Podstawowej o godz.17.00
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.30.Sukces uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym


„Wymaluj swoje marzenia” to ogólnopolska akcja wspierana przez miesięcznik    Bliżej Przedszkola oraz magazyn scann.R., skierowana do wszystkich szkół,     przedszkoli oraz domów kultury. Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap: ocena prac na stronie     scanner.com.pl., II etap: wybór trzech najciekawszych prac przez Jury powołane przez organizatora.
  III miejsceotrzymała praca konkursowa, wykonana przez uczniów klasy 3b pod kierunkiem     wychowawczyni p. Beaty Głowiak. Dnia 12 listopada 2015 r. laureaci otrzymali przesyłkę z nagrodą     o wartości 700 zł (zestawy plastyczne dla każdego ucznia oraz głośniki komputerowe).

  Finaliści konkursu wraz z wychowawczynią składają serdeczne podziękowanie wszystkim     uczniom, rodzicom oraz nauczycielom (w szczególności p. D. Świrad, p. A. Wąs, p. B. Luteckiej,     p. B. Chwistek, p. M. Maciejowskiej), którzy pomogli promować pracę w pierwszym etapie     konkursu.
zdjęciaGMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


         Dnia 11 listopada br. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP
         w Krasnem odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
  W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz gminy Krasne na czele z panem wójtem     Wilhelmem Woźniakiem, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej, Poczty Sztandarowe Straży Pożarnej     oraz szkół z terenu gminy. W podniosłej uroczystości wzięła udział również delegacja z naszej szkoły –     pan dyrektor Jan Żyłka oraz poczet sztandarowy.
zdjęciaNARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W NASZEJ SZKOLE


W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta   Niepodległości. Uroczystość ta przypomniała uczniom o doniosłym wydarzeniu     w historii naszej ojczyzny, jakim było odzyskanie wolności narodowej. Temat przygotowanej     inscenizacji skupiony został wokół patriotyzmu, jako wartości nadrzędnej. Patriotyzm ujęty został w     odniesieniu do współczesności, do ludzi młodych, beztroskich, żyjących w wolnym kraju. Część     artystyczną i scenografię przygotowali uczniowie kl. II b G wraz z uczniem kl. I b G pod opieką pani     Marty Maciejowskiej i pani Ireny Brzeżawskiej. Wzruszającą oprawę muzyczną przygotowała pani     Justyna Stachura wraz z zespołem wokalnym z klas V a, V b, VI, I b G oraz solistki z kl. VI i I b G.
zdjęciaCzytanie na dywanie


Dnia 30 października 2015 r. rozpoczęły się cykliczne zajęcia czytelnicze w   grupie przedszkolnej Muminki, które będą się odbywać raz w miesiącu. Zajęcia   będą prowadzić uczennice kl. 3b SP pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty     Głowiak. Pierwsze spotkanie, warsztatowo – integracyjne, podczas którego przedszkolaki z uwagą     wysłuchały opowiadania D. Niewoli pt. „Jak Kasia na Panią Jesień czekała” bardzo się spodobały.      Dzieci chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego utworu, a następnie z zaangażowaniem brały     udział w zabawach, przygotowanych przez trzecioklasistki. Te z kolei były bardzo ukontentowane z     dobrze wykonanego zadania. Z zapałem układają plan kolejnego, kreatywnego spotkania.
zdjęciaZ dysleksją przez życie


Na początku października obchodziliśmy w szkole Europejski Tydzień   Świadomości Dysleksji. W związku z tym uczniowie, którzy uczęszczają na   zajęcia korekcyjno – kompensacyjne przygotowali inscenizację bajki „O rybaku     i złotej rybce”. Zaprezentowali ją dzieciom z klas 1b, 2a, 2c oraz przedszkolakom z grup „Pszczółki” i    „Muminki”. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. Wszyscy     uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.
  Panie: Katarzyna Świerk i Marzena Patyna serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym uczniom     za pracę włożoną w obchody ETŚD oraz życzą sukcesów w nauce i czerpania radości z czytania     książek.
zdjęciaMiędzynarodowy Rok Mapy


W dniu 24 sierpnia 2015 r.
podczas uroczystego otwarcia 27 Międzynarodowej Konferencji Kartograficznej w Rio de Janeiro
został oficjalnie zainaugurowany Międzynarodowy Rok Mapy.
Z tej okazji w naszej szkole organizowany jest
konkurs dla uczniów klas IV – VI oraz I – III gimnazjum.
czytajPiękna nasza okolica w jesiennej szacie”


W dniu 28 października 2015 r. w świetlicy Filii GOKiB w Malawie odbyło się   podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza okolica w   jesiennej szacie”.
  W konkursie udział wzięło 207 dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Laureaci z naszej szkoły:      Antonina Skoczylas kl. 1b, Aleksandra Dudek kl. 3b, Daria Jakubczyk kl. 3b, Natalia Maternia kl.     3b, Karolina Nowik kl. 6. W uroczystości oprócz laureatów konkursu gościnnie wystąpili uczniowie z     klasy 3b SP, którzy wraz z wychowawczynią p. Beatą Głowiak przygotowali przedstawienie pt. „Baśń     o niewdzięcznych drzewach”.
zdjęciaNowy numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania pierwszego w tym roku szkolnym
numeru gazetki „Szkolne Nowinki”.
czytajSpotkanie z dietetykiem, czyli dietetyczne ABC


W dniu 26 października 2015 r. na zaproszenie pana dyrektora, gościliśmy w   naszej szkole panią dietetyk, która przeprowadziła spotkanie na temat   zdrowego stylu życia. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem     sportu, pani prelegentka ciekawie zachęcała dzieci i młodzież do bardziej świadomego dbania o własne     ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach     powinniśmy jeść, aby nasz organizm był w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość     ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Myślą przewodnią spotkania było hasło: Zmień swoje nawyki na     zdrowe zamienniki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie wypowiadali się na temat     swoich nawyków żywieniowych. Nie obce im były takie pojęcia jak tran, węglowodany czy białka. Z     zainteresowaniem słuchali i zapamiętywali to, co dla nich powinno być ważne w codziennych posiłkach.     Dodatkowo wychowawcy otrzymali zestaw materiałów edukacyjnych z zakresu zdrowego żywienia.
zdjęciaWybory do Samorządu Uczniowskiego


W dniu 26 października 2015 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą SU została Izabela Dziedzic;
pierwszy zastępca – Kinga Socha,
drugi zastępca – Olimpia Tańcula.

Dziewczęta uczęszczają do klasy I b gimnazjum.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym 2015/2016.Pasowanie na ucznia Gimnazjum w Malawie


Dnia 14 października br. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas   pierwszych na gimnazjalistów. Pierwszoklasiści, w obecności pana dyrektora   szkoły, pocztu sztandarowego oraz uczniów klas drugich, złożyli uroczyste     ślubowanie. Następnie przekazali na ręce pani wicedyrektor własne zobowiązania na czas nauki w     gimnazjum. Na pamiątkę podniosłej chwili otrzymali dyplomy. Uroczystość pasowania przygotowali     uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z wychowawcami.
zdjęciaWyprawa klas 2 SP do lasu

zobaczSpotkanie z funkcjonariuszami Służby Celnej


W dniu 8 października 2015 r. naszą szkołę odwiedzili pracownicy Urzędu   Celnego z Rzeszowa. Spotkanie dotyczyło „Działań Kontrolnych   wykonywanych przez Służby Celne”. Funkcjonariusze Urzędu Celnego    przeprowadzili dla uczniów klas 1 – 4 SP oraz klas 2 – 3 gimnazjum bardzo ciekawą prelekcję popartą     eksponatami i slajdami. Ponadto uczniowie gimnazjum obejrzeli film pt. „Zagrożenia związane z     nielegalnym przewożeniem przez granicę towarów i substancji oraz sposoby ich wykrywania.” Po     zakończeniu prelekcji uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem     specjalistycznego samochodu Służb Celnych.
  Spotkanie zorganizowały panie: Gabriela Pociask i Beata Głowiak.
zdjęciaWycieczka do Banku PKO BP w Rzeszowie


W dniu 7 października 2015r. odbyła się wycieczka klasy 3a i 3b SP do Banku   PKO BP w Rzeszowie. Uczestnicy wycieczki zwiedzili pomieszczenia   placówki bankowej oraz dowiedzieli się jakie zadania wykonują pracownicy     banku na zajmowanych stanowiskach, do czego służy kolejarka, bankomat, wpłatomat, bankofon,     urządzenie do przeliczania pieniędzy, karty kredytowe, itp. Usłyszeli wiele ciekawych informacji na     temat banku oraz pieniędzy dawniej i dziś. W banku panowała miła atmosfera. Wszystkie informacje     przekazywane przez pracowników były bardzo interesujące. Na koniec spotkania trzecioklasiści     bezbłędnie rozwiązali quiz oraz otrzymali gadżety: skarbonki, kredki, piórniki i ulotki bankowe.
  Wyjazd zorganizowała p. Beata Głowiak oraz p. Renata Fortuna.
zdjęcia   W poszukiwaniu Ekolandii


Dnia 25 września 2015 r. w ramach projektu Alarm Dla Bioróżnorodności,   22-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką szkolnego koordynatora   projektu – p. Beaty Głowiak oraz p. Grażyny Kidy i ekologa p. Pawła, wzięła     udział w bezpłatnych, plenerowych warsztatach w zespole parkowo-pałacowym w Łańcucie. Uczestnicy     wyprawy zwiedzili park wewnętrzny w obrębie fosy, a także park zewnętrzny poza fosą na wschód od     zamku. Uczniowie dowiedzieli się, że w skład parku wewnętrznego wchodzą: Ogród Włoski, Ogród     Różany oraz Ogród Bylinowy, w którym znajduje się glorieta z XVIIIw. Kolejnym etapem wycieczki była     Storczykarnia z pięknymi, unikatowymi roślinami. Spacerując po malowniczym parku otaczającym     zespół pałacowy uczniowie poznali nazwy alejek, potężnych drzew oraz dostrzegli, jak jesień się     zadomawia, barwiąc liście i mżąc deszczem. Nie zabrakło też zabaw ruchowych na świeżym     powietrzu. Ostatnim punktem programu był czas na krótki odpoczynek w cukierni i zakup pamiątek. To     była bardzo udana wyprawa.
zdjęcia   EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI


    W tym roku w dniach od 5 do 10 października 2015 r. w naszej szkole obchodzimy
Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.
Z tej okazji przygotowano gazetkę informacyjną przybliżającą tematykę dysleksji w szkole (tablica obok sali 34). Uczennice kl. VI oraz gimnazjum zainaugurowały akcję czytania bajek dzieciom w klasach I i II. Przygotowały inscenizację bajki pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce”. Podsumowaniem „Spotkań z książką” jest konkurs plastyczny − „Ilustracja do mojej ulubionej książki” − skierowany douczniów uczestniczących w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych Zespołu Szkół w Malawie.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec października.
Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem spotkań czuwa p. Marzena Patyna
oraz p. Katarzyna Świerk, p. Gabriela Pociask.Obchody 76. rocznicy powstania
Polskiego Państwa Podziemnego


Dnia 27 września 2015 r. w ramach edukacji patriotycznej, delegacja uczniów   naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką p. Ireny     Brzeżawskiej, wzięła udział w obchodach 76. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego     oraz 25-lecia działalności Okręgu Podkarpackiego ŚZŻAK. Uczniowie uczestniczyli we Mszy Św. w     intencji żołnierzy Armii Krajowej, w kościele p.w. Św. Krzyża w Rzeszowie, następnie w     uroczystościach pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Podokręgu Rzeszów AK. Duże wrażenie na     uczniach wywarł Apel Pamięci, salwa honorowa oraz uroczyste składanie wieńców pod pomnikiem     przez zaproszonych gości.
zdjęciaMistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce


Dnia 24 września 2015 r. na stadionie CWKS Resovia Rzeszów odbyły się   Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce. Tomasz Krużel   (klasa 3a G) zajął I miejsce w pchnięciu kulą, a Adrian Działo z klasy 3a G     wywalczył II miejsce w biegu na 100 m.
  Dnia 30 września br. odbyła się Wojewódzkia Gimnazjada w Lekkiej Atletyce na stadionie CWKS     Resovia Rzeszów. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Krużel.
zdjęciaWarsztaty z Z ALPINO w klasie 3 b SP


W dniu 22 września 2015 r. zaproszenie do naszej szkoły przyjął pan Robert   Sikowski, dyrektor handlowy w firmie Inter z Tychów, który poprowadził   warsztaty plastyczne dla uczniów kl.3b SP oraz ich rodziców. Wszyscy mamy     świadomość, że podstawą skutecznego funkcjonowania we współczesnym świecie jest postawa     twórcza. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać.     Jednak mnogość produktów plastycznych, obecnych na rynku może powodować, że wybór najlepszych     wyda się trudny. Wszelkie wątpliwości w tej kwestii wyjaśnił pan prowadzący zajęcia, który w     profesjonalny osób przedstawił walory marki Alpino. Podsumowaniem warsztatów, była prezentacja     wytworów pracy uczniów, nagrody dla najbardziej twórczych prac oraz rozmowa na temat wrażeń oraz     spostrzeżeń z warsztatów. Taka forma zajęć bardzo przypadła rodzicom do gustu, ponieważ mieli     możliwość bezpośredniej obserwacji konstruktywnej pracy dziecka na zajęciach oraz współpracy w     zespole, a także aktywnie brali udział w testowaniu produktów marki Alpino.
  Warsztaty zorganizowała p. Beata Głowiak
zdjęciaRewia na lodzie


W dniu 28 września 2015 r. obie klasy czwarte pod opieką wychowawczyń,
p. Renaty Kosińskiej – Krochmal i p. Marty Maciejowskiej, były na wycieczce
w Dębicy. Celem wyjazdu było oglądnięcie niezwykłego przedstawienia – rewii     na lodzie w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „Mors” z Dębicy. Młodzi adepci     tej dyscypliny zaprezentowali szerokiej publiczności spektakl na motywach baśni Braci Grimm pt.     „Kopciuszek”. Rewia spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki. Niektórzy nawet, po krótkim     pobycie na płycie lodowiska, zatęsknili za zimą. rewia
zdjęciaWycieczka na lotnisko


Uczniowie z klasy 2a, 2b, 2c SP zwiedzili w dniu 18 września 2015 r. Port   Lotniczy Rzeszów – Jasionka. Podczas wycieczki dzieci poznały krok po   kroku ścieżkę pasażera, warunki podróżowania, służby pracujące na lotnisku,     obserwowały start i lądowanie samolotu.
zdjęciaRzeszowski Zlot Owadów


W piątek, 18 września 2015r. uczniowie klasy 3b SP pod opieką   wychowawczyni oraz p. Grażyny Kidy wybrali się na rzeszowskie bulwary. Nad   Wisłokiem świętowano Rzeszowski Dzień Owada, czyli ekologiczny     happening, który był szczególnie barwny, ponieważ dzieci oraz dorośli uczestnicy przebrani byli w stroje     przedstawiające owady. W ramach zlotu odbyły się m.in.: pokaz minilaboratorium Podkarpackiego     EkoMobila, prezentacja wystawy „Alarm dla bioróżnorodności”, tzw. „Scena ekologów” – wspólny śpiew     ekologicznych piosenek – uczniowie kl. 3b zaprezentowali na scenie piosenkę pt. „Pokolenie nowe”,     ekologiczny Hyde Park, gry i zabawy dla najmłodszych o tematyce związanej z ekologią. Nasi     uczniowie otrzymali I miejsce w konkursie układania ekologicznych puzzli. W nagrodę otrzymali grę     edukacyjną. Również dwójka naszych uczniów otrzymała nagrodę za najlepszy strój owada. O godzinie     11.59 wszyscy uczestnicy puścili w ruch dzwonki, budziki, kołatki, gwizdki i trąbki – był to alarm dla     bioróżnorodności Ziemi, a w szczególności w obronie zanieczyszczonego Wisłoka. Happening     zorganizowało Stowarzyszenie Ekoskop w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”.     Wyjazd zorganizowała p. Beata Głowiak
zdjęcia   Spotkanie z Rodzicami


   W dniu 22 września 2015 r. (wtorek) odbędzie się spotkanie z rodzicami:
– godz.16.30 – spotkanie z wójtem Gminy Krasne Wilhelmem Woźniakiem (sala gimnastyczna),
– godz.17.00 – spotkanie z wychowawcami klas (wyznaczone sale lekcyjne).Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


Nasza szkoła uczestniczy w akcji V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia   organizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy   starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do   przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji   zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.     Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
  Więcej informacji: www.wmtday.org. Koordynatorzy: p. Joanna Machalska, p. Agata Manijak,     p.Monika   Krasny.
                   Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
więcej„Żyj zdrowo – wybierz owoc” III edycja


O zaletach spożywania owoców nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą   doskonale o tym nasi uczniowie, którzy 16 września 2015 r. urządzili w szkole   „Dzień Owocowy”. Tego dnia dużym zainteresowaniem wśród społeczności     szkolnej cieszyła się degustacja „witaminowych darów natury” z lokalnych sadów. Wspomagającym     działaniem służącym propagowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego żywienia była również     kampania plakatowa na szkolnym korytarzu oraz konkurs plastyczny „Owocowa pocztówka”. Autorzy     najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. wycieczkę do Łańcuta, w ramach której     poznają walory przyrodnicze w zespole parkowo-pałacowym oraz będą mieli okazję podziwiać     egzotyczne kwiaty w storczykarni. Akcja została przeprowadzona przez uczniów kl.3b SP pod     kierunkiem wychowawczyni p.Beaty Głowiak
zdjęciaI Rodzinny Rajd Rowerowy


„Wszyscy RAZEM się ruszamy i o swoje zdrowie dbamy”” – pod takim hasłem   odbędzie się w dniu 26 września I Rodzinny Rajd Rowerowy dla   mieszkańców naszej gminy. Już dziś zarezerwuj sobie czas i spędź z nami     kilka godzin w ostatnią wrześniową sobotę. Atrakcje i pogoda zapewnione.
  Tego jeszcze w naszej gminie nie było. Na pożegnanie lata zapraszamy Państwa na rowery. Udział w I     Rodzinnym Rajdzie Rowerowym może wziąć każdy, kto stawia na zdrowie i aktywny wypoczynek.     Zapraszamy całe rodziny, a także uczniów i nauczycieli szkół z terenu naszej gminy.
  Startujemy 26 września o godzinie 10 z parkingu pod Urzędem Gminy w Krasnem oraz z parkingów     Zespołów Szkół w Strażowie, Palikówce i Malawie...
więcejSKO


PO WAKACJACH WITAMY
I W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2015/2016
DZIAŁALNOŚĆ SKO ROZPOCZYNAMY!!!

Kiedy można wpłacać?
wtorek s.31 godz. 11.00 – 11.15
czwartek s.31 godz. 13.50 – 13.55

W nowym roku szkolnym w naszej szkole kontynuujemy działalność SKO
pod patronatem Banku Polskiego PKO w Rzeszowie.
Członkami SKO mogą zostać uczniowie klas I–VI SP.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela opiekun SKO – Pani Beata GłowiakZdrowe – nietrudne: zaczynamy!


Zdrowe odżywianie jest łatwe jak dodawanie – wystarczy zsumować dobre chęci  i odrobinę wiedzy. I dokładnie to chcemy przekazać w programie Zdrowe   – nietrudne, który przygotowaliśmy razem z wydawnictwem MAC Edukacja   oraz firmą KUPIEC.
Celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów naszej szkoły podstawowej. Koordynatorem akcji są p. Beata Lutecka oraz p. Marzena Patyna.Klub Bezpiecznego Puchatka


Klasy I Szkoły Podstawowej rozpoczną akcję pod nazwą
„Klub Bezpiecznego Puchatka”.
Jest to program edukacyjny, przygotowany przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu   Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex.
Program tem pomoże Państwa dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa   obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole. Dodatkowo, w tej edycji został on   rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.
Koordynatorem programu w szkole jest pani Marzena Patyna.„O ludziach Solidarności z 1980 roku...”


Dnia 29 sierpnia 2015r. na Rynku w Rzeszowie wręczone zostały nagrody   laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „O ludziach Solidarności   z 1980 roku, którzy przywracali godność i wolność człowieka.”
  Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
  W kategorii klas I – III SP: I miejsce zajęła Nikola Ziaja kl. II a, III miejsce zajęła Natalia Maksym kl.     II a. Uczennice przygotowała pani Renata Fortuna.
  W kategorii gimnazjum: wyróżnienie otrzymała Zuzanna Kwolczak kl. I b, która wykonała pracę pod     kierunkiem pani Ireny Brzeżawskiej.
  Organizatorem konkursu była Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w     Rzeszowie. Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego,     Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Podkarpacki Kurator Oświaty. Patronat medialny:     Radio VIA oraz Radio Rzeszów. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
zdjęciaRozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016


Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpocznie się 1 września 2015 roku (wtorek).
Msza św. odbędzie się o godz. 8.15. Spotkanie na sali gimnastycznej  zaplanowano na godz. 9.15.
Podręczniki na rok szkolny 2015/2016


– Uczniowie klas: 1, 2, 4 SP oraz klasy 1 gimnazjum otrzymają we wrześniu
darmowe podręczniki i ćwiczenia.


– Wykaz podręczników dla klas 3,5,6 SP oraz klas 2,3 gimnazjum.
wykaz


– Istnieje możliwość zakupu przez Internet podręczników dla klas 3,5,6 SP
oraz klas 2,3 gimnazjum.
Lista podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016 znajduje się na stronie MojePodreczniki.pl

wejdźWyposażenie ucznia klasy I SP


Rodziców uczniów klas I szkoły podstawowej prosimy o zapoznanie się
z listą przyborów i materiałów niezbędnych w roku szkolnym 2015/2016.
czytajCopyright 2012   Zespół Szkół w Malawie