Menu

Kontakt

Zespół Szkół
Malawa 199
36-007 Krasne
woj. podkarpackie
tel/fax. (17) 8554225

szkolamalawa@wp.pl


napisz

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas tyle osób:


Księga Gości

Linki

Aktualności wrzesień – czerwiec 2014/2015 r.Mleko z klasą


17 czerwca 2015r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie całorocznego   konkursu o tytuł „Lidera zbiórki mlecznych rożków”, z kartonika po mleku, które   uczniowie otrzymują w szkole w ramach programu „Mleko z klasą”. Celem     konkursu było zachęcanie uczniów klas 1 - 5 do picia mleka, edukacja w zakresie walorów odżywczych     mleka i produktów mlecznych oraz zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się. Łącznie     uczniowie zebrali 4057 rożków. Miejsce I zdobył uczeń kl. 1a – Łukasz Szydełko (491 rożków),     miejsce II zdobył uczeń kl. 2b – Maciej Kasprzyk (347 rożków) oraz III miejsce zdobyła uczennica kl.     3b – Angelika Wiśniewska (345 rożków). Poza podium wyróżniono i nagrodzono 10 uczniów. Konkurs     zorganizowały: p. Beata Głowiak oraz p. Dagmara Świrad.
zdjęciaZakończenie roku szkolnego 2014/2015


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbyło się się 26 czerwca.
Na sali gimnastycznej wyróżnionym uczniom wręczono świadectwa, nagrody oraz dyplomy.
zdjęciaPożegnanie uczniów klasy III gimnazjum


Dnia 25 czerwca 2015 r. uczniowie klas I oraz II gimnazjum
uroczyście pożegnali klasę III.
zdjęciaStypendia za wyniki w nauce


Gratulujemy uczniom, którzy w II półroczu roku szkolnego 2014/2015
osiągnęli wysokie wyniki w nauce
i otrzymali w nagrodę stypendium.

listaRzeszów – moje miasto


Dnia 22 czerwca 2015r. w rzeszowskim Ratuszu odbyło się uroczyste   wręczenie nagród dla laureatów X edycji Wojewódzkiego Konkursu „Rzeszów –   moje miasto” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.
  III miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Jakub Pańczak z klasy 3 b SP. GRATULUJEMY!
zdjęciaKomers 2015


W dniu 16 czerwca 2015 r. odbył się Komers klasy 3 gimnazjum.
zdjęciaWycieczka do skansenu w Kolbuszowej


W dniu 19 czerwca 2015 r. uczniowie kl.2a i kl.2b SP pod opieką   wychowawczyń, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Kultury Ludowej w   Kolbuszowej. Głównym celem podróży było przybliżenie dzieciom dawnej wsi,     zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie.     Podczas lekcji w zagrodzie uczniowie poznali prace polowe i gospodarskie, narzędzia i sprzęty służące     do obróbki zboża, a także nauczyli się rozróżniać różne jego gatunki. Uczestnicząc w zorganizowanych     w starej szkole zajęciach „Ziarnko do ziarnka – znaczenie chleba w tradycji” dowiedzieli się o     ciekawych zwyczajach związanych z wypiekiem chleba. Na koniec upiekli tradycyjny przysmak –     proziaki, a także mieli okazję delektować się smakiem wiejskiego chleba z masłem. Na pamiątkę     pobytu w muzeum uczniowie zakupili w sklepiku pamiątki – rękodzieła ze skansenu. Wyjazd     zorganizowała p. Beata Głowiak
zdjęciaPlenerowe warsztaty z Bioróżnorodkiem


Dnia 15 czerwca 2015 r. naszą szkołę odwiedził „EkoMobil – Bioróżnorodek”   pełen sprzętu do badania i podglądania przyrody. Pomimo kapryśnej pogody,   uczniowie kl. 2b SP oraz kl.5 uczestniczyli w niezwykłych zajęciach z botaniki,     umożliwiających poszerzenie wiedzy na temat znaczenia bioróżnorodności. Prowadzili je trenerzy –     ekolodzy ze Stowarzyszenia Ekoskop p. Katarzyna, p. Maciek oraz wolontariusze: Jose z Hiszpanii i     Dana z Holandii. Nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu przyrody podczas zajęć w dwóch     blokach tematycznych. Pierwsze to zajęcia terenowe zbieranie materiału przyrodniczego w najbliższej     okolicy. Druga część to zajęcia stacjonarne w laboratorium. Uczniowie samodzielnie przygotowywali     swoje pierwsze preparaty, a później oglądali je pod mikroskopem. Ogromnym atutem było prowadzenie     warsztatów przez specjalistów, którzy w bardzo ciekawy sposób umieli przybliżyć działanie     laboratorium. Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Beata Głowiak
zdjęciaJak zostać żołnierzem?


W dniu 8 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Malawie odbyło się spotkanie   uczniów klas 2 i 3 gimnazjum z przedstawicielem Wojskowej Komendy   Uzupełnień w Rzeszowie kpt. Maciejem Paczosa. Na spotkaniu zapoznano     uczniów z obowiązującymi zasadami naboru do różnych form czynnej służby wojskowej (szkolnictwo,     służba okresowa, służba przygotowawcza, służba zawodowa, służba w NSR). Przedstawiono również     rodzaje sił zbrojnych, uzbrojenie i sprzęt wojskowy występujące w polskiej armii. Spotkanie cieszyło się     dużym zainteresowaniem uczniów.
zdjęciaWycieczka do Bochni


Dnia 9 czerwca 2015 r. uczniowie klas III SP pod opieką wychowawczyń, pań:   Beaty Luteckiej i Jolanty Oleksy, udali się na wycieczkę do Bochni. W Parku   Archeologicznym – Osada VI Oraczy – uczniowie uczestniczyli w warsztatach.     W klecie powroźniczej dowiedzieli się jak dawniej robiono powrozy, a następnie z pomocą pani     prowadzącej wykonali powróz. W chacie tkaczki nauczyli się splatać bransoletki z włóczki. Po części     warsztatowej uczniowie zwiedzili kilka zagród (zielarki, garncarza, cieśli, oracza), ziemiankę, kuźnię     oraz warzelnię. Zobaczyli też bardzo ciekawą chatę typu Dueppel. Po opuszczeniu Osady uczniowie     udali się do kopalni soli. Pod ziemią na zwiedzających czekało wiele atrakcji. Ekspozycja     multimedialna sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Uczniowie wrócili zadowoleni i     pełni wrażeń. Wyjazd zorganizowała p. Beata Lutecka.
zdjęciaOgólnopolski Finał Turnieju w Superfarmera


Dnia 9 czerwca 2015 r. dwójka uczniów naszej szkoły otrzymała zaproszenie   na IV Ogólnopolski Finał Turnieju w Superfarmera, który odbył się w Muzeum   Powstania Warszawskiego. W zmaganiach brało udział 140 uczniów ze szkół     z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Skoczylas z kl. 2b oraz Jakub Pańczak z kl. 3b –     laureaci szkolnych rozgrywek w Superfarmera. Podczas rozgrywek finałowych uczestnicy wzięli udział     w atrakcjach przygotowanych przez organizatora, m.in. zwiedzanie Muzeum, w którym zobaczyli m.in     karabin Maroszek, który jest wart 60 tys. dolarów, powstańcze opaski, odtworzone pomieszczenie     tajnej drukarni, w której podczas Powstania wydawano ponad 200 dzienników oraz bezcenny samolot     bombowy Liberator, a także tzw. Czarną Ścianę, w której słychać 63 uderzenia serca - jedno uderzenie     za każdy dzień Powstania. Podczas imprezy nasi uczniowie mieli okazję także obejrzeć wystawę „Od     Hodowli zwierzątek do Rancha, czyli historia jednej gry”, na której zobaczyli odtworzoną pierwszą     wersję gry „Hodowla zwierzątek” prof. Karola Borsuka, a także wydania Superfarmera z różnych krajów,     np. Japonii, Węgier, Rosji, Ukrainy czy Włoch. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz     nagrody rzeczowe. Koordynatorem wyjazdu była Pani Beata Głowiak, współpracująca z firmą Granna –     organizatorem turnieju.
zdjęciaWędrówki po Krainie Origami


Cieszymy się z kolejnego sukcesu i informujemy, że Wiktoria Chlebica, uczennica kl.   6 a, zajęła III miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Origami organizowanym w ramach   Festiwalu „Wędrówki po Krainie Origami” w Stalowej Woli. Opiekunem jest pani Joanna   Machalska. Serdecznie gratulujemy!
zdjęcia   Wizyta w Sejmie cd.


Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć wykonanych w budynku Sejmu.
zdjęciaWizyta w Sejmie


Dnia 2 czerwca br. na zaproszenie pana wicemarszałka Sejmu RP, Eugeniusza   Grzeszczaka, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji pod hasłem   „Bezpieczne wakacje nad wodą”. Byliśmy jedną z czterech grup młodzieży z     terenu Polski obecnych na zebraniu. Wśród prelegentów byli m. in.: przedstawiciel Komendy Głównej     Policji, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, pracownik naukowy Akademii Marynarki Wojennej w     Gdyni oraz przedstawiciel MEN, wiceminister Tadeusz Sławecki, który zwrócił uwagę, że treści     nauczania dotyczące bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży są określone w podstawie     programowej kształcenia ogólnego na każdym etapie edukacyjnym. Po obejrzeniu wszystkich     prezentacji udaliśmy się na zwiedzanie budynku Sejmu i Senatu RP, a następnie na spacer ulicami     Warszawy. Odwiedziliśmy m. in.: Grób Nieznanego Żołnierza i warszawską Syrenkę. Po dniu pełnym     wrażeń powróciliśmy do swych domów.
  Poniżej zamieszczamy adresy stron, na których można przeczytać o konferencji.
zdjęcialinki   Zbiórka elektrośmieci


W najbliższą środę, 10 czerwca 2015 r. na placu szkolnym, odbędzie się
bezpłatna zbiórka elektrośmieci
.
W godz. 6.30 – 16.30 obok Domu Nauczyciela będą umieszczone oznakowane kontenery, do których prosimy o wrzucanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Sprzęty większych gabarytów można zostawić obok kontenerów.Pokaz strojów w dawnej Polsce


W ramach działającej przy Zespole Szkół w Malawie świetlicy terapeutycznej   uczniowie obejrzeli pokaz strojów oraz gier i zabaw w dawnej Polsce. Mogli   przymierzyć ubrania dziecięce oraz zagrać w popularne wówczas gry.
zdjęcia„Stare zwyczaje w kuchni i spiżarni mojej babci”


Dnia 7 czerwca 2015 r. podczas imprezy „Kuchnia mojej babci” w Palikówce,   dyrektor GOKiB w Krasnem, pani Justyna Pretorius–Kantorowska wręczyła   nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Stare zwyczaje w kuchni i     spiżarni mojej babci”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
  W kategorii klas I–III: Bartek Szczepański zajął III miejsce; Nikola Skoczylas otrzymała wyróżnienie.     Uczniów przygotowała pani Beata Głowiak.
  W kategorii klas IV–VI: Julia Wąs otrzymała wyróżnienie.
  W kategorii klas gimnazjalnych: Natalia Lew zajęła III miejsce.
  Uczniów przygotowała pani Irena Brzeżawska.
  Konkurs zorganizował GOKiB w Krasnem pod patronatem Wójta Gminy Krasne.
zdjęciaLaureaci VII Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno –Teatralnego „KUKŁY 2015”


Dnia 3 czerwca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podsumowaniu   VII Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Teatralnego „Kukły 2015”, który     zorganizowany został przez GOKiB w Krasnem pod patronatem Starosty Rzeszowskiego oraz Wójta     Gminy Krasne.
  W kategorii klas IV–VI: wyróżnienie otrzymała Karolina Szumierz.
  W kategorii klas gimnazjalnych: III miejsce zajął Piotr Tańcula; II miejsca zajęli Łukasz Wąs i Damian     Dworak. Laureatów przygotowała pani Irena Brzeżawska.
  Nasi uczniowie wzięli udział w barwnej paradzie kukieł, która przeszła ulicami miejscowości Krasne     oraz w warsztatach o lalkach teatralnych.
  Nagrodzonym gratulujemy.
zdjęciaW poszukiwaniu Ekolandii – rzeszowska Amazonia


W środę, 3 czerwca b.r. w ramach projektu Alarm Dla Bioróżnorodności   23-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką szkolnego koordynatora   projektu – pani Beaty Głowiak wzięła udział w bezpłatnych, plenerowych     warsztatach w okolicy rezerwatu Lisia Góra oraz na rzeszowskim zalewie. Uczniowie pod okiem     trenera – ekologa pracowali w zorganizowanym przez EKOSKOP laboratorium pod gołym niebem.     Uczniom najbardziej podobały się innowacyjne zajęcia z obserwacji bioróżnorodności w trakcie rejsu     katamaranem po zalewie rzeszowskim. Podczas rejsu cichobieżną łodzią, dzieci mogły z bliska     podziwiać piękno dzikiej przyrody, m.in. ptaki: czaple szare, błotniaki stawowe, łabędzie, rybitwę,     zimorodki, jaskółki brzegówki oraz piękne budowle bobrów. Całą wyprawę zgodnie z turystycznym     zwyczajem zakończyło wspólne ognisko i zabawy na łonie natury. Zajęcia dostarczyły wszystkim     uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
zdjęciaProjekt gimnazjalny „Co włożyć na głowę?”


W dniu 30 maja 2015 r., podczas Dnia Szkoły uczennice klas II gimnazjum     zaprezentowały projekt gimnazjalny z plastyki. Temat projektu: „Co włożyć na   głowę?” dotyczył nakryć głów kobiet w wybranych epokach, a przygotowany     został pod kierunkiem pani Ireny Brzeżawskiej. Uczennice zaprezentowały krótkie filmy o     współczesnych nakryciach głów oraz przygotowały własnoręcznie zrobione nakrycia głów z minionych     epok.
zdjęciaJednostka strzelecka „Strzelec” z Rzeszowa


Dnia 30 maja br. podczas Dnia Szkoły jednostka strzelecka „Strzelec” z   Rzeszowa, zaprezentowała dwa pokazy dynamiczne: ochronę VIPa oraz   obezwładnienie terrorysty.
  Punkt promocyjny służby wojskowej wystawiła Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rzeszowie.     Informacji zainteresowanym udzielał kpt. Maciej Paczosa.
zdjęciaDzień Szkoły


W sobotę 30 maja 2015 r. w Zespole Szkół w Malawie obchodziliśmy Dzień Szkoły.
Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 częścią artystyczną.
Organizatorzy zapewnili liczne zabawy i konkursy dla uczniów,
warsztaty origami i mozaiki, pokazy projektów gimnazjalnych,
darmową zjeżdżalnię, pokazy wojskowe, wyśmienity bigos, pieczone kiełbaski oraz napoje.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z Dnia Szkoły oraz z konkursu „Ja mam talent”.
talentzdjęciaKlasy: 4a, 4b, 5 na wycieczce w Krynicy


W dniu 29 maja odbyła się wycieczka klas 4a, 4b oraz klasy 5. Uczniowie wraz   z wychowawcami i opiekunami pojechali do Krynicy Zdrój. Wycieczka była   pełna atrakcji: przejazd kolejką gondolową na Jaworzynę, park linowy, rajskie     ślizgawki oraz wjazd na Górę Parkową. Uczniowie byli zadowoleni, zwłaszcza, że pogoda dopisała.     Wyjazd zorganizowała pani Joanna Kamycka–Podziomek, a opiekunami były panie: Dagmara Świrad,     Agnieszka Wąs i Marta Maciejowska.
zdjęciaWycieczka do Sandomierza i Kurozwęk


26 maja 2015r. klasy pierwsze gimnazjum, pod opieką wychowawczyń, pani   Moniki Krasny i pani Ireny Brzeżawskiej, wybrały się na jednodniową   wycieczkę klasową. Celem wyprawy było malownicze miasteczko: Sandomierz     oraz zaciszna miejscowość: Kurozwęki. W Sandomierzu nasi uczniowie, pod czujnym okiem     przewodnika, zwiedzili: Rynek, Bramę Opatowską, Trasę Podziemną, Bazylikę oraz odbyli rejs     statkiem. W Kurozwękach ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stada hodowanych tu bizonów,     które można było zobaczyć z niewielkiej odległości. Uczniowie zwiedzili również tutejszy Pałacyk oraz     Lochy pełne „strachów”. Pogoda w tym dniu dopisała, dzień był pełen wrażeń, wszyscy wrócili z     wycieczki zadowoleni.
zdjęciaLekcja IPN dla gimnazjalistów


W poniedziałek, 25 maja 2015r., pan Tomasz Janik, przedstawiciel Instytutu   Pamięci Narodowej, przeprowadził lekcję w klasie 3 gimnazjum, w ramach   przedmiotu Wiedza o społeczeństwie. Temat: „Dzieje pewnego eksperymentu –     gospodarka PRL” dotyczył zagadnień gospodarki w okresie komunizmu. Uczniowie mieli okazję     pogłębić wiadomości o tzw. gospodarce centralnie planowanej, uczestnicząc w pogadance oraz     oglądając filmy i materiały źródłowe przygotowane przez pana Tomasza. Spotkanie zorganizowała pani     Irena Brzeżawska.
zdjęciaŚwięto Mamy w klasie 2b SP


Dnia 25 maja br. w klasie 2b SP odbyła się uroczystość klasowa Dnia Matki.   Impreza poprzedzona została przygotowaniem programu artystycznego i   upominków dla Mam oraz rozmowami na temat znaczenia Mamy w rodzinie.     Mamy z uwagą i zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia pt. „Baśń o niewdzięcznych     drzewach”, a starania młodych artystów nagrodzone były gromkimi brawami. Drugoklasiści kolejny raz    pokazali, że są pełnymi wdzięku aktorami, z olbrzymim przejęciem pracującymi na uśmiech i brawa ze     strony gości. W dalszej części uroczystości dzieci zaprosiły Mamusie do egzotycznej sali zabaw –     „dżungli”. Były tańce, zagadki, konkursy z nagrodami, rzuty kokosami i owocowy poczęstunek.     Wszyscy świetnie się bawili.
zdjęciaLekcja IPN


W czwartek, 21 maja 2015 r., uczniowie klas 4a i 4b SP wraz z panią Ireną   Brzeżawską gościli przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa,   pana Zenona Fajgera.
  W ramach spotkania przeprowadzona została lekcja dotycząca „Historii herbu i flagi Polski”. Uczniowie     poznali historię symboli narodowych naszej ojczyzny, zastanawiali się, jak się one zmieniały na     przestrzeni lat i co było tego powodem. Zobaczyli również krótkie filmy edukacyjne, stosowne do ich     wieku, które przygotował nasz gość.
zdjęciaBezpieczna droga – bezpieczne wakacje


W dniu 21 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie odbyła się V   edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym „Bezpieczna   droga – bezpieczne wakacje” pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu     Drogowego w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Komisja konkursowa dokonała     oceny wiedzy 65 uczniów ze szkół podstawowych z Rzeszowa i okolic w dwóch kategoriach: klasy     pierwsze oraz klasy drugie i trzecie. Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły:
  w I kategorii kl. 1 – nagrodę zdobył Michał Fąfara kl.1c (opiekun: p. Marzena Patyna),
  w II kategorii kl. 2 i 3 – nagrodę główną zdobyła Alicja Brzózka kl.2b (opiekun: p. Beata Głowiak),
  natomiast wyróżnienie zdobyli: Szymon Solarz kl. 2a (opiekun: p. Renata Fortuna) oraz Jakub     Pańczak kl. 3b (opiekun: p. Beata Lutecka).
zdjęciaJa mam talent


W dniu 30 maja 2015 r. (sobota) podczas Dnia Szkoły odbędzie się
konkurs „Ja mam talent”
,
przeznaczony dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Jeżeli masz dowolny talent i marzysz, aby inni go dostrzegli,
zgłoś się do dnia 27 maja 2015 roku (środa) do:
p. Beaty Chwistek, p. Justyny Stachury lub p. Dagmary Świrad.

regulaminNagrody za elektrośmieci


Nasza szkoła prowadzi proekologiczną akcję zbiórki zużytych baterii oraz   elektrośmieci „Zbieraj z klasą”. Poprzez praktyczne działania, a także   systematyczną edukację ekologiczną chcemy zachęcić dzieci i młodzież do     właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonujemy do przyjaznych środowisku     naturalnemu postaw i nawyków. Dzięki akcji świadomie chronimy siebie, dbamy o środowisko oraz     pomagamy szkole. Zbierając baterie i sprzęt, szkoła otrzymuje punkty, które można wymienić na     atrakcyjne nagrody! Pierwsze nagrody już otrzymaliśmy. Zostaną one rozdane w konkursach podczas     Dnia Szkoły. Organizatorem projektu jest ERP Batteries Poland Sp. z o. o. we współpracy z      REMONDIS Electrorecycling Sp. z o. o. Na terenie szkoły akcję koordynuje p. Beata Głowiak.
zdjęciaMam talent


Alicja Dańko uczennica klasy 5
trenuje na co dzień w Szkółce Piłkarskiej Grunwald Budziwój.
Na turnieju piłkarskim, który odbył się w Warszawie w dniach od 28 kwietnia do 2 maja drużyna Alicji wygrała turniej wojewódzki,
a Alicja została królem strzelców.
zdjęciaKartka Wielkanocna Wojewody Podkarpackiego


Uczennice klasy 3b SP Angelika Wiśniewska i Natalia Lew wzięły udział
w konkursie „Kartka Wielkanocna Wojewody Podkarpackiego”. Pani Wojewoda   Małgorzata Chomycz–Śmigielska podziękowała dziewczętom za wykonane     prace oraz życzyła powodzenia w rozwijaniu zainteresowań artystycznych.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania ósmego w tym roku szkolnym
numeru gazetki „Szkolne Nowinki”.
czytajDzień Zdrowej Przekąski


13 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Zdrowej Przekąski”, który   został zrealizowany w ramach edukacji zdrowotnej. Na korytarzu szkolnym   zorganizowano stoisko z owsiankami od Delecty oraz przygotowano gazetkę     ścienną. Owsianki stały się ciekawą formą promocji zdrowej przekąski, jako alternatywy dla     niezdrowych chipsów i batonów. Uczniowie dowiedzieli się, że ziarno owsa zawiera największe ilości     białka ze wszystkich znanych zbóż. Ma również najlepszy zestaw aminokwasów. Owsianka zajmuje 3     miejsce w rankingu na najzdrowsze danie świata - tuż za owocami palmy acai oraz czosnkiem. Te     naturalne przekąski pełne są walorów odżywczych i zdrowotnych, po które mogą sięgnąć zarówno     dzieci, jak i dorośli. Owsianki cieszyły się zainteresowaniem i szybko znikały z koszyka. W zamian za     owsiankę, uczniowie przynosili swoje sekretne receptury na smaczną i zdrową przekąskę. Autorzy     najciekawszych przepisów staną się współautorami SZKOLNEJ KSIĄŻKI Z PRZEPISAMI NA      ZDROWIE. „Dzień Zdrowej Przekąski” poza aspektem prozdrowotnym stanowi ciekawą formę    współpracy klas starszych i młodszych. Akcję zorganizowali i przeprowadzili uczniowie klasy 2b SP     pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak
zdjęcia   Spotkanie z Rodzicami


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 14 maja 2015 r. (czwartek).
Klasy I – III Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy IV – VI Szkoły Podstawowej o godz.17.00
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.30.Egzamin na kartę rowerową


W dniu 13 maja 2015 r. odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową.
W skład komisji egzaminacyjnej weszły panie: Renata Kosińska – Krochmal oraz Dorota Miś.
Podczas egzaminu sprawdzano umiejętności jazdy po specjalnie wyznaczonym torze.
Część teoretyczną z obowiązujących przepisów ruchu drogowego
uczniowie zaliczyli we wcześniejszym terminie.
Wszyscy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym i otrzymają karty rowerowe.
Gratulujemy

Karty rowerowe są do odebrania w sekretariacie szkoły w piątek 22 maja 2015 r.Mam kota na punkcie mleka


We wtorek, 12 maja uczniowie klasy 2a i 2b SP udali się do Wojewódzkiego   Domu Kultury, by w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mam kota na punkcie   mleka” wziąć udział w kreatywnych zajęciach na temat walorów mleka i jego     przetworów. Edukacyjne zabawy, zagadki, a także wspólne malowanie mlecznych kubków sprawiły, że     był to czas pełen wrażeń! Przypominać o nim będą dyplomy, które powędrowały w ręce uczestników,     własnoręcznie zaprojektowane kubki na mleko, koszulki z logo programu, a także wspólne zdjęcie z     Kotem Mleczysławem. Wyjazd zorganizowała koordynatorka programu – pani Beata Głowiak.

zdjęcia

  Nasi uczniowie udzielili wywiadu dla Polskiego Radia Rzeszów. wywiadKonkurs Pięknego Czytania


Dnia 12 maja w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyła się   uroczysta gala wręczenia nagród w IV Podkarpackim Konkursie Pięknego   Czytania organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną. Wśród     wyróżnionych znalazła się uczennica z naszej szkoły, Weronika Dańko (kl. II a Gim.), której     opiekunem dydaktycznym była p. Marta Maciejowska.
  Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
zdjęciaJesteśmy Europejczykami – Poznajemy Europę


W poniedziałek, 11 maja 2015 r., w sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła   się I edycja Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej realizowanego pod hasłem   „JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI – POZNAJEMY EUROPĘ”. W rozgrywkach     rywalizowały ze sobą trzy drużyny. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii i geografii     Europy, a także wiedzą na temat sztuki i architektury naszego kontynentu. W tym konkursie nie było     przegranych. Wszyscy uczestnicy pokazali klasę i zdobyli cenne nagrody.
  Organizatorami konkursu były panie: Irena Brzeżawska, Monika Krasny, Joanna Machalska i Marta     Maciejowska.
zdjęciaMam talent


Nikola Ziaja z klasy 2a SP uprawia akrobatykę sportową.
Odniosi już pierwsze sukcesy.

zdjęciaŚwięto Europy


Dnia 9 maja 1950 r. francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman   ogłosił plan współpracy pomiędzy państwami Europy, którego realizacja miała   sprawić, że kolejna wojna w Europie byłaby niemożliwa z przyczyn     ekonomicznych. Plan, zwany Deklaracją Schumana, dał początek zjednoczonej Europie. 9 maja jest     świętowany w całej Unii Europejskiej, jako Dzień Europy. W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej     szkoły wraz z 300 uczniami podkarpackich szkół świętowali Dzień Europy w Wyższej Szkole     Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Organizatorami wydarzenia były: Punkt Informacji Europejskiej     Europe Direct – Rzeszów, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz rzeszowski punkt sieci     Eurodesk. Drugoklasiści wraz z wychowawcami i Syriuszem – oficjalną maskotką Unii, odbyli wesołą     podróż po Europie, poznając wiele ciekawostek na temat państw europejskich, a równocześnie mieli     okazję wykazać się wiedzą, biorąc udział w licznych konkursach. Podczas obchodów nie zabrakło też     żółtych tulipanów, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom spotkania. Wyjazd zorganizowała
  p. Beata Głowiak przy współpracy z Europe Direct Rzeszów.
zdjęciaGimnazjaliści na Politechnice Rzeszowskiej


W dniu 8 maja 2015 r. uczniowie klas II a i II b gimnazjum pod opieką p. Moniki   Krasny i p. Agaty Kąkol uczestniczyli w „Pokazach z fizyki”, które po raz   siedemnasty odbyły się na Politechnice Rzeszowskiej.
  Doświadczenia z fizyki demonstrowali wykładowcy Katedry Fizyki Politechniki Rzeszowskiej wraz z     pracownikami Katedry Fizyki Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Dotyczyły one     mechaniki i optyki. Poprzez zabawę uczniowie odkrywali prawa fizyki. Na pokazach prezentowane były     zarówno eksperymenty trudne i niemożliwe do wykonania w szkolnej pracowni fizycznej, jak i te, które     przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie w szkole lub domu.
zdjęciaMam talent


Bracia Karol i Jakub Jasiewicz zainteresowali się tańcem towarzyskim
i osiagają w tej dziedzinie liczne sukcesy.

zdjęciaKonstutucja 3 Maja


Konstytuacja 3 Maja została uchwalona 3 maja 1791r. Była pierwszą w Europie   i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Zmieniła ustrój państwa na   monarchię dziedziczną, ograniczyła znacząco demokrację szlachecką,     wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz zapewniła chłopom ochronę państwa.     Konstytucja obowiązywała przez 14 miesięcy, do 23 listopada 1793r., gdzie Sejm Czteroletni uchylił     wszystkie ustaone akty prawne.
  W tym roku obchodzimy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji w naszej szkole odbył się     uroczysty apel. Inscenizację przygotowały klasy VI b i IV a pod kierunkiem p. Violetty Ptasznik oraz p.     Doroty Miś, a oprawę muzyczną opracowała p. Justyna Stachura.
zdjęciaKoncert w Filharmonii Podkarpackiej


W dniu 24 kwietnia 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół w Malawie mieli możliwość   bezpłatnego wyjazdu i uczestnictwa w koncercie w Filharmonii Podkarpackiej w   Rzeszowie. Tym razem jego głównymi bohaterami byli DYPLOMANCI SZKÓŁ     MUZYCZNYCH PODKARPACIA, czyli uczniowie, którzy z wyróżnieniem ukończą szkoły muzyczne II     stopnia w Rzeszowie, Przemyślu, Dębicy, Mielcu, Sanoku i Jaśle. Towarzyszyła im Orkiestra     Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Ewy Strusińskiej, która jest pierwszą dyrygentką     Orkiestry Symfonicznej i kierownikiem muzycznym Filharmonii w Szczecinie.
  Wyjazd zorganizowała p. Justyna Stachura, a opiekę nad uczniami sprawowały również p. Marzena     Patyna oraz p. Dorota Miś.
zdjęciaZbiórka elektrośmieci


Dnia 24 kwietnia 2015 r. pomimo kapryśnej pogody, wspólnie z Operatorem   Remondis Electrorecycling oraz Firmą Eko-Top zebraliśmy 1230 kg zużytych   urządzeń oraz 60 kg baterii. W zbiórce aktywnie uczestniczyła społeczność    naszej miejscowości. Przyniesiono wiele zużytych sprzętów. Za zebrane baterie i elektroodpady, w     ramach projektu „Zbieraj z klasą” szkoła otrzyma punkty, które wymienione zostaną na nagrody.
  W związku z licznymi zapytaniami, związanymi z przeprowadzoną akcją, zaplanowano kolejną zbiórkę     – na czerwiec.
zdjęciaDzień Ziemi


Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono 22 kwietnia 1970 r. Wprowadzenie   takich obchodów zaproponował John McConneli, amerykański ekolog. Dzień   ten miał być świętem ziemi, a jednocześnie miał propagować zdrowy tryb     życia. W Polsce Dzień Ziemi odchodzimy dopiero od 1990 r. Święto ma na celu sprzeciwianie się     niszczeniu środowiska naturalnego, zwróceniu uwagi na zagrożenia związane z lekceważeniem przez     człowieka praw przyrody.
  W naszej szkole z tej okazji 20 kwietnia br. odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów     klasy I a G oraz z klas IV-VI pod kierunkiem p. Violetty Ptasznik, p. Joanny Kamyckiej-Podziomek oraz     p. Doroty Miś.
  Zespół wokalny z klas: IV a, V, VI b oraz solistki z kl. VI b, przygotowane pod kierunkiem p. Justyny     Stachury zaprezentowali dwie piosenki: Pamiętajcie o ogrodach oraz Pięknie żyć.
zdjęciaMam talent


Wiktor Podlesiecki z klasy 4b uprawia od kilku lat sztuki walki.
Zaczyna odnosić pierwsze sukcesy, zdobywa medale i dyplomy.
zdjęciaZbiórka elektrośmieci


W ramach projektu „Zbieraj z Klasą”,
24 kwietnia 2015r. (piątek) w godz. 15.30 – 16.30 na placu szkolnym, dla mieszkańców Malawy odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci.
Prosimy o przynoszenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, takiego jak: sprzęt AGD (pralki, lodówki, piecyki, itp.), sprzęt RTV (radia, telewizory, itp.), sprzęt komputerowy
oraz inne urządzenia elektryczne i elektroniczne.III Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej


W dniu 15 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w   Krasnem odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W kategorii   klas 3–4 I miejsce zajęła Manuela Pilch z klasy III a, a w kategorii klas 5-6     również I miejsce zajęła Izabela Dziedzic z klasy VI b. Natomiast Agnieszka Grużewska z kl. V     zajęła tym razem III miejsce. Gratulujemy!
  Uczennice przygotowywały panie: Beata Chwistek i Justyna Stachura.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania siódmego w tym roku szkolnym
numeru gazetki „Szkolne Nowinki”.
czytajŁączy nas pamięć...


W dniach od 13 do 17 kwietnia w naszej szkole trwają przygotowania do finału   ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE 2015.
Uczniowie-wolontariusze przygotowują papierowe żonkile, które będą     rozdawane 19 kwietnia na ulicach Warszawy i innych miejscowości w Polsce. Chcemy w ten sposób     uczcić pamięć bohaterów powstania w getcie warszawskim. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek     oraz nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji     Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej     osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych     kwiatów – często były to właśnie żonkile.
  Koordynatorami akcji w Zespole Szkół w Malawie są panie: Irena Brzeżawska, Monika Krasny, Joanna     Machalska i Marta Maciejowska.
           Patronat nad udziałem szkół w akcji ŻONKILE 2015 objął Minister Edukacji Narodowej.
zdjęciaŚw. Jan Paweł II


W dniu 31 marca 2015r. odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca postać św.   Jana Pawła II, z okazji 10. rocznicy jego śmierci. Uczniowie klasy 2 gimnazjum   zaprezentowali m.in. nakręcony przez nich filmik, skłaniający do refleksji nad pytaniem   „Kim   dla Ciebie jest Jan Paweł II?”. Akademię przygotowała klasa 2a G pod     kierunkiem pani Beaty Chwistek i pani Agnieszki Wąs. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała pani      wicedyrektor Justyna Stachura oraz pani Jolanta Oleksy.
zdjęcia„Zostań przyjacielem wody”


W ostatnim tygodniu marca w naszej szkole została przeprowadzona   kampania pod hasłem „Zostań przyjacielem wody”, połączona z konkursem   literackim. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom: znaczenia     wody, potrzeby racjonalnego jej użytkowania i ochrony zasobów wody na Ziemi. W kształtowaniu     postaw oraz zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, pomogli darczyńcy, którzy przekazali     naszym uczniom 160 butelek wody mineralnej. Na korytarzu szkolnym została wyeksponowana     gazetka ścienna na temat różnych zagadnień związanych z wodą. Zadaniem konkursowym było     napisanie hasła zachęcającego do picia wody lub do jej oszczędzania. Zgłosiło się 106 uczniów,     spośród których, w drodze losowania nagrodę główną – maskotkę żabki EkoKumPeli, którą ufundowała     Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. otrzymał Szymon Solarz. Akcja została     przeprowadzona przez uczniów kl. 2b SP pod kierunkiem wychowawczyni pani Beaty Głowiak.
zdjęciaWielkanocne origami


Wielkanoc to święta pełne symboliki związanej z polską tradycją, m.in.   cukrowy baranek, pisanki, kraszanki, koszyk ze święconką ... Celem konkursu   było ukazanie tych tradycji poprzez pracę plastyczną własnoręcznie wykonaną     przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród     odbyło się 30 marca 2015r. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Konkurs     zorganizowały pani Gabriela Pociask oraz pani Beata Głowiak.
zdjęcia„Czyste wody – zdrowe ryby”


28 marca 2015r. w Osiedlowym Klubie Kultury „Gwarek” w Rzeszowie, uczennica klasy   2b Alicja Brzózka odebrała nagrodę w Konkursie Plastycznym „Czyste wody – zdrowe   ryby” (opiekun artystyczny pani Beata Głowiak).
zdjęciaWielkanocny konkurs plastyczny


W dniu 23 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Wielkanocny konkurs   plastyczny. Uczniowie prezentowali swoje prace w czterech kategoriach: palma   wielkanocna, kartka wielkanocna, pisanka tradycyjna i pisanka nowoczesna.     Na prace uczniów głosowali nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Konkurs został przygotowany przez     panią Irenę Brzeżawską, panią Renatę Kosińską – Krochmal oraz panią Agnieszkę Wąs. Samorząd     Uczniowski pod opiekąpani Dagmary Świrad zajął się organizacją konkursu i przeprowadzeniem     głosowania.
  Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu oraz zdjęcia wykonanych prac.
zdjęciaKolory wiosny


Konkurs „Kolory wiosny” zorganizowany 23 marca 2015 r. przez SU i panią   Dagmarę Świrad cieszył się ogromnym powodzeniem. Każda klasa ubrała się   wiosennie. Dominowały kolory: zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony.     Zwyciężyła klasa, której uczniowie mieli w swoim ubiorze najwięcej elementów w wiosennych kolorach.
  I miejsce klasa 1a G – 72 elementy,   II miejsce klasa 2b SP – 68 elementów,   III miejsce klasa
  3b SP
– 51 elementów.
  Gratulujemy!!!
zdjęciaAkademia bioróżnorodności


16 i 17 marca 2015 r. w ramach projektu Alarm dla bioróżnorodności   Podkarpacia, uczniowie klas: 1b, 2a, 2b, 3b, 4a, 4b uczestniczyli w zajęciach
z zoologii, umożliwiających poszerzenie wiedzy na temat znaczenia     bioróżnorodności. W czasie dwugodzinnych zajęć warsztatowych uczniowie klas starszych     rozpoznawali różne owady wykorzystując pomoce przywiezione przez trenerów stowarzyszenia     EKOSKOP. W klasach młodszych uczniowie mogli z bliska oglądać modele ptaków, które wyglądały     jak żywe. Pani trenerka zwracała uwagę na charakterystyczne cechy wyglądu każdego z nich, a potem     uczniowie słuchali pięknego śpiewu ptaków i próbowali zgadywać ich nazwy. Na zakończenie dzieci     wykonały barwne rysunki ptaków, a najbardziej aktywne otrzymały pamiątkowe zakładki. Wszystkim     uczestnikom zajęcia bardzo się podobały!
zdjęciaPiszą o nas w prasie


   W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” ukazała się wzmianka o wizycie Koła dziennikarskiego,     działającego w Zespole Szkół w Malawie w redakcji „Niedzieli Rzeszowskiej” oraz Radia Via.
zdjęciaLaureatka Konkursu z Języka angielskiego


Wojewódzka Komisja Konkursowa w Rzeszowie przyznała Julii Patałuch,   uczennicy klasy 6b tytuł laureata Konkursu z Języka angielskiego.   Gratulujemy!
zdjęciaKonsultacje dla rodziców


Zapraszamy rodziców na indywidualne konsultacje z wychowawcami klas
w dniu 19 marca 2015 r. w godz. 16.00-17.00.


Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej i Gimnazjum


Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Malawie ogłasza
nabór dzieci (rocznik 2008 i 2009) do klasy pierwszej SP na rok szkolny 2015/2016.
Rodziców lub prawnych opiekunów prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–14.30, do dnia 31 marca 2015 r.

Dyrektor Gimnazjum w Malawie ogłasza
zapisy do klasy pierwszej Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016.

Zasady rekrutacji do szkoły w roku szkolnym 2015/2016
czytaj

Zarządzenie Podkarpackiego Kuratora Oświaty z dnia 4 lutego 2015 r.w sprawie rekrutacji uczniów do publicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016
czytajKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania szóstego w tym roku szkolnym
numeru gazetki „Szkolne Nowinki”.
czytajKobiety...jak kwiat wiosenny


W dniu 9 marca br. uczniowie klasy 2a i 3b SP wraz z panią Renatą Fortuną   oraz Beatą Lutecką przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Kobiet. Na   zakończenie odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców międzyklasowego     konkursu „Znaki szkolne - przypominające o obowiązujących w szkole zasadach zachowania”.
zdjęciaKonkurs Recytatorsko-Literacki z języka angielskiego


Dnia 10 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Palikówce odbył się I Konkurs    Recytatorsko-Literacki z języka angielskiego. Uczniowie szkoły podstawowej   recytowali wiersze mówiące o podróży i poszukiwaniu. Uczniowie gimnazjum     wykonywali prezentacje multimedialne w języku angielskim, inspirowane cytatami J.R.R Tolkiena.
  W kategorii klas 1-3 SP Oliwia Szarek z klasy 3b zajęła II miejsce, a Olga Jurkiewicz     wyróżnienie. Sposród uczniów klas 4-6 wyróżnienie otrzymała Julia Patałuch z klasy 6b.     Gimnazjalistów reprezentowali: Krzysztof Cymer i Piotr Tańcula z klasy 2a G, którzy za prezentację     „Up to the sky” otrzymali I miejsce. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie uczniów: p. Beata     Chwistek i p. Konrad Kida.
zdjęcia   Rekolekcje


  W dniach od 4 do 6 marca 2015 r. odbędą się Rekolekcje szkolne.
Prosimy o zapoznanie się z programem spotkań dla poszczególnych klas.

1-3 G 4-6 SP 1-3 SPOdwiedziny w „Niedzieli Rzeszowskiej” i Radiu Via


Dnia 27 lutego 2015 r. Zespół redakcyjny „Szkolnych Nowinek” odwiedził   redakcję „Niedzieli Rzeszowskiej”. Młode dziennikarki dowiedziały się, jak   wygląda praca przy redagowaniu kolejnych numerów rzeszowskiej edycji     tygodnika katolickiego „Niedziela”. Odwiedziły również Radio Via i w audycji „Muzyczna pocztówka”     pozdrowiły nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół w Malawie.
zdjęciaPIERWSZA POMOC – TO NIC TRUDNEGO!


Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 2 SP i klasy 3 Gim., którzy dnia 27   lutego br. uczestniczyli w zajęciach z zakresu PIERWSZEJ POMOCY   prowadzonych przez ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji     Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Uczestnicy spotkania uczyli się jak pomóc osobie     nieprzytomnej. Najmłodsi mogli również zajrzeć do wnętrza karetki pogotowia. Uczniowie byli bardzo     aktywni, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
zdjęciaCyrk „Szok”


Dnia 26 lutego 2015 r. sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Malawie zamieniła   się w arenę cyrkową. Uczniów klas I-V SP rozweselał występ cyrku „Szok”.   Oprócz pokazu żonglerki, jazdy na rowerze jednokołowym i iluzji widzów bawiły     pokazy klauna, który angażował chętne dzieci. Dla wielu uczniów największym przeżyciem było     zapewne spotkanie z ogromnym wężem, którego można było pogłaskać. Cyrk dostarczył mnóstwo     dobrej zabawy zarówno dzieciom jak i nauczycielom.
zdjęciaSpotkanie z przedstawicielami kwartalnika MiniLO&Aniela


Spotkania z twórcami czasopism są ważnym punktem w wychowaniu naszych   uczniów, sprzyjającym kształtowaniu aktywności czytelniczej oraz rozbudzaniu     ich zainteresowań. W związku z powyższym w dniu 25 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyło się     spotkanie uczniów klas II-IV SP z przedstawicielami kwartalnika edukacji ekologicznej MiniLO&Aniela.     Nasi goście, specjaliści ds. edukacji ekologicznej przyjechali z Warszawy. Uczniowie z uwagą obejrzeli     prezentację czasopisma, wzięli udział w Quizie – co wiesz o segregacji? oraz wykonali portfele z     kartonów po soku. Na zakończenie, każdy z uczniów otrzymał nieodpłatnie egzemplarz kwartalnika.     Spotkanie zorganizowała pani Beata Głowiak.
zdjęciaSnowboardowy wypoczynek w Zwardoniu


W dniach od 31 stycznia do 6 lutego 2015 r. uczniowie naszej szkoły,   zainteresowani aktywnym wypoczynkiem, spędzili tygodniowe ferie w   Zwardoniu. Na stokach narciarskich mieli okazję nauczyć się jazdy na     snowboardzie, pod okiem instruktorów pani Marleny Żyłki i pana dyrektora Jana Żyłki.
zdjęcia„Owoce i warzywa w moim domu”


16 lutego 2015 r. uczennica klasy 2b Alicja Brzózka otrzymała z Warszawy   przesyłkę z nagrodą za zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   „Owoce i warzywa w moim domu”. Laureatkę przygotowała p. Beata Głowiak.     Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Moja zdrowa rodzina” pod patronatem Komisji     Europejskiej.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania piątego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytajSzkolny Turniej Gry w Superfarmera


Podczas ferii zimowych, 10 lutego 2015 r. odbył się Szkolny Turniej Gry w   Superfarmera w kategorii klas I-III SP. Trójka finalistów będzie reprezentować   naszą szkołę w Ogólnopolskim Finale Turnieju Superfarmera, który odbędzie     się w czerwcu b.r. w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.
  Dziękujemy Grannie za ufundowanie nagród oraz za superfarmerową przygodę i dobrą zabawę!     Koordynatorem Klubu Gier Planszowych jest pani Beata Głowiak.
zdjęciaWręczenie nagród w XXII Międzyszkolnym Przeglądzie Jasełek


Dnia 29 stycznia 2015 r. w Teatrze Maska w Rzeszowie odbyło się uroczyste   wręczenie nagród w XXII Międzyszkolnym Przeglądzie Jasełek „Z Kolędą bliżej     Boga” zorganizowanym przez SP nr 10 w Rzeszowie we współpracy z Diecezjalnym Instytutem Akcji     Katolickiej w Rzeszowie i Wydziałem Katechetycznym Kurii Rzeszowskiej. Uczniowie z naszej szkoły     – grupa młodych aktorów oraz zespół wokalny – za inscenizację jasełek zajęli III miejsce. Reżyserami     przedstawienia były polonistki z naszej szkoły: p. Agnieszka Wąs i p. Marta Maciejowska, oprawę     muzyczną przygotowała p. Justyna Stachura.
zdjęciaSnowboardowe eliminacje do olimpiady młodzieży


Mistrzostwa Polski w snowboardzie GS-gigant slalom i SL-slalom rozegrały się   10 stycznia 2015 r. w Nowym Targu na stoku Długa Polana, natomiast 26   stycznia na stokach Suche k. Zakopanego. Zawody te były jednocześnie     eliminacjami do olimpiady młodzieży. 7 naszych zawodników pod opieką pana dyrektora szkoły     rywalizowało z zawodnikami z całej Polski. Życzymy im zakwalifikowania się do OOM 2015r.

zdjęciaNasz pomysł okazał się najlepszy


Od października do grudnia 2014 r. trwał konkurs na nazwę dla samochodu, ekologicznego mini−laboratorium na kołach, „Podkarpackiego EkoMobila” Volkswagena Caravelle T−5, który został zakupiony przez Stowarzyszenie „EKOSKOP” z Rzeszowa.
Nazwa zaproponowana przez naszą szkołę znalazła się wśród 10 wybranych, następnie w drodze ogólnoeuropejskiego głosowania wyłoniono zwycięzcę.
Zwycięska nazwa „BIORÓŻNORODEK” uzyskała w głosowaniu najwięcej, bo aż 25 900 punktów.
Została wymyślona przez zespół młodych ekologów z klasy 2b SP
pod kierownictwem wychowawczyni pani Beaty Głowiak.Mam talent


Prezentujemy najmłodszy talent naszej szkoły.
Igor Domowicz z klasy 2a SP osiąga sukcesy w judo.
zdjęciaI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek


W dniu 22 stycznia 2015 r. w sali widowiskowej GOKiB w Krasnem odbył się
I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wystąpiło 43 uczestników podzielonych   na trzy kategorie wiekowe. Zaszczytne I miejsce zdobyła uczennica kl.2b SP     Alicja Brzózka, natomiast II miejsce otrzymał uczeń kl.2b SP Igor Szydełko. Laureatów przygotowała
  p. Beata Głowiak. Organizatorem konkursu był GOKiB w Krasnem pod patronatem Wójta Gminy Krasne.

zdjęciaNiech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie


Dnia 21 stycznia 2015 r. sala gimnastyczna naszej szkoły, wypełniła się po   brzegi. Na widowni zasiadły Babcie i Dziadkowe, którzy obchodzili swoje   Święto. Popisy aktorskie dzieci z klas I-III zainaugurował pan dyrektor.
  W kilku ciepłych słowach powitał zgromadzonych gości, życząc im wielu szczęśliwych lat w zdrowiu     oraz pogodzie ducha. Następnie zaprosił wszystkich do obejrzenia wyjątkowego spektaklu.
zdjęcia„Gwiazdo świeć, kolędo leć...”


Dnia 16 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 8 w Rzeszowie, uczniowie klasy   2b SP: Nikola Skoczylas oraz Igor Szydełko odebrali wyróżnienia w IV   Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Gwiazdo świeć, kolędo leć,     misterium niech się dzieje... ”– ilustrujemy kolędę. Laureatów przygotowała p. Beata Głowiak.

zdjęcia   Spotkanie z Rodzicami


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 16 stycznia 2015 r. (piątek).
Klasy I – III Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy IV – VI Szkoły Podstawowej o godz.17.00
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.30.Podarunki dla dzieci z hospicjum


Dnia 19 grudnia 2014 roku przedstawicielki klasy III gimnazjum, Kinga, Iza oraz Paulina,   przekazały podopiecznym podkarpackiego hospicjum dla dzieci świąteczne podarki   zebrane w naszej szkole.  Wszystkim darczyńcom dziękujemy!!!
zdjęciaWigilia szkolna


18 grudnia 2014 roku uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum,   nauczyciele i rodzice uczestniczyli w wigilii szkolnej. W tym roku wspólnie z   nami świętowali emerytowani pracownicy naszej placówki. Uroczystość     rozpoczął pan dyrektor. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziło zebranych odczytanie     fragmentu Pisma Św. i jasełka w wykonaniu naszych młodych artystów przygotowane przez p. Martę     Maciejowską i p. Agnieszkę Wąs. Jasełka muzycznie oprawiła p. Justyna Stachura. Dzięki zespołowi     wokalnemu zebrani wysłuchali piękne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Szczególnie wzruszyła     zebranych „Kolęda Maryi”. Kostiumy dla Maryi i Józefa uszyła p. Irena Brzeżawska. O scenografię oraz     wystrój sali zadbała p. Dagmara Świrad i SU. W atmosferze pełnej życzliwości goście i cała     społeczność szkolna (około 140 osób) podzieliła się opłatkiem, a następnie przystąpiła do wieczerzy     wigilijnej.
zdjęciaMiędzyszkolny Konkurs Plastyczny
„W blasku świec kolędo leć…”


Dnia 17 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Nr 8 w Rzeszowie, uczeń klasy 2b SP   Maciej Bazan odebrał nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
  „W blasku świec kolędo leć... Świecznik bożonarodzeniowy”. Laureata przygotowała pani Beata Głowiak.
zdjęciaPrzegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy–Wędrownicy”


Dnia 16 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym   podsumowaniu XIV Edycji Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości     Plastycznej „Kolędnicy–Wędrownicy”.
  W kategorii klas I–III nagrody zdobyły uczennice: Nikola Skoczylas (kl. 2b) i Daria Jakubczyk (kl. 2b),
  a wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Dudek (kl. 2b), Alicja Brzózka (kl. 2b) i Maciej Bazan (kl. 2b).     Laureatów przygotowała p. Beata Głowiak.
  W kategorii klas IV–VI wyróżnienie otrzymał Dawid Wąs (kl. 6b). Laureata przygotowała p. Irena     Brzeżawska. Konkurs zorganizował GOKiB w Krasnem pod patronatem Starosty Rzeszowskiego oraz     Wójta Gminy Krasne.
zdjęciaWojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich


Dnia 16 grudnia 2014r. w SP Nr 17 w Rzeszowie odbył się Wojewódzki Konkurs Kolęd i   Pastorałek Polskich, pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa   Jana Wątroby oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. W skład komisji konkursowej weszli:   prof. dr hab. Grzegorz Oliwa – prodziekan wydziału muzyki UR, pani Ewa Jaworska-   Pawełek – starszy instruktor ds.ruchu artystycznego Klubu 21 Brygady Strzelców     Podhalańskich w Rzeszowie, pan Mariusz Stącel – muzyk, dyrektor Szkoły Muzycznej „Yamaha” w     Rzeszowie oraz pan Jerzy Czeluśniak – muzyk, gitarzysta rzeszowskiego zespołu „RATATAM”.
  W konkursie II miejsce zdobyła uczennica kl. 2b SP Alicja Brzózka za prezentację wokalną pastorałki     „Pastuszkowie bracia mili”. Laureatkę przygotowała pani Beata Głowiak
zdjęciaKonkurs bożonarodzeniowy


Konkurs bożonarodzeniowy to wieloletnia tradycja w Zespole Szkół w Malawie.   Tegoroczny odbył się 15 grudnia. W holu zaprezentowano wykonane przez   uczniów klas IV – VI oraz I – III gimnazjum kartki świąteczne, ozdoby     choinkowe, witraże, szopki i stroiki. Stroiki stanowiły później dekorację stołów podczas szkolnej Wigilii.     Konkurs zorganizowały panie: Renata Kosińska, Irena Brzeżawska i Agnieszka Wąs. Nad jego     przebiegiem czuwała pani Dagmara Świrad z Samorządem Uczniowskim.
zdjęciaLaureaci konkursu „Bombki w Obrazach”


Dnia 15 grudnia 2014 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w   Rzeszowie, uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody i wyróżnienia w   Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Bombki w Obrazach”. W kategorii     praca płaska: I miejsce zdobył uczeń kl. 2a SP Szymon Solarz (opiekun artystyczny p. Renata     Fortuna), II miejsce zdobyła uczennica kl. 1a Zofia Zapaśnik (opiekun art. p. Katarzyna Świerk), III     miejsce zdobyła uczennica kl. 3b Angelika Wiśniewska (opiekun art. p. Beata Lutecka) oraz     wyróżnienia otrzymali: uczniowie kl. 3b Oliwia Szarek i Hubert Sitarz (opiekun art. p. Beata Lutecka).     Natomiast w kategorii praca przestrzenna: II miejsce zdobyła uczennica kl. 2b Alicja Brzózka (opiekun     art. p. Beata Głowiak).
  Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 17 przy współpracy z WiMBP w Rzeszowie.
zdjęciaWarsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej


Dnia 10 grudnia uczniowie klasy 3b SP wraz z wychowawczynią panią Beatą   Lutecką uczestniczyli po raz kolejny w warsztatach zorganizowanych przez   Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Tym razem warsztaty     poświęcone były tematyce bożonarodzeniowej. W ich trakcie panie czytały dzieciom opowiadania o     zwyczajach świątecznych w róznych krajach świata, a następnie uczniowie wykonywali piękne     papierowe anioły, którymi ozdobią choinki w swoich domach.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania czwartego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytajMam talent


Prezentujemy kolejną utalentowaną uczennicę naszej szkoły.
Oliwia Staszkiewicz z klasy 6 b osiaga sukcesy w karate.
zdjęcia   Kiermasz świąteczny !!!


W naszej szkole w dniach od 15. do 18. grudnia w godzinach od 15 do 17 odbędzie się kiermasz   świąteczny, który przygotowują uczniowie klasy III Gimnazjum wraz z rodzicami i wychowawcą. Celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy na dofinansowanie komersu – pożegnalnej zabawy gimnazjalistów. Na kiermaszu produkty sprzedawać będą przedstawiciele klasy III. Będzie można zakupić m. in. ręcznie   robione: stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne.
Zachęcamy do kupowania i wspomagania młodych przedsiębiorczych osób!

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą – p. Martą MaciejowskąZimowy semestr warsztatów „Laboratorium bioróżnorodności”


W poniedziałek, 8 grudnia 2014r., w ramach projektu Alarm dla   bioróżnorodności Podkarpacia odbyły się w naszej szkole kolejne, bardzo    interesujące zajęcia warsztatowe. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 4a i 4b. Zajęcia poprowadzili     trenerzy Ekoskopu: pani Katarzyna i pan Mirek. Na zajęcia warsztatowe trenerzy przygotowali próbki     popularnych drzew iglastych występujących w okolicznych lasach. Badanie odbyło się za pomocą     wzroku, dotyku, węchu, a nawet smaku. Po wklejeniu próbek roślin do zielników nastąpiło badanie igieł i     łodyg za pomocą lup ręcznych. Potem po ćwiczeniach „jak zbudowany jest i jak działa mikroskop     stereoskopowy” czwartoklasiści dokonali pasjonujących obserwacji mikroskopowych. Na zakończenie     wszyscy uczniowie dostali swoje indywidualne paszporty do Ekolandii z pieczątką i podpisem trenerów.

zdjęciaMikołajki


W piątek, 5 grudnia 2014r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Jak co roku,   wyczekiwany gość z Laponii przywiózł mnóstwo prezentów. Tym, którzy na to   zasłużyli Mikołaj rozdawał łakocie, puzzle, lampiony, bilety do kina itp. Nie     obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez najmłodszych oraz wesołych zabaw     muzyczno-ruchowych. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi.       Serdecznie zapraszamy św. Mikołaja do naszej szkoły za rok!
zdjęciaLekcja Savoir Vivre


Dnia 3 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji „Savoir   Vivre − Nauka dobrego wychowania i etykiety” prowadzonej przez Teatr   Edukacyjny. W aktorski sposób omówiono z uczniami m.in. obyczaje i formy     towarzyskie, zasady dotyczące komunikacji, zwroty grzecznościowe, pojęcie „faux pas”. Dzięki     zdobytej wiedzy uczniowie powinni z większym szacunkiem traktować siebie i innych oraz budować     właściwe relacje miedzyludzkie.
zdjęciaLaboratorium Bioróżnorodności


W środę, 3 grudnia 2014r. w ramach projektu Alarm dla bioróżnorodności   Podkarpacia odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe. Uczestniczyli w   nich uczniowie klas: 1a, 2a, 2b oraz 3b SP. Zajęcia prowadziła pani Katarzyna     Ruszała, prezes Stowarzyszenia EKOSKOP z Rzeszowa. W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli     prezentację nt. bioróżnorodności, przywiezioną do szkoły kolekcję okazów przyrodniczych, nauczyli     się, jak odróżnić gałązkę jodły od świerka, dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat podkarpackich     parków narodowych oraz obejrzeli teatrzyk o treści ekologicznej. Projekt ma na celu przybliżenie     uczestnikom problemu zanikania gatunków polskiej flory i fauny, pokazanie piękna i fascynującego     świata przyrody oraz pobudzenie lokalnych społeczności do działań na rzecz ochrony bioróżnorodności.     Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Beata Głowiak.
zdjęcia„NASZE ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE”


Drugie śniadanie to jeden z ważniejszych posiłków w ciągu dnia. Dzięki niemu   uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, prawidłowo   rozwijają się. W związku z powyższym powstał pomysł zorganizowania szkolnej     akcji prozdrowotnej, połączonej z konkursem plastycznym. Celem przedsięwzięcia było propagowanie     wiedzy o zdrowym żywieniu dzieci i podkreślanie wartości drugiego śniadania.
  Dnia 1 grudnia 2014r. odbył się apel, podsumowujący kampanię. Uroczystość przygotowali uczniowie     klasy 2a i 2b SP pod kierunkiem wychowawców. Wszystkie zespoły klasowe wykonały bardzo     pomysłowe, oryginalne plakaty promujące zdrowe i smaczne drugie śniadanie. Swoje prace     zaprezentowały przed całą społecznością szkolną. W podziękowaniu za zaangażowanie i wysiłek     włożony w działania związane z akcją, wszyscy uczniowie otrzymali bardzo praktyczne nagrody –     śniadaniowe lunch boxy, które dla szkoły pozyskali uczniowie kl. 2b SP w ogólnopolskim konkursie     plastycznym pod hasłem „Po pierwsze drugie śniadanie”. Akcję koordynowała pani Beata Głowiak.

zdjęcia   Spotkanie z Rodzicami


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 20 listopada 2014 r. (czwartek).
Klasy I – III Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy IV – VI Szkoły Podstawowej o godz.17.00
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.30.Kolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania trzeciego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytajPomóż Świętemu Mikołajowi


W naszej szkole organizujemy świąteczną akcję charytatywną dla dzieci   mieszkających na Białorusi. Zbieramy: zabawki, gry planszowe, pluszaki, przybory   szkolne. Zbiórka będzie trwać do 21 listopada 2014r. (sala nr 34). Koordynatorem     akcji jest pani Marzena Patyna.
  Zabawki zostaną przekazane ks. Alfredowi Piechocie – Misjonarzowi Saletynowi z parafii Widzy na     Białorusi.Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska


Pod hasłem „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska” rozpoczynamy tegoroczną   zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska KUNDELEK. Zbieramy tylko jedzenie   dla psów i kotów. Akcja trwa do 5 grudnia 2014r.
czytaj„Jak i Dlaczego?”


12 listopada 2014r. uczniowie klasy 2a i 2b SP wzięli udział w interaktywnej   wystawie popularnonaukowej "Jak i Dlaczego?". Do dyspozycji odwiedzających było   kilkanaście eksponatów z różnych dziedzin wiedzy, ze szczególnym     uwzględnieniem nauk biologicznych, w tym wiedzy o budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka.     Wystawa interaktywna to ekspozycja, przygotowana na zasadzie bezpośredniego uczestnictwa widzów     za pomocą dotyku, wzroku, słuchu i zapachu. Eksponaty cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, a     przewodnikami po krainie wystawy byli edukatorzy, dzięki którym uczniowie doświadczyli, jak     intrygującą może być nauka i odkrywanie tajemnic otaczającego świata. Wystawa została     zorganizowana przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy ExploRes przy współpracy z     Uniwersytetem Rzeszowskim. Koordynatorem wyjazdu była pani Beata Głowiak.
zdjęciaW zdrowym ciele – zdrowy duch


W myśl zasady „W zdrowym ciele - zdrowy duch” dnia 7 listopada uczniowie klas   drugich SP rozpoczęli cykliczne zajęcia na basenie, będące kontynuacją z ubiegłego  roku. Wyjazdy odbywają się raz w miesiącu. Uczestnicy podzieleni na 2 grupy i pod     okiem instruktorów doskonalą umiejętności pływackie. Czas spędzony w wodzie dostarczył dzieciom,     oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Dla niektórych to świetna lekcja     samodzielności, ponieważ należy się wysuszyć, ubrać i niczego nie zapomnieć, a przede wszystkim     zdążyć razem z innymi. Inicjatorem zorganizowania nauki pływania jest Pan Dyrektor.
zdjęciaNarodowe Święto Niepodległości w naszej szkole


11 listopada br. przypada 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.   Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Spektakl pt.   „Lekcja historii” przygotowała grupa młodych aktorów pod kierunkiem:     p.Joanny Machalskiej i p. Marty Maciejowskiej. Dekorację i potrzebne rekwizyty przygotowały     uczennice z klasy 6 b w ramach działalności kółka plastycznego prowadzonego przez p. Irenę     Brzeżawską. Całość wypełniła, specjalnie na tę okazję przygotowana, oprawa muzyczna. Zespół      wokalny pod kierunkiem p. Justyny Stachury wykonał kilka pieśni o tematyce patriotycznej.
zdjęciaŻyj zdrowo – wybierz owoc


Dnia 5 listopada 2014 r. w naszej szkole została przeprowadzona II edycja akcji   pod hasłem „Żyj zdrowo – wybierz owoc”, połączona z konkursem wiedzy o   zdrowiu. W realizowaniu celu – kształtowaniu postaw i zachowań     prozdrowotnych, pomogli nam darczyńcy, którzy przekazali naszym uczniom 60 kg jabłek.     Wspomagającym działaniem służącym propagowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowego     żywienia była również kampania plakatowa na szkolnym korytarzu. Akcja została przeprowadzona     przez uczniów kl. 2b SP pod kierunkiem pani Beaty Głowiak oraz pani Dagmary Świrad.
zdjęcia„Klub Bezpiecznego Puchatka”


Klasy pierwsze Szkoły Podstawowej przyłączyły się do ogólnopolskiego programu   edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Nasi uczniowie dowiedzą się jak   bezpiecznie poruszać się po drodze, jak unikać niebezpieczeństw w szkole, w   domu, podczas pracy i zabawy. W dniach 24-29 listopada 2014 r. uczniowie weźmą     udział w „Wielkim Teście Bezpieczeństwa”. Koordynatorem działań jest pani Marzena Patyna.Wycieczka klas pierwszych Gimnazjum


W dniu 31 października 2014 r. klasy pierwsze Gimnazjum wraz z   wychowawcami: p. Moniką Krasny i p. Ireną Brzeżawską wyjechały na   wycieczkę do Rzeszowa. Uczniowie odwiedzili kręgielnię Kula Bowling&Klub,     gdzie w 5 grupach rywalizowali o jak największą ilość strąconych kręgli. Wielu z nich, po raz pierwszy     zetknęło się z tym sportem. Po początkowych niepowodzeniach, poradzili sobie bardzo dobrze. Zabawa     była wyśmienita.Kolejnym punktem programu było kino 6D.
zdjęciaRozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Fotograficznego


Dnia 27 października 2014r. miało miejsce wręczenie nagród laureatom   Gminnego Konkursu Fotograficznego, zorganizowanego pod patronatem Wójta   Gminy Krasne „Nasza gmina Krasne atrakcyjna turystycznie”. Na uroczystość     przybyli zwycięzcy konkursu ze szkół z Krasnego, Strażowa i Palikówki wraz z opiekunami.
  Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości oraz nagrodzone prace.
zdjęcia zdjęciaZwiedzanie gmachu TVP w Rzeszowie


Dnia 27 października 2014 uczniowie klas 1-3 SP wraz z wychowawcami   zwiedzili gmach TVP w Rzeszowie. Poznali szczegóły pracy ludzi   przedstawiających na ekranach telewizorów codzienne wiadomości oraz inne     programy. Dzieci zobaczyły to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej oraz ile     urządzeń potrzeba do nagrania kilkuminutowego programu. Pani przewodnik pokazała wiele ciekawych     miejsc, gdzie pracują dziennikarze TVP, takich jak: sala nagrań, reżyserka czy też archiwum. Ponadto     uczniowie zobaczyli różne typy taśm od tych starych już niewykorzystywanych dzisiaj, do     nowoczesnych, na których przechowywane są nagrania.
  Koordynatorem wyjazdu była p. Beata Głowiak oraz p. Katarzyna Świerk.
zdjęciaPasowanie na ucznia Gimnazjum w Malawie


Dnia 20 października 2014r. pan dyrektor dokonał pasowania na gimnazjalistę   uczniów klasy 1 a, 1 b Gimnazjum. Po złożeniu uroczystego ślubowania oraz   po multimedialnej prezentacji każdej z klas, uczniowie wzięli udział w     przygotowanych dla nich konkursach. Imprezę poprowadził nowo wybrany Samorząd Uczniowski.
zdjęciaEliminacje gminne do Ogólnopolskiego Programu „Wygraj szansę”


W dniu 8 października 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w   Krasnem odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Programu „Wygraj     szansę”, w których udział wzięło 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Krasne. Do     następnego etapu Jury musiało wyłonić spośród nich tylko jednego uczestnika. Naszą szkołę     reprezentowała Agnieszka Grużewska z kl. V. Tym razem nie udało się zostać laureatem, ale     Agnieszka znalazła się w gronie sześciu najlepszych i otrzymała zaszczytne wyróżnienie. Uczennicę     przygotowała p. Justyna Stachura.
zdjęciaDzień Chłopaka


Dnia 8 października 2014r. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę z   okazji Dnia Chłopaka. Całą salę porwali do tańca uczniowie klasy 2 gimnazjum:   Dominik Kwolczak i Kuba Kisała.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania drugiego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytajWyprawa do rezerwatu przyrody


W dniu 7 października 2014r. w ramach projektu Alarm Dla Bioróżnorodności,   25-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką szkolnego koordynatora   projektu – pani Beaty Głowiak oraz ekologów: pani Oli i pani Lindy, wzięła     udział w bezpłatnych, plenerowych warsztatach w rezerwacie przyrody „Mójka” koło Błażowej.
zdjęciaHappening S.O.S. dla Wisłoka


Dnia 19 września 2014r. uczniowie kl. 2b SP wraz z wychowawczynią p. Beatą   Głowiak, reprezentując ekologów z naszej szkoły, wzięli udział w plenerowym   Happeningu S.O.S. dla Wisłoka, zorganizowanym na rzeszowskich bulwarach.     W tym roku inauguracja tygodnia akcji Sprzątanie Świata zbiega się z rozpoczęciem projektu „Alarm     dla bioróżnorodności Podkarpacia”, realizowanego w ramach Funduszy Małych Grantów Mechanizmu     Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Młodzi ekolodzy, zatroskani losem naszego     środowiska, samodzielnie wykonali transparent z ekologicznym hasłem. Wszyscy uczestnicy     happeningu otrzymali Paszporty do Ekolandii wraz z unikatową pieczęcią.
zdjęciaDecyzja Rady Rodziców


Prosimy o zapoznanie sie z decyzją Rady Rodziców, podjętą w dniu 16 września 2014 r.
czytajKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania pierwszego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytaj   Spotkanie z Rodzicami


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 16 września 2014 r. (wtorek).
Klasy I – VI Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.00.Gminny Konkurs Fotograficzny


Zespół Szkół w Malawie ogłasza konkurs fotograficzny pod patronatem Wójta Gminy Krasne
Nasza gmina Krasne atrakcyjna turystycznie”.   
Jego celem jest ukazanie Gminy Krasne (Krasne, Malawa, Strażów, Palikówka) jako obszaru
atrakcyjnego turystycznie i przyrodniczo przy pomocy fotograficznych środków wyrazu.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 4-6 SP oraz 1-3 Gim.
ze szkół znajdujących się na terenie gminy Krasne.

Czas trwania konkursu: 10 września – 17 października 2014r.

Poniżej zamieszczamy Regulamin Konkursu
czytajNasi pierwszoklasiści w roku szkolnym 2014/2015


Dnia 1 września 2014r. pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania na ucznia   Zespołu Szkół w Malawie. W tym roku szkolnym naukę rozpoczęły klasy: 1a,   1b, 1c.

  Prosimy Rodziców, którzy fotografowali uroczystość pasowania o podzielenie się wykonanymi     zdjęciami. Można je przekazać paniom wychowawczyniom lub do sekretariatu szkoły.
zdjęciaRozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


Nowy rok szkolny rozpocznie się 1 września 2014r. (poniedziałek) w kościele   mszą św. o godz.8.15. Następnie odbędzie się spotkanie na sali   gimnastycznej, na którym pan dyrektor dokona uroczystego pasowania     uczniów klas pierwszych.
zdjęciaWniosek na wyprawkę szkolną


Dyrektor Zespołu Szkół w Malawie informuje, że wnioski na wyprawkę szkolną
dla klasy II, III, VI szkoły podstawowej
należy składać do 10 września 2014 r. w sekretariacie szkoły.Wyposażenie ucznia klasy I-III


Rodziców uczniów klas I-III prosimy o zapoznanie się
z listą przyborów i materiałów niezbędnych w roku szkolnym 2014/2015.
czytajCopyright 2012   Zespół Szkół w Malawie