Konkurs ekologiczny „ZBIERAMY MAKULATURĘ – CHRONIMY LASY” 2016/2017


Od listopada br. nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Zbieramy makulaturę – chronimy lasy”, którego organizatorem jest firma ATOL Sp. z o. o z siedzibą
w Rzeszowie. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów właściwych postaw proekologicznych.
Poprzez zbiórkę makulatury, należy rozumieć zbiórkę wyłącznie odpadów takich jak: gazety, ulotki, zeszyty, książki, tektura lub opakowania. Zbiórka makulatury w naszej placówce, odbywać się będzie w każdy piątek w godz. 7.00 – 10.00 w świetlicy szkolnej.
Każdy uczeń (również przy pomocy rodziców) zbiera makulaturę na swoje indywidualne konto. Makulatura powinna być zapakowana w karton lub związana sznurkiem. Paczki należy zważyć (niezbyt ciężkie do uniesienia, ok. 5–7kg) i podpisać: imię, nazwisko, klasa.
Informacje o ilości (kg) zebranej makulatury oraz nazwiska najbardziej aktywnych uczniów będą aktualizowane w trakcie trwania konkursu ostatniego dnia każdego miesiąca na plakacie informacyjnym obok świetlicy szkolnej. Zbiórka makulatury potrwa do dn. 20 czerwca 2017 r. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród dla najaktywniejszych zbieraczy makulatury nastąpi na koniec roku szkolnego.

Serdecznie zapraszam wszystkich przyjaciół przyrody do aktywnego udziału w konkursie – Szkolny Koordynator Konkursu – p. Beata Głowiak.


   


Copyright 2012   Zespół Szkół w Malawie