Menu

Kontakt

Zespół Szkół
Malawa 199
36-007 Krasne
woj. podkarpackie
tel/fax. (17) 8554225

szkolamalawa@wp.pl


napisz

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas tyle osób:


Księga Gości

Linki

Aktualności marzec – kwiecień 2013 r.


Zakończenie roku szkolnego 2012/2013


Dnia 28 czerwca 2013r. (piątek) odbyło się uroczyste zakończenie roku   szkolnego.
Pan Dyrektor Zespołu Szkół w Malawie złożył podziękowania za całoroczną     pracę: Radzie Rodziców, przewodniczącej pani Bożenie Cymer, Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom     oraz Pracownikom Obsługi. Następnie przedstawił listę uczniów wyróżnionych za wysokie wyniki w     nauce. Wszystkim zgromadzonym życzył udanych i bezpiecznych wakacji.
zdjęciaWyróżnieni uczniowie


Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół w Malawie
składają serdeczne gratulacje
wszystkim Uczniom, którzy w roku szkolnym 2012/2013 uzyskali wysokie wyniki,
a ich Rodzicom dziękują za trud włożony w wychowanie.
.

czytajDziewiąty numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania dziewiątego, ostatniego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".

czytajDzień Szkoły


Dnia 22 czerwca 2013 roku (sobota) obchodziliśmy Dzień Szkoły.
Gości, Rodziców i Uczniów powitał pan dyrektor Jan Żyłka. Głos zabrał również   pan Alftred Maternia wójt gminy Krasne. Uczniowie przedstawili część     artystyczną poświęconą ekologii. Atrakcją imprezy były liczne konkursy, Olimpiada Ekonautów,     poczęstunek i 8-metrowa zjeżdżalnia.

zdjęciaPożegnanie klas III gimnazjum


Uroczyste pożegnanie uczniów z klas III przygotowały klasy: I i II   gimnazjum wraz z wychowawczyniami. Impreza miała miejsce dnia 21 czerwca   2013r.

zdjęciaKlasa III a SP w Wieliczce


Dnia 20 czerwca 2013r. uczniowie klasy III a SP wybrali się na wycieczkę do   Kopalni Soli w Wieliczce.

zdjęciaKomers klas III gimnazjum


Dnia 20 czerwca 2013r. uczniowie klas III gimnazjum bawili się Komersie.

zdjęciaPodręczniki na rok szkolny 2013/2014


Zapraszamy do zapoznania się z listą podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014.

czytajWarsztaty kulinarne – pieczemy babeczki


W dniach 12 i 19 czerwca wychowankowie świetlicy szkolnej oraz uczniowie   kl. 2b wzięli udział w ogólnopolskim projekcie dla szkół i placówek kulturalno–oświatowych o nazwie „Warsztaty kulinarne–pieczemy babeczki”,     którego organizatorem była spółka Rieber Foods Polska S.A. W ramach programu uczniowie pod     kierunkiem p. Beaty Głowiak oraz p. Gabrieli Pociask piekły babeczki. Dzieci przekonały się, że     wspólne pieczenie to zabawa i przyjemność. Było miło, wesoło, odkrywczo i smacznie. Zaangażowanie     uczniów było ogromne i pozostanie w ich pamięci jako wspaniała przygoda z Delectą.
zdjęciaCyrk „Szok”


We wtorek 11 czerwca 2013r. naszą szkołę odwiedził Cyrk „Szok”. Odważni   uczniowie mogli spróbowac swoich sił w akrobatycznych pokazach.
zdjęciaZagroda Szmer


W dniu 11 czerwca 2013r. klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do   Zagrody Szmer koło Lutczy. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Duży   plac z nietypowymi przyrządami zachęcał do zabawy. Każdy uczeń mógł     zrobić „rundkę” na koniu. Była przejażdżka bryczką i „zwiedzanie” stajni. Osobliwą atrakcją była kózka,     którą wszyscy chętnie karmili. Uczniowie mieli okazję lepić z gliny. Pomysły były różne: zwierzątka,     naczynia a nawet pizza i hot dog. Nie zabrakło kiełbasek z grilla, pysznego chleba i herbaty.
zdjęciaWycieczka klas IV, V do Krynicy


Dnia 7 czerwca 2013r. uczniowie klas IV i V wybrali sie na wycieczkę do   Krynicy. Wyjeżdżali kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, wychodzili   ścieżką dydaktyczną na Górę Parkową, by tam pozjeżdżać na rajskich     ślizgawkach. Największą atrakcją wycieczki była sankostrada i ogromne przepyszne lody.
zdjęciaKukły 2013


Dnia 7 czerwca 2013 r. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu   Plastyczno – Teatralnego KUKŁY 2013, organizowanego przez GOK w   Krasnem. Wśród laureatów konkursu jest 14 uczniów z naszej szkoły     podstawowej i 4 z gimnazjum, w tym 11 uczęszczających na zajęcia w filii GOK–u w Malawie.
  Prace powstały pod kierunkiem p. Agnieszki Wąs i p. Beaty Głowiak.

zdjęciaSprawdzian szóstoklasisty 2013Gratulujemy


osiągnięcia wysokich wyników ze sprawdzianu szóstoklasisty 2013

Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom. wyniki
Spływ kajakowy klasy 6a i 6b


W dniu 5 czerwca 2013r. klasy 6 pojechały na wycieczkę na Roztocze.   Główną  atrakcją był spływ kajakowy na trasie: Zalew Rudka – Zwierzyniec – Bagno.  Uczniowie odwiedzili również Zamość, a w drodze powrotnej posłuchali     „szumów” nad Tanwią.  Specjalne podziękowanie kierujemy do pana Jana Stróża za cenne rady i pomoc     podczas   spływu   kajakowego.

zdjęciaAkademia Nauki „FIZYKA DLA SMYKA” – Dźwięk


W dniu 4 czerwca 2013r. Akademia Nauki zorganizowała w naszej szkole   pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” dla uczniów z klas 4–6. W czasie   spotkania przeprowadzono eksperymenty fizyczne dotyczące dźwięku z     zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych. Uczniowie chętnie w nich uczestniczyli i dobrze     się przy tym bawili.

zdjęciaDzień Rodziców w klasie 5b


Dnia 24 maja 2013r. odbył się Dzień Rodziców zorganizowany dla swoich   mam  i ojców przez uczniów klasy 5b, pod opieką p. Doroty Rząsy. Rodzice   mogli obejrzeć swoje podobizny, odgadnąć, za co najbardziej są kochani i     doceniani przez swoje pociechy oraz usłyszeć ciepłe słowa pełne radości i miłości od dzieci. Uczniowie     przedstawili inscenizację pt.: „Kot w butach”, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, jak również grali na     instrumentach muzycznych.

zdjęciaUroczysta gala w MDK w Rzeszowie


W dniu 23 maja br. w sali widowiskowej MDK w Rzeszowie odbyła się   uroczysta gala wręczania nagród przyznanych w Międzyszkolnym   Konkursie Literackim p.h. „Zamiast laurki – mama i tata w twórczości dzieci”.     Anna Pasoń – z kl. 3a otrzymała otrzymała nagrodę specjalną za wiersz pt. „Moja mama”. Konkurs     zorganizowano pod patronatem medialnym Gazety Codziennej „Nowiny”.
  Więcej informacji:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130523/IMPREZY01/130529792

zdjęcia czytaj
Czwórbój LA


18 maja 2013 r. w Krasnem odbyły się zawody w czwórboju LA, w którym   brały udział wszystkie szkoły z gminy Krasne. Dziewczęta z naszej szkoły   zajęły I miejsce, a chłopcy uplasowali się na miejscu II.

czytajKarta rowerowa


W dniu 15 maja 2013r. odbył się egzamin na kartę rowerową.
Uczniowie mogą odbierać swoje karty już od poniedziałku (20 maja).
Gratulujemy.Nowy adres naszej strony


Informujemy, że nasza szkolna strona internetowa ma nowy, krótszy adres
www.zsmalawa.pl
Strona otwiera się zarówno po wpisaniu dotychczasowego, jak i nowego adresu.Informacje dla Rodziców


Prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat działalności Zespołu Szkół w Malawie.

czytaj   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 16 maja 2013 r. (czwartek), w następujących godzinach:
klasy I - III SP   godz. 16.30.
   klasy IV - VI SP   godz. 17.00.
   klasy I - III Gim   godz. 17.30.Ósmy numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania ósmego już numeru gazetki szkolnej.

czytajSpotkanie autorskie z panią Stanisławą Bełch


Miesiąc maj przynosi nam wiele świątecznych dni m.in. – Święto Książki.   Czas zatem odsunąć na bok komputery, telewizję i zajrzeć do książki.
A okazja   jest niezwykła. W dniu 9 maja nasze zaproszenie przyjęła pani     Stanisława Bełch – autorka książek dla dzieci. Spotkanie zorganizowali uczestnicy kółka     czytelniczego wraz z opiekunem p. Beatą Głowiak.

zdjęcia„Jeżowóz – mobilna edukacja ekologiczna”


W dniu 7 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Jeżowóz   – mobilna edukacja ekologiczna”. Podczas trzygodzinnych zajęć uczniowie   klas: 3a, 5b, 6a, 6b pod okiem specjalistów przeprowadzili ekologiczne pomiary     i eksperymenty, badali warunki środowiska, podglądali przyrodę lupami i mikroskopem. Uczestnicy byli     bardzo zaabsorbowani, warsztaty były rzadką okazją do tak wszechstronnego poznawania tajemnic     przyrody. Szkolnym koordynatorem projektu była p. B. Głowiak

zdjęcia222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


W poniedziałek, 6 maja 2013 r. obejrzeliśmy akademię upamiętniającą 222.   rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja powstała „dla dobra   powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej     granic”. Akademię przygotowali uczniowie klasy 6b.

zdjęcia


Copyright 2012   Zespół Szkół w Malawie