Menu

Kontakt

Zespół Szkół
Malawa 199
36-007 Krasne
woj. podkarpackie
tel/fax. (17) 8554225

szkolamalawa@wp.pl


napisz

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas tyle osób:


Księga Gości

Linki

Aktualności listopad – grudzień 2012 r.   Bal w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem


Jedzie do nas Mikołaj... samochodem. Pod takim tytułem odbył się w sobotnie   popołudnie - 29 grudnia 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem   wspaniały bal dla dzieci. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli przez ponad     dwie godziny poczuć się jak w krainie baśni!  Wyjazd zorganizowała p. Beata Głowiak.
zdjęcia   Jasełka w wykonaniu klasy III a SP


W dniu 21 grudnia 2012r. w naszej szkole odbyła się Wigilia, na której spotkali   się uczniowie klas młodszych, rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Podczas uroczystości uczniowie klasy III a pod kierunkiem pani Renaty Fortuny     zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe. Następnie zebrani wysłuchali słów Pisma Świetego
  o narodzeniu Pana Jezusa. Wszyscy łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz spożywali     wigilijne potrawy. Na zakończenie dzieci pięknie odśpiewały tradycyjne polskie kolędy.
zdjęcia   Wizyta w „Kundelku”


W piatek 21 grudnia 2012 r. podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt   „Kundelek” w Rzeszowie otrzymali, zgromadzone przez uczniów z naszej szkoły   produkty: m.in. karmę, makarony, koce.
zdjęcia   Wigilia szkolna


Dnia 20 grudnia 2012 r. (czwartek) w ZS w Malawie zorganizowana została Wigilia   szkolna. Zaproszeni goście oraz uczniowie z naszej szkoły obejrzeli Jasełka, składali   sobie wzajemnie świąteczne życzenia, wspólnie śpiewali kolędy. Dla uczestników   uroczystości przygotowano wigilijny poczęstunek.
zdjęcia   Świąteczny Konkurs Plastyczny


W środę 19 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył sie Konkurs   Bożonarodzeniowy. Wystawę prac zorganizowano na sali gimnastycznej. Mogliśmy podziwiać pięknie   wykonane przez uczniów bombki, kartki świateczne, stroiki, szopki   oraz witraże.
zdjęciaTrzeci numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania trzeciego numeru gazetki szkolnej
czytajUwaga!!!     Konkurs „Podróże po literaturze”


Zespół Szkół w Malawie zaprasza do udziału
w Konkursie literacko-plastycznym, pt.: „Podróże po literaturze”.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV i V szkoły podstawowej
i będzie przebiegał w dwóch kategoriach:
∗ literackiej − (należy opisać przeczytaną książkę na papierze kancelaryjnym, format A4),
∗ plastycznej − (należy zachęcić innych do sięgnięcia po wybraną ksiażkę
poprzez plakat, folder, technika dowolna).
więcej   „EkoNauci Małych Gmin”


11 grudnia b.r. w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu   „EkoNauci Małych Gmin”. Warsztaty o tematyce odpadowej zostały przeprowadzone   w klasach: 2b, 3a, 5b oraz 6a przez dr Macieja Kunysza – wiceprezesa   Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie.
   Koordynatorami projektu są panie: Beata Głowiak oraz Agnieszka Wąs.
zdjęcia   Kiermasz Świąteczny


Serdecznie zapraszamy Rodziców na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się   w Zespole Szkół w Malawie w czwartek (13 grudnia), w piątek (14 grudnia)   oraz w poniedziałek (17 grudnia), w godzinach od 15.00 do 17.00.
Dochód ze sprzedaży zostanie w większej części przekazany na pomoc dla     chorej uczennicy, a reszta na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.
  Na Kiermaszu będzie można kupić m.in.: kartki świąteczne, stroiki, ozdoby choinkowe, bombki,   pierniczki.
zdjęciaMikołajkowe odwiedziny w Domu Dziecka


Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Bł. Jan Paweł II


  W piątek 7 grudnia 2012r. uczniowie z klas VI - tych wybrali się z mikołajkową wizytą do Domu dla     Dzieci i Młodzieży „MIESZKO” w Rzeszowie, przynosząc dzieciom słodkie prezenty.
  Koordynatorem akcji jest pani Agata Manijak.
zdjęciaMikołaj w klasach I-III SP


Dnia 6 grudnia Mikołaj odwiedził wszystkie grzeczne dzieci z klas młodszych.
zdjęciaPodsumowanie projektu „Jesteśmy Kulturalni – Rozpoznawalni!”


  Podsumowaniem projektu „Jesteśmy Kulturalni – Rozpoznawalni!” są zajęcia w szkole, podczas których     uczestnicy prezentują swoje doświadczenia, wyniesione z udziału w całym przedsięwzięciu.
  W naszej szkole zajęcia pokazowe odbyły się w klasie 2b oraz 4b. Uczestnicy przekazali swoim     kolegom informacje o warsztatach, poznanych technikach plastycznych, o tym, co zobaczyli i o czym     nowym dowiedzieli się w instytucjach kultury.
zdjęciaZabawa Andrzejkowa


  Zapraszamy na Dyskotekę Andrzejkową, która odbędzie się w czwartek, 29 listopada 2012r.
W programie Kawiarenka klas III gimnazjum, Sala wróżb, Salon piekności oraz loteria.
Klasy IV – VI SP godz. 16.00 – 18.00
Klasy I – III G godz. 18.00 – 20.00
Zapraszamy
zdjęciaProjekt „Jesteśmy Kulturalni – Rozpoznawalni!”


27 listopada 2012r. w ramach projektu „Jesteśmy Kulturalni –  Rozpoznawalni!”  nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w dwóch placówkach   muzealnych. Są to: jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek i Muzeum Okręgowe
                  w Rzeszowie.
zdjęciaWycieczka do Krakowa


Dnia 21 listopada 2012r. uczniowie z klas IV i V-tych wybrali się na wycieczkę   do Krakowa. Młodzi turyści zwiedzili Rynek Krakowski, Kościół Mariacki, Kaplicę   Zygmuntowską oraz komnaty królewskie na Wawelu. Odwiedzili również Park     Wodny, relaksując się po kilkugodzinnym spacerze. Wycieczkę zorganizowali: p Dorota Rząsa,
  p. Grażyna Kida i p. Konrad Kida.
zdjęciaWarsztaty origami


  Dnia 15 listopada w naszej szkole odbyły się Warsztaty origami. Były one skierowane do uczniów     klas IV-VI. Warsztaty przygotowały uczennice klasy II a gimnazjum, w ramach projektu edukacyjnego,     realizowanego pod kierunkiem pani Joanny Machalskiej.
film 3 zdjęcia   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 22 listopada 2012 r. (czwartek), o godz. 16.30.Święto Niepodległości


Dnia 12 listopada 2012r. uczniowie obejrzeli piękny montaż słowno-muzyczny,   który został przygotowany przez kolegów i koleżanki z klasy VI a i I a gimnazjum.   Odświętny nastrój podkleślały odpowiednio dobrane dekoracje. Uroczystość ta     przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.
zdjęciaDrugi numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania drugiego numeru gazetki szkolnej
czytajProjekt „ Jesteśmy Kulturalni – Rozpoznawalni!”


W poniedziałek 12 listopada 2012r. w sali widowiskowej GOKiB w Krasnem, uczniowie naszej szkoły   wzięli udział w Warsztatach artystycznych, organizowanych w ramach projektu „Jesteśmy Kulturalni –   Rozpoznawalni!”.   Posłuchajcie m.in. wypowiedzi uczniów naszej szkoły w Radiu Rzeszów.

słuchajzdjęciaMagiczne origami


  W ramach projektu gimnazjalnego uczennice klasy II a G przygotowały filmy instruktażowe, dotyczące    sposobu wykonywania brył matematycznych metodą origami modułowego. Projekt jest realizowany pod    kierunkiem pani Joanny Machalskiej.
film 2 film 1


Copyright 2012   Zespół Szkół w Malawie