Menu

Kontakt

Zespół Szkół
Malawa 199
36-007 Krasne
woj. podkarpackie
tel/fax. (17) 8554225

szkolamalawa@wp.pl


napisz

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas tyle osób:


Księga Gości

Linki

Aktualności listopad 2013 – czerwiec 2014 r.Zakończenie roku szkolnego 2013/2014


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 27 czerwca 2014r.   (piątek). Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 8.15.
zdjęciaWyróżnieni uczniowie


Uczniowie wyróżnieni pod względem nauki i zachowania w roku szkolnym 2013/2014:

4-6,1-3 G 1-3 SPPożegnanie klasy 3 gimnazjum


Dnia 25 czerwca 2014r. uczniowie klas: 2a, 1a i 1b gimnazjum uroczyście pożegnali   swoich kolegów z klasy 3.
zdjęciaPodręczniki na rok szkolny 2014/2015


Zapraszamy do zapoznania się z listą podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015.

czytajWycieczka klas pierwszych do Zagrody Garncarskiej


23 czerwca 2014r. uczniowie klasy 1a i 1b SP zwiedzili zagrodę w Medyni   Głogowskiej, poznali życie naszych przodków – ich codzienne obowiązki,   obrzędy i zwyczaje towarzyszące wiejskim ludziom. Najciekawszym zajęciem     było wykonywanie przedmiotów z gliny na kole garncarskim, co okazało się dość trudną sztuką.     Niektórzy uczniowie dali się jednak przekonać, że nie święci garnki lepią i udało się im ukształtować     niewielki wazonik lub doniczkę. Niesamowitych wrażeń dostarczyła uczniom ekspozycja pięknych     wyrobów z gliny.
zdjęciaKomers 2014


Dnia 17 czerwca 2014r. uczniowie klasy 3 gimnazjum
bawili się na balu pożegnalnym.

zdjęciaNowe doświadczenia klasy 5a


17 czerwca uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą panią Joanną Machalską   oraz panią Agnieszką Wąs doświadczyli na własnej skórze trzęsienia ziemi,   powodzi, pożaru, spotkania ze szczurami w opuszczonym mieście. To     wszystko w ciągu kilkunastu minut, na szczęście tylko w kinie podczas filmu 6D pt. „Niszczycielskie     żywioły”. Za sprawą efektów specjalnych (fotele trzęsące się na wszystkie strony, spryskiwanie twarzy,     podmuchy powietrza, dym itd.) film wywołał dreszczyk emocji. Uczniowie ostudzili je po seansie     smacznymi lodami przy fontannie, a zdobyte kalorie stracili w kręgielni.
zdjęciaWycieczka klas szóstych do Bochni i Krakowa


Dnia 16.06.2014r uczniowie klasy 6 a, b przebywali na wycieczce w Bochni
i Krakowie. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z rozwojem   techniki górniczej na przestrzeni wieków oraz rekreacja w Parku Wodnym
  w Krakowie. Kopalnia w Bochni zrobiła niesamowite wrażenie na młodzieży, gdyż oprócz zwiedzania     mogli zobaczyć poprzez interaktywny przekaz pracę górników oraz zwierząt, które pomagały w
  wydobywaniu soli i transporcie na powierzchnię ziemi. Wycieczka została zorganizowana przez
  p. Dorotę Rząsę i p. Konrada Kidę.
zdjęcia„Jak to z tym pieniądzem było”


Dnia 10 czerwca 2014 r. uczniowie klas I a, I b, II a, II b i III b SP pod opieką   wychowawczyń wyjechali do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. W   muzeum   wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Jak to z tym pieniądzem było”. W     trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z historią i rolą pieniądza w życiu człowieka. Wiedzę nabywali     aktywnie: układali domino, oglądali krótkie filmiki i grali w grę „Ekonomia w dawnym Rzeszowie”.     Zobaczyli jak dawniej wybijało się monety. Na zakończenie zajęć otrzymali pamiątkowego „Denara     Rzeszowskiego” i drobne upominki.
zdjęciaDzień Szkoły


Dnia 7 czerwca 2014 r. obchodziliśmy Dzień Szkoły.
W programie m.in.: część artystyczna, liczne konkursy, darmowa zjeżdżalnia
oraz poczęstunek (bigos, pieczone kiełbaski i napoje).

zdjęciaKoncert w Filharmonii Podkarpackiej


W dniu 6 czerwca 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół w Malawie mieli   możliwość bezpłatnego wyjazdu i uczestnictwa w koncercie w Filharmonii   Podkarpackiej w Rzeszowie. W I części występu Orkiestry Symfonicznej,     młodzi melomani wysłuchali dwóch utworów Josepha Haydna: Symfonii g–moll, która – ze względu na     charakterystyczny rytm – została opatrzona przez słuchaczy tytułem Kura oraz Koncertu     fortepianowego D–dur, którego partię solisty zaprezentował pianista – Lech Napierała, na stałe     mieszkający w Wiedniu. Druga część koncertu obejmowała I i II Suitę Peer Gynt norweskiego     kompozytora – Edvarda Griega. Peer Gynt to bohater dramatu Henryka Ibsena – zbuntowany     młodzieniec, którego losy odzwierciedlają melodie i rytmy poszczególnych części obu suit. Orkiestrą     dyrygował maestro Tadeusz Wojciechowski. Na bis wykonano aż dwa utwory – Mazura z opery     Straszny dwór Stanisława Moniuszki oraz Poloneza Wojciecha Kilara, który pochodzi ze ścieżki     dźwiękowej filmu Pan Tadeusz. Wyjazd zorganizowała p. Justyna Stachura, a opiekę nad uczniami     sprawowały również p. Marzena Patyna oraz p. Agnieszka Wąs.
zdjęciaWycieczka klas 4, 5a i 5b


W dniu 4 czerwca odbyła się wycieczka szkolna klas 4, 5a i 5b. Uczniowie   mieli okazję zobaczyć Muzeum Motoryzacji w Krośnie, odwiedzili klasztor   Sióstr Klawerianek oraz zapoznali się z ciężką pracą misjonarzy w Afryce.     Kolejnym punktem programu wycieczki była Bóbrka, gdzie uczniowie poznali historię przemysłu     naftowego, a w Żarnowcu zwiedzili Muzeum Marii Konopnickiej. Pogoda się udała i wszystkim     dopisywał świetny humor. Organizatorami wycieczki byli: p. Konrad Kida, p. Joanna Machalska, p.     Dagmara Świrad.
zdjęciaDzień Książki


Dnia 2 czerwca 2014r. z okazji Dnia Książki klasa 1a SP przedstawiła na apelu   szkolnym inscenizcję pt.:„Dziwny sen Hani” oraz „W bibliotece”, zachęcając   wszystkich uczniów do czytania i poszanowania książek.
zdjęciaWycieczka klas 1 Gim. do Polańczyka


W dniach od 2 do 3 czerwca 2014 r. klasy 1 Gim. przebywały na wycieczce   szkolnej w Bieszczadach. Młodzież została zakwaterowana w Ośrodku   Szkoleniowo – Wypoczynkowym „SKALNY” w Polańczyku. Ośrodek jest     usytuowany na cyplu wysuniętym w Jezioro Solińskie. Uczniowie brali udział w „Bieszczady Challenge”     i przy pomocy mapy szukali ukrytych skarbów, przeprawiali się przez górskie potoki i masy błota.     Zabawili się w bieszczadzkich traperów, rywalizowali w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny,     łucznictwo, rzut siekierą, bieg w workach oraz widowiskowy bieg w nartach. Na zakończenie w     Dymnej Chacie przy ognisku, podczas pieczenia kiełbasek uczniowie wspominali chwile spędzone w     Polańczyku.
zdjęciaDzień Mamy w klasie 1b SP


Tegoroczny Dzień Matki w klasie 1b SP został połączony z zajęciami   otwartymi podsumowującymi całość pracy w pierwszym roku nauki. Uczniowie   wykonywali różnorodne zadania w ramach edukacji polonistycznej i     matematycznej z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz innych ciekawych pomocy     dydaktycznych. W trakcie spotkania mamy mogły odnaleźć swoje portrety wykonane przez dzieci.
  W części artystycznej pierwszaki przedstawiły inscenizację pt. „Brzydkie Kaczątko”. Niespodzianką dla     wszystkich były warsztaty ph. „Łabędź z jabłka”. Uroczystość upłynęła w miłej i pełnej ciepła     atmosferze.
zdjęciaZ wizytą w wojsku


23 maja 2014 r. klasy szóste wzięły udział w Dniu Otwartym Koszar. Impreza   odbyła się na terenie 21 batalionu logistycznego w Rzeszowie. Sprzęt, jakim   na co dzień dysponują Podhalańczycy, zajął prawie cały teren jednostki.     Uczniowie mogli zobaczyć, czym posługują się żołnierze brygady, od drobnego sprzętu do wspinaczki i     broń osobistą po ciężki sprzęt bojowy. Podziwiać można było między innymi: czołg T-72M1, haubicę     samobieżną „Goździk” 2S1, Bojowe Wozy Piechoty, sprzęt łączności, broń strzelców wyborowych,     moździerze, wozy rozpoznawcze, kłady i wiele innego sprzętu będącego na wyposażeniu wszystkich     jednostek 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Równo w samo południe na stadionie „Podhalańczyk”     rozpoczął się uroczysty apel z okazji święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Szóstoklasiści z     naszej szkoły z pewnością zapamiętają ten dzień na długo.
zdjęciaSukces wieńczy dzieło


Sukcesem zakończył się udział uczennic naszej szkoły w II Wojewódzkim   Konkursie Twórczości Plastycznej i Grafiki Komputerowej dla Dzieci i   Młodzieży pt.: „Jan Paweł II – w sercu i pamięci” zorganizowanym przez ZS im.     Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. 20 maja 2014 r. jury wybrało najlepsze spośród 359 prac z 54     placówek oświatowych. W kategorii klas I–III SP II miejsce zajęły uczennice naszej szkoły: Natalia     Bereś (opiekun p. B. Głowiak) i Karolina Tereszkiewicz (opiekun p. R. Fortuna). W kategorii klas IV–VI     wyróżniono prace Weroniki Machowskiej i Zuzanny Kwolczak, a wśród gimnazjalistów III miejsce zajęła     Dominika Pasoń (opiekun p. A. Wąs). Uczestniczki konkursu pogłębiły wiedzę o życiu, działalności     oraz osobowości Papieża – Polaka i poprzez działalność artystyczną uczciły Jego pamięć w roku     kanonizacji.
zdjęciaWycieczka uczniów klasy 3b SP


Dnia 20 maja 2014 r. uczniowie klasy 3b SP wraz z wychowawczynią panią   Gabrielą Pociask byli na wycieczce. Zwiedzili Muzeum Lalek w Pilźnie oraz   Kopalnię Soli w Bochni.
zdjęciaMam talent


W naszej szkole odnaleźliśmy kolejny talent.
Prezentujemy piłkarza – Damiana Płonkę z klasy 5a.

zdjęcia   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 22 maja 2014 r. (czwartek).
Klasy I – VI Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.00.„Św. Jan Paweł II – nadzwyczajny w swojej zwyczajności”


19 maja 2014 r. społeczność szkolna uczciła pamięć Św. Jana Pawła II w 94.   rocznicę Jego urodzin. Uczniowie klas I gim., w programie artystycznym     przygotowanym pod kierunkiem p. Beaty Chwistek i p. Agnieszki Wąs, ukazali Karola Wojtyłę jako     wielkiego Papieża i człowieka modlitwy, patriotę miłującego ojczyznę i kochającego jej przyrodę,     wychowawcę a jednocześnie przyjaciela dzieci i młodzieży, który potrafił żartować, jeździć na nartach i     pasjonował się teatrem oraz literaturą. Zabrzmiały też ulubione pieśni Papieża w wykonaniu zespołów     wokalnych pod kierunkiem p. wicedyrektor Justyny Stachury i ks. Ryszarda Wacka. Scenografię     stanowiły m.in. portrety przedstawiające Św. Jana Pawła II i sceny z Jego życia wykonane przez     uczniów. Tego dnia nie mogło też zabraknąć symbolicznego słodkiego akcentu – papieskich kremówek.

zdjęciaIII Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania


W piątek 16 maja w siedzibie Polskiego Radia w Rzeszowie odbyła się gala   Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego. Uczennica naszej szkoły Oliwia   Szarek z klasy IIb SP odebrała nagrodę za II miejsce w kategorii wiekowej     klas I-III. Po uroczystym wręczeniu nagród laureaci mieli okazję zwiedzić siedzibę radia. Uczennicę     przygotowała pani Beata Lutecka.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania ostatniego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytajCzasopismo „Kumpel”


KUMPEL to pismo dla wszystkich, którzy uwielbiają poznawać świat. Każdy numer   zawiera mądrą rozrywkę i promuje naukę poprzez zabawę. Polecamy Nr 9, bowiem   można znaleźć m.in. odpowiedź na ciekawe pytania oraz poczytać o naszych   pomysłowych uczniach kl. 1b SP, promujących zdrowie.

zdjęciaEgzamin na kartę rowerową


W dniu 13 maja 2014 r. odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową.
W skład komisji egzaminacyjnej wchodziły następujące osoby: p. Renata   Kosińska – Krochmal, p. Dorota Miś, p. Agnieszka Wąs. Podczas egzaminu     sprawdzano umiejętności jazdy po specjalnie wyznaczonym torze oraz po łuku. Niektórym zdającym     trudność sprawiał przejazd po tzw. „ósemce”. Część teoretyczną z obowiązujących przepisów ruchu     drogowego uczniowie zaliczyli we wcześniejszym terminie. Wszyscy ukończyli egzamin z wynikiem     pozytywnym i otrzymają karty rowerowe. Gratulujemy!
Pierwszaki na basenie


12 maja 2014r. odbyły się pierwsze zajęcia nauki pływania. Uczestniczyli w   nich uczniowie kl. 1a i 1b SP. Inicjatorem pomysłu zorganizowania nauki   pływania był Pan Dyrektor. Podczas zajęć dzieci doskonaliły elementarne     poruszanie się w wodzie, ćwiczenia oddechowe oraz zanurzenia. Nauczyciel - instruktor stosował     indywidualizację ćwiczeń w zależności od predyspozycji uczniów. Wielką radość sprawiły dzieciom     ćwiczenia prostych skoków do wody z zanurzeniem. Pierwszaki świetnie opanowały leżenie na plecach     z przyrządem. Kolejne zajęcia odbędą się już w czerwcu.

zdjęciaMajówka z Sienkiewiczem


Dnia 10 maja 2014r. uczniowie z kl. 6b SP pod opieką p. Doroty Rząsy wzięli udział
w Majówce z Sienkiewiczem, czyli publicznym czytaniu fragmentów dzieł Trylogii   Henryka Sienkiewicza. Akcja została zorganizowana przez „Solidarność” Oświaty
i Wychowania, przy współpracy z Zespołem Szkół w Malawie oraz Zespołem Szkół nr 2   w Rzeszowie i odbyła się w Millenium Hall na placu eventowym w Rzeszowie. Na     pamiątkę wydarzeń z „Potopu”, sceny uratowania króla Jana Kazimierza przez górali, nasi uczniowie     zatańczyli taniec góralski. Akcja cieszyła się popularnością mieszkańców. Fragmenty trylogii czytali     zaproszeni goście oraz publiczność.

zdjęciaMam talent


Tym razem prezentujemy uzdolnione dziewczęta z klasy 5b.

Julia Patałuch zajęła III miejsce w II edycji konkursu znajomości języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament II.
Olimpia Tańcula brała udział w 6. Polskich Spotkaniach Kontrabasowych Mielec 2014.

Dziewczętom gratulujemy ciekawych zainteresowań oraz talentu.

zdjęciaWycieczka do „Super Nowości”


Dnia 7 maja 2014 r. członkowie zespołu redakcyjnego „Szkolnych Nowinek”   wraz z opiekunami p. Martą Maciejowską i p. Beatą Chwistek zwiedzali     siedzibę redakcji gazety codziennej „Super Nowości” w Rzeszowie. Uczniowie zostali poinformowani
  o funkcjonowaniu dziennika, mieli także możliwość porozmawiania z dziennikarzami; grafikiem oraz     panią korektor. Byli świadkami przygotowania najnowszego wydania. Uczestnicy wycieczki byli     zafascynowani informacjami nt. pracy w redakcji, dlatego też obsypywali pytaniami Pana Jana     Niemaszkę, który wprowadzał grupę w tajniki zawodu dziennikarza.
zobaczAkademia z okazji Święta 3. maja


W dniu 5 maja w naszej szkole uroczystym apelem uczciliśmy rocznicę   uchwalenia Konstytucji 3. maja. Akademię, pod czujnym okiem pani Joanny     Machalskiej i pani Marty Maciejowskiej, przygotowali uczniowie klasy V a, a scenografię zaprojektowały     i wykonały uczennice klasy II a Gim. Oryginalną i poruszającą serca oprawę muzyczną zaaranżowała     pani Justyna Stachura wraz z zespołem wokalnym i solistkami.
zdjęciaKonkurs „Wesołego Alleluja!”


Dnia 16 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny   „Wesołego Alleluja!”. W tym roku uczniowie przygotowali: kartki świąteczne     (klasa IV), pisanki (klasy V), witraże (klasy VI) i stroiki z symbolem wielkanocnym (klasy I i II gim.).     Konkurs zorganizowały: p. Renata Kosińska, p. Agnieszka Wąs i p. Dagmara Świrad.
  Jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursowych...
zdjęciaAktywnie po zdrowie


Aktywnie po zdrowie – ogólnopolski sukces klasy 1b SP.

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1b SP pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Głowiak     biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!”, którego celem jest podniesienie     poziomu wiedzy dzieci oraz ich rodziców na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a     stanem zdrowia. Uczestnictwo w projekcie polega na realizacji serii działań podzielonych na trzy etapy,     odpowiadające porom roku. Zespół pierwszaków znalazł się w pierwszej dziesiątce w Polsce.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania siódmego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytajŚwiatowy Dzień Zdrowia


Dnia 14 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły z uśmiechem i śpiewem   obchodzili Światowy Dzień Zdrowia. Na uroczystym apelu koledzy i koleżanki z     klas IV i V, pod kierunkiem pań: Justyny Stachury, Doroty Miś i Violetty Ptasznik przedstawili problemy     zdrowotne w skali mikro i makro, zwracając szczególną uwagę na profilaktykę czyli higienę i aktywność     ruchową.
  Z tej okazji p.Joanna Kamycka-Podziomek rozdała nagrody i dyplomy, ufundowane przez Sklepik     Uczniowski, laureatom szkolnego konkursu „Choroby i profilaktyka”. Wszyscy oklaskiwali: Dawida     Wąsa, Jakuba Kozaka, Anię Peszko i Weronikę Machowską.
zdjęciaProjekt edukacyjny „Woda nas uwodzi”


Dnia 11 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyły się ostatnie już warsztaty
w ramach projektu „Woda nas uwodzi”. Wzięli w nich udział uczniowie klasy     1a, 1b, 2b oraz 3b wraz z wychowawcami. Celem warsztatów było poznanie i samodzielne     „doświadczenie wody”. Zajęcia łączyły teorię z praktyką. Podczas czterech godzin lekcyjnych nasi     uczniowie pod kierunkiem specjalistów – ekologów ze Stowarzyszenia Ekoskop: p. Katarzyny Ruszały     oraz p. Macieja Kunysza wykonywali doświadczenia, pomiary i eksperymenty zwiazane z wodą, a     także podglądali pod lupami i mikroskopem zwierzęta wodne w naturalnym środowisku wodnym.
  Koordynatorem projektu była p. Beata Głowiak.
zdjęciaOgólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem


W dniu 10 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy 3a i 3b SP napisali Ogólnopolski     Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, który jest podsumowaniem pierwszego etapu edukacji.     Uczniowie obejrzeli film terapeutyczny mający ograniczyć stres towarzyszący im przed sprawdzianem,     następnie napisali sprawdzian z języka polskiego i z matematyki.
zdjęcia„Majsterkowo” w rzeszowskiej Castoramie


Wiecej zdjęć z warsztatów w Castoramie.
zdjęciaProjekt edukacyjny „Woda nas uwodzi”


W dniach 24 oraz 31 marca 2014 r. uczniowie klasy I b i III b SP wzięli udział w   bezpłatnych zajęciach warsztatowych w ramach projektu „Woda nas uwodzi”.     Warsztaty prowadzone były przez trenera - ekologa Pana Macieja Kunysza ze Stowarzyszenia     Ekoskop z Rzeszowa. Wykonując kilka prostych doświadczeń, uczniowie mogli poznać podstawowe     własności wody oraz zbadać jej czystość przy użyciu odczynników chemicznych oraz nowoczesnych     mikroskopów. Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Kolejne spotkanie z ekologiem w ramach projektu,     odbędzie się wkrótce w plenerze. Projekt jest finansowany ze środków NFOŚiGW oraz środków     własnych organizatora. Koordynatorem projektu jest p. Beata Głowiak.
  Więcej informacji o projekcie na stronie: www.woda.edu.pl
zdjęcia   Rekolekcje


  W dniach od 2 do 4 kwietnia 2014 r. odbędą się w naszej szkole Rekolekcje.
Prosimy o zapoznanie się z programem spotkań dla poszczególnych klas.

1-3 G 4-6 SP 1-3 SP busFestiwal piosenki


Dnia 21 marca odbył się Festiwal piosenki dla klas I-III SP. Uczniowie   śpiewająco powitali wiosnę.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania szóstego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytaj„Majsterkowo” w rzeszowskiej Castoramie


W dniach 11 i 13 marca 2014 roku uczniowie klas I SP (wraz z   wychowawczyniami p. Beatą Głowiak, p. Renatą Fortuną) i klas III     SP (z p. Katarzyną Świerk i p. Gabrielą Pociask) wzięli udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych     zorganizowanych przez rzeszowską Castoramę w ramach cyklu „Majsterkowo”. W trakcie zajęć dzieci     pod okiem instruktora i wychowawców wykonały pamiętniki w drewnianych oprawach. Swoje prace     ozdobiły wzorami wg własnych pomysłów. Radość sprawiało im malowanie okładek farbami do drewna.     Program trzygodzinnych zajęć został bardzo ciekawe przemyślany i przygotowany. Dzieci z     zaangażowaniem uczestniczyły i wykonywały powierzane im zadania. Każdy z uczniów otrzymał     dyplom uznania oraz drobny upominek. Koordynatorem wyjazdu była pani Beata Głowiak.
zdjęciaDzień Kobiet


Dnia 11 marca 2014 r. miała miejsce akademia z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie   z klasy IIa SP recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a chłopcy złożyli życzenia   wszystkim kobietom. Akademię przygotowała pani Jolanta Oleksy.
zdjęciaKonkurs Piosenki Obcojęzycznej


Dnia 10 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Krasnem odbył się II Gminny   Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.
Agnieszka Grużewska z klasy 4 zajęła I miejsce za wykonanie piosenki     Lenki „The Show”. Agnieszkę przygotowały panie: Justyna Stachura i Beata Chwistek.
zdjęcia„Przystanek Olimp”


Dnia 10 marca 2014r. uczniowie z klas V i VI-tych obejrzeli spektakl łączący   przyszłość z przeszłością pt.: „Przystanek Olimp” w wykonaniu aktorów Teatru   Współczesnego w Krakowie. Kiedy na jednym z serwerów pojawił się wirus   wymazujący dane historii starożytnej, dzieje ludzkości zostały zagrożone   unicestwieniem. W wirtualny świat mitologii został wysłany specjalny agent, z misją     naprawienia systemu. Uczniowie więc wraz z głównym bohaterem wyruszyli w niezwykłą podróż w     antyczny świat bogów i herosów. Podczas przedstawienia młodzi widzowie nie tylko odkryli tajemnice     świata mitologii, ale również zobaczyli połączenie efektów multimedialnych ze sztuką teatralną, co     przyniosło niesamowite efekty. Wyjazd zorganizowała p. Dorota Rząsa.
zdjęciaNabór dzieci do klasy pierwszej


  Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Malawie ogłasza
nabór dzieci (rocznik 2007 i 2008) do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015.
Rodziców lub prawnych opiekunów prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły
od poniedziałku do piątku do 28.03.2014r. w godz. 7.00 do 14.30.
więcej
„W warsztacie rzeszowskiego rzemieślnika”


Dnia 4 marca 2014 r. uczniowie klas II a i II b SP pod opieką wychowawczyń   wyjechali do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. W muzeum wzięli udział w   lekcji warsztatowej pt. „W warsztacie rzeszowskiego rzemieślnika”. Uczniowie     mogli się dowiedzieć między innymi: kim był płatnerz, kołodziej, kaletnik, miecznik, czym zajmowały     się cechy oraz jaką „drogę” należało pokonać, aby zostać mistrzem cechowym. Podczas zajęć     uczniowie wykonali własny majstersztyk - dziewczęta torebkę a chłopcy miecz - oraz uzyskali     certyfikat swego mistrzostwa. Wyjazd zorganizowały p. Beata Lutecka i p. Jolanta Oleksy.
zdjęcia„W świecie mitów”


Dnia 24 lutego 2014r. odbyła się teatralna lekcja otwarta klasy Vb. Lekcja   pt.: „W świecie mitów” obejmowała zakres programowy z języka polskiego.   Uczniowie, podzieleni na trzy grupy, przedstawili następujące mity:
  o Herkulesie, Demeter i Korze, narodzinach Ateny i Jabłku niezgody. Lekcję obejrzał pan dyrektor     szkoły, jak również rodzice, nauczyciele, uczniowie klas IV–VI oraz grupa przedszkolaków
  z Przedszkola w Malawie. Przedstawienie przygotowała pani Dorota Rząsa.
zdjęciaTurniej Warcabowy


W dniach 18 i 25 lutego 2014 r.odbył się w naszej szkole Turniej Warcabowy.   Jego organizatorkami były panie: Beata Głowiak i Gabriela Pociask. Turniej   cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I–III SP.
zdjęciaXXI Międzyszkolny Przegląd Jasełek


W dniu 10 lutego 2014 roku w Teatrze Maska w Rzeszowie odbyło się   uroczyste wręczenie nagród XXI Międzyszkolnego Przeglądu Jasełek.   Organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie we     współpracy z Diecezjalnym Instytutem Akcji Katolickiej w Rzeszowie i Wydziałem Katechetycznym     Kurii Rzeszowskiej. Jury pod przewodnictwem muzyka – pana Jacka Laski – postanowiło przyznać trzy     nagrody i dwa wyróżnienia. 30-osobowy zespół wokalistów, a zarazem aktorów naszej szkoły pod     opieką pani Justyny Stachury oraz księdza Ryszarda prezentując jasełka „Kolędo, zaprowadź     do Betlejem” zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  Dziękujemy uczniowi klasy 5b, Piotrowi Szydełko oraz jego mamie, za nagranie przedstawienia.
zdjęciaZwiedzanie MUZEUM DOBRANOCEK


W dniu 17 lutego 2014 roku 16 uczniów tego zespołu zwiedziło MUZEUM   DOBRANOCEK ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Jest to jedyne takie   muzeum w Polsce. Chłopcy i dziewczęta poznali historię powstania wielu     polskich dobranocek, np. Jacek i Agatka, Miś Uszatek, Przygody Gąski Balbinki, Bolek i Lolek,     Koziołek Matołek. Zaznajomili się także z bohaterami bajek innych krajów europejskich, m.in.     Rumcajsem czy Piaskowym Dziadkiem. Uczniowie podziwiali pamiątkowe eksponaty – oryginalne lalki     z filmów kukiełkowych, folie z kadrami z filmów animowanych, a także szkice, tła filmowe, scenariusze,     przedmioty codziennego użytku i opakowania po słodkościach ozdobione wizerunkami dobranockowych     postaci.
zdjęciaWalentynki–Witaminki


14 lutego w ramach działań promocji zdrowia oraz realizacji projektu „Zdrowo   jem, więcej wiem!”, uczniowie klasy 1b SP pod kierunkiem wychowawcy pani   Beaty Głowiak przygotowali inscenizację pt. „O księżniczce Alince i rycerzu     Wit–aminku”, której celem było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców, zachęcenie do ich     spożywania. Pierwszaki własnoręcznie wykonały niektóre rekwizyty niezbędne do inscenizacji.     Przedstawienie odbyło się przed grupą sześciolatków.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania piątego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytaj   Zabawa karnawałowa


Zabawa karnawałowa odbędzie się 12 lutego 2014 r. (środa).
Klasy I – III Szkoły Podstawowej godz.14.00 do 16.00
Klasy IV – VI Szkoły Podstawowej godz.16.00 do 18.30
Klasy I – III Gimnazjum godz.17.30 do 20.00.

Klasa III a G zaprasza do Kawiarenki.Akcja „Złóż serce dla hospicjum”


Już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Złóż serce dla   hospicjum”. Przez cały tydzień chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach   origami, na których składali serduszka, które dnia 14 lutego wraz z ulotkami     informującymi o zakresie działalności Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego zostaną rozdane na Rynku     w Krakowie. Koordynatorami przedsięwzięcia w naszej szkole są: p. Joanna Machalska i p. Monika     Krasny.
zdjęcia wynikiOdwiedziny w schronisku dla zwierząt Kundelek


W dniu 4 stycznia 2014r. uczennice klasy Ib G wraz z opiekunami: panią Beatą   Głowiak i panią Dagmarą Świrad odwiedziły schronisko dla zwierząt Kundelek   w Rzeszowie. Dziewczęta zawiozły karmę dla zwierząt, zebraną przez uczniów     naszej szkoły.
zdjęciaFerie w Zwardoniu


W dniach od 18 do 24 stycznia 2014r. uczniowie z naszej szkoły wypoczywali   na obozie w Zwardoniu. Mimo braku śniegu, wszystkim dopisywał humor,   dzięki atrakcjom, jakie zapewnili dzieciom opiekunowie.
zdjęciaJasełka „Z pokłonem u żłóbka”


Dnia 05 stycznia 2014r.w Domu Strażaka w Malawie uczniowie z Zespołu   Szkół w Malawie (klasa VI b) przedstawili inscenizację Jasełek pt: „Z pokłonem   u żłóbka”. Jasełka miały góralski charakter, uczniowie nie tylko mówili po     góralsku, ale również zatańczyli góralski taniec. Brawurowo odegrane sceny i zaśpiewane kolędy     zostały nagrodzone gromkimi brawami przez publiczność, która wypełniła salę po brzegi. Pastorałkę     bożonarodzeniową przygotowała pani Dorota Rząsa w ramach projektu współfinansowanego przez     Firmę Provident Polska, a oprawą muzyczną zajęli się: ks.Ryszard Wacek i uczniowie: Barbara Król,     Zuzanna Kwolczak i Bartłomiej Zając. Uczniowie wystąpili również podczas Mini Festiwalu w Teatrze     Nowym w Rzeszowie 19 stycznia 2014r.
zdjęcia   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 16 stycznia 2014 r. (czwartek).
Klasy I – VI Szkoły Podstawowej o godz.16.30
Klasy I – III Gimnazjum o godz.17.00.   Wyróżnieni uczniowie


Wszystkim uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce i zachowaniu
w I półroczu roku szkolnego 2013/2014
serdecznie gratulujemy.
4-6;1-3G 1-3SPGłosuj na Igora!


Informujemy, że w konkursie plastycznym „Słońce nieskończone źródło   energii”, w kategorii klas I - III Igor Domowicz z klasy Ia SP zajął II miejsce   uzyskując 401 „polubień”. Organizatorem konkursu jest firma Solartime.
zdjęciaDni wolne w ZS w Malawie


Prosimy o zapoznanie się z Kalendarzem roku szkolnego 2013/2014, w którym zamieszczono m.in.
dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
czytajMam talent


Prezentujemy kolejnego mistrza karate.
Jest nim Wojciech Kasprzyk z klasy 6b.
zdjęciaWigilia szkolna


W dniu 19 grudnia 2013 r. w ZS w Malawie zorganizowano Wigilię. Zaproszeni   goście oraz uczniowie z naszej szkoły obejrzeli muzyczne Jasełka,   przygotowane przez panią Justynę Stachurę i księdza Ryszarda Wacka,     następnie składali sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Dla uczestników uroczystości przygotowano     wigilijny poczęstunek.
zdjęciaSzkolny Konkurs Bożonarodzeniowy


18 grudnia w Zespole Szkół w Malawie odbył się Konkurs Bożonarodzeniowy.   Uczniowie klas IV–VI i I–III gimnazjum przygotowali piękne prace w 5   kategoriach: stroiki, kartki świąteczne, ozdoby i choinki, witraże, szopki     betlejemskie. W tym roku nowością były choinki z papierowej wikliny. Prace przygotowane pod     kierunkiem p. Renaty Kosińskiej – Krochmal i p. Agnieszki Wąs stanowiły wystrój stołów podczas     szkolnej wieczerzy wigilijnej oraz dekorację holu.
zdjęciaWyjazd na stok w Puławach


W dniu 17 grudnia 2013 r. 37 uczniów w wieku 10-15 lat wyjechało na stok do   Puław. Ci, którzy po raz pierwszy wyjechali na snowboard skorzystali z   darmowych lekcji nauki jazdy, a pozostali snowboardziści trenowali przed     zawodami ogólnopolskimi, które odbędą się 6 stycznia 2013 r.
zdjęciaWyjazdy uczniów na basen i narty


Wyjazdy uczniów naszej szkoły na basen oraz narty były możliwe dzięki   funduszom z działań przeciwalkoholowych, pozyskanym przez GOPS
w Krasnem.
zdjęciaZ wizytą w pizzerii w Rzeszowie


Dnia 16 grudnia 2013 r. uczniowie klasy 1a i 2b SP wzięły udział w warsztatach   kulinarnych w pizzerii Dominium w Rzeszowie.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania czwartego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".
czytajMam talent


W Zespole Szkół w Malawie pojawili się młodzi mistrzowie karate.
Kacper Rymut i Kuba Siorek zdobyli medale w otwartym Pucharze Polski.
Gratulujemy.
zdjęciaWarsztaty ekologiczne w Rzeszowie


Dnia 7 grudnia 2013r. kilku uczniów klasy 1b SP wzięło udział w ciekawych   warsztatach, które zostały zorganizowane w Podkarpackim Centrum Edukacji   Ekologicznej w Rzeszowie. Zajęcia były bardzo dobrze przygotowane,     obfitowały w wiele atrakcji dla dzieci, m.in. Fernardo z Hiszpanii ujawnił, jak zrobić baterię z cytryny
  i ziemniaka, tajemnice przyrody przybliżyła Nathalie z Francji, a artystyczny recykling pokazała Sabrina     z Włoch.
zdjęciaMikołajki


Dnia 6 grudnia 2013r. grzecznych uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Dla   tak miłego Gościa ubraliśmy się w tym dniu na czerwono.
zdjęciaKundelkowe losowanie


Dnia 6 grudnia odbyło się mikołajkowe losownie nagród wśród tych uczniów,   którzy zatroszczyli się o zwierzęta ze schroniska Kundelek w Rzeszowie,   przynosząc dla nich karmę.
zdjęciaZ wizytą w pizzerii w Rzeszowie


Dnia 4 grudnia 2013 r. uczniowie klasy 1b SP skorzystali z zaproszenia i   odwiedzili pizzerię Dominium w Rzeszowie. Dzieci poznały historię pizzy, jej   rodzaje oraz ciekawostki. Z uwagą przyglądały się, w jaki sposób powstaje      ciasto i jak formuje się jego kształt. Każdy mógł zaproponować swoje dodatki. W oczekiwaniu na pizzę     popijały pyszny napój malinowy. Pizza wszystkim smakowała. Na zakończenie uczniowie otrzymali     kolorowe dyplomy. Kolejnym ciekawym miejscem, które tego dnia odwiedziły dzieci, była Czytelnia     Pedagogiczna. Mogli tam usiąść i poczytać czasopisma dziecięce oraz wziąć udział w ciekawych     warsztatach przeprowadzonych przez wydawnictwo Epideixis z Krakowa.
  Warto poznawać nowe miejsca w Rzeszowie.
zdjęciaZabawa andrzejkowa


W dniu 27 listopada br. zorganizowano Zabawę andrzejkową. Jedną z atrakcji   była Kawiarenka prowadzona przez uczniów klasy III Gim.
Zobaczcie, jak bawili się uczniowie klas młodszych.
zdjęciaKonkurs recytatorski „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”


Dnia 26 listopada uczniowie z klas 1-3 SP uczestniczyli w konkursie   recytatorskim „Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima”. Do konkursu     przystąpiło 28 uczniów. Konkurs zorganizowały panie: Beata Lutecka oraz Katarzyna Świerk.
zdjęciaAkademia z okazji Święta Niepodległości


„Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale jeszcze większą sztuką jest dobrze   żyć dla niej”. Te słowa kardynała S. Wyszyńskiego były hasłem tegorocznej   akademii z okazji Święta Niepodległości przygotowanej przez uczniów klas IV,     Va. Młodzi aktorzy przypomnieli społeczności szkolnej trudną drogę Polaków do wolności oraz     spoczywające na nas dziś obowiązki patriotyczne. Akademię uświetniły pieśni legionowe i piosenka
  o wolności w wykonaniu solistów i zespołu wokalnego z klas IV–V i I gimnazjum.
zdjęciaWarsztaty origami


Dnia 14 listopada 2013 r. odbyły się warsztaty origami, na których uczniowie   wykonali kolorowe sześciany. Prace można oglądać w sali 47.
zdjęciaRozstrzygnięcie Konkursu na projekt znaczka odblaskowego


W dniu 14 listopada br. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie   Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Świeć przykładem – bądź      widoczny na drodze”. Na uroczystość przybyli niemalże wszyscy laureaci konkursu, nauczyciele i     opiekunowie uczniów z kilku rzeszowskich i podrzeszowskich szkół. Uroczystość rozdania nagród     uświetnił występ uczniów klasy 1b w inscenizacji pt. „Odblaskowe Pierwszaki, czyli jak bezpieczna     droga do szkoły z odblaskami splotła się z kwiatami”. Dyplomy i nagrody wręczyli zwycięzcom Pan     Dyrektor oraz Pani Wicedyrektor. Najciekawsze prace, zostały zaprezentowane na wystawie     pokonkursowej. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
zdjęciaKolejny numer gazetki szkolnej


Zapraszamy do pobrania i czytania trzeciego w tym roku szkolnym
numeru gazetki "Szkolne Nowinki".

Nasza gazetka pojawia się 15 dnia każdego miesiąca.

czytaj   Wywiadówka


   Zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas,
które odbędzie się 14 listopada 2013 r. (czwartek).
Klasy I – III SP o godz.16.30
Klasy IV – VI SP oraz I – III Gimnazjum o godz.17.00.Wyniki Konkursu na projekt znaczka odblaskowego


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Świeć przykładem – bądź   widoczny na drodze” – projektowanie znaczka odblaskowego.


Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Zespole Szkół w Malawie
dnia 14 listopada 2013r. o godz. 14.00.
Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.
wynikiPlanetarium Astropak


W dniu 6 listopada 2013 r. naszą szkołę odwiedziło objazdowe planetarium   Astropak, które dostarczyło uczniom niepowtarzalnych wrażeń z wirtualnej   podróży do odległych zakątków Wszechświata. Wszyscy mogli z bliska     zobaczyć kosmos i poznać prawa nim rządzące.
zdjęciaAkcja „Żyj zdrowo – wybierz owoc”


W ramach promowania zdrowego stylu życia w środowisku szkolnym, dnia 6   listopada 2013 r. została przeprowadzona przez pierwszaków akcja pod hasłem   „Żyj zdrowo – wybierz owoc”. Podczas akcji, pierwszaki rozdawały     starszym kolegom jabłka. W zamian starsi uczniowie mieli oddać głos na najciekawszy plakat z     hasłem zachęcającym do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów.     Owoce przekazał Zakład Sadowniczo – Szkółkarski w Albigowej.
zdjęciaZbiórka dla KUNDELKA


Pod hasłem „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”
rozpoczynamy tegoroczną zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska KUNDELEK.

czytajCopyright 2012   Zespół Szkół w Malawie