Osiągnięcia uczniów w konkursach

rok szkolny 2010/2011

Dnia 17.09.2010 r. uczennice klas gimnazjalnych: Natalia Bajda, Marta Inglot, Marzena Bylak, brały udział w Powiatowym Konkursie „Losem rzuceni”, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Tyczynie, pod patronatem starosty Rzeszowskiego.

Marzena Bylak zajęła III miejsce w kategorii: recytacja oraz otrzymała nagrodę publiczności.

Uczennice przygotowywała p. Dorota Rząsa.

Dnia 29.10.2010 r. w Zespole Szkół w Malawie odbył się finał Gminnego Konkursu Papieskiego, w którym wzięło udział 84 uczniów z całej gminy. Konkursowi patronowali: Podkarpacki Kurator Oświaty, Wójt Gminy Krasne i Katolickie Radio VIA.

Szkoła Podstawowa

Kategoria: praca plastyczna II miejsce zajął Łukasz Wąs.

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Szczepański,  Krzysztof Cymer,

Izabela Bartkowicz, Ryszard Peszko (opiekun p. Agnieszka Wąs).

Gimnazjum

W kategorii: wiersz III miejsce zajęła Faustyna Jasiewicz.

W kategorii: rozprawka I miejsce otrzymał Gabriel Dańko, II miejsce Paulina Malak.

W kategorii: praca multimedialna I miejsce otrzymały Kinga Krzeczowska i Ewelina  Bałchan, III miejsce zajął S.B. (opiekun p. Dorota Rząsa).

W  Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Polska – Ojczyzna nasza” wyróżnienia otrzymały uczennice Szkoły Podstawowej Karolina Płonka i Magdalena Nawojska (opiekun p. Agnieszka Wąs).

XI Edycja Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Kolędnicy – Wędrownicy” wyróżnienie dla Sebastiana Wąsa z Gimnazjum (opiekun p. Agnieszka Wąs).

XVIII  Wojewódzki  Konkurs  Szopek  Bożonarodzeniowych  III miejsce zajęła Marta Inglot z Gimnazjum (opiekun p. Agnieszka Wąs).

Dnia 31.01.2011r. w Teatrze Maska w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XVIII Przeglądzie Jasełek, zorganizowanym przez SP nr 10 wraz z Diecezjalnym Instytutem Akcji Katolickiej w Rzeszowie i Wydziałem Katechetycznym Kurii Rzeszowskiej. Uczniowie ZS w Malawie zajęli III miejsce za inscenizację jasełek pt. „W Betlejemskiej szopie”. Pastorałkę bożonarodzeniową wyreżyserowała p. Dorota Rząsa, a oprawę muzyczną przygotowała p. Justyna Stachura.

Dnia 11.12.2010r. uczennice Gimnazjum: Faustyna Jasiewicz i Agnieszka Marszał zdobyły nagrodę w Wojewódzkim Konkursie plastycznym „Na gałazce choinkowej”, zorganizowanym przez Polskie Centrum Origami i Rzeszowski Dom Kultury (opiekun p. Joanna Machalska).

Dnia 03.03.2011r. uczennice Gimnazjum wzięły udział w II Międzygminnym konkursie „Matematyczne orgiami”, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie:

Faustyna Jasiewicz zajęła II miejsce w kategorii „Moduł sonobe”; Kamila Barczyk III miejsce w kategorii „Kolczatki”, Agnieszka Marszał III miejsce w kategorii „Wielościany foremne” (opiekun p. Joanna Machalska).

Uczniowie Gimnazjum: Marta Inglot, Michał Mucha, Sebastian Wąs wzięli udział w Wojewódzkim konkursie „Sacrum w literaturze i sztuce”, zorganizowanym przez Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Konkurs dotyczył analizy treści utworu literackiego i przekazaniu jej za pomocą rysunku. Wyróżnienie otrzymał Michał Mucha (opiekun p. Dorota Rząsa). Wręczenie nagród odbędzie się 12.03.2011r. w Jarosławiu.

Klasa III b G wraz z wychowawcą, p. Dorotą Rząsą zainicjowała konkurs-zabawę w „Kolorowe dni w szkole”. Celem konkursu jest: integracja społeczności lokalnej, poznanie symboliki kolorów, kształtowanie estetyki stroju, edukacja „z uśmiechem”.

- 14.02.2011r. „różowy dzień” – I miejsce III a G

Uczniowie Gimnazjum: Gabriel Dańko i Sebastian Wąs wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na napisanie rozprawki pt: Współczesne miasto – wrogie czy przyjazne nastolatkowi?, zorganizowanym przez miesięcznik Viktor Gimnazjalista. Dnia 21.03.2011r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Zwyciężyła praca Gabriela Dańko, który okazał się mistrzem w pisaniu rozprawek i zredagował najlepsze wypracowanie na skalę Polski. Jego rozprawka została opublikowana na łamach Viktora Gimnazjalisty nr 6, natomiast Sebastian Wąs zdobył wyróżnienie za dojrzały, męski i konkretny styl oraz trafnie dobrane argumenty (opiekun Dorota Rząsa).

Dnia 28 kwietnia odbył się finał X Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego. Wyróżnienie zdobyła Marta Inglot w kategorii : reportaż „ Rok z życia sarny” (uczennice przygotowywała p. Dorota Rząsa i p. Joanna Kamycka-Podziomek).

W konkursie tym brała również udział klasa III b gimnazjum, która zajęła  I miejsce

w kategorii: kabaret leśny pt: Pewnego dnia w lesie,…czyli Czerwony Kapturek (kabaret wyreżyserowała p. Dorota Rząsa).

Dnia 6 maja został rozstrzygnięty Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”

i Puchar Dyrektora Szkoły zorganizowany przez  p. Dorotę Rząsę i p. Martę Maciejowską. Mistrzem ortografii okazał się Gabriel Dańko z klasy III b gim., wicemistrzem Gabriela Kawalec z klasy III a gim, III miejsce zajął Grzegorz Wilk

z kl III a gim., a wyróżnienie otrzymała Marta Inglot z klasy II a gim.

Dnia 10 maja w Zespole Szkół w Malawie odbył się Powiatowy Konkurs Krasomówczy pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starosty Rzeszowskiego i Wójta Gminy Krasne. W kategorii: szkoła podstawowa wyróżnienie zdobyła Magdalena Nawojska (opiekun p. Agnieszka Wąs), natomiast w kategorii: gimnazjum III miejsce zajęła Marzena Bylak (opiekun p. Dorota Rząsa).

W Wojewódzkim Konkursie Origami, przeprowadzonym  w Jaśle w kategorii: Szkoła Podstawowa – Bryły, uczennice naszej szkoły zajęły następujące miejsca:

II miejsceAlicja Bator klasa VI a

III miejsceIzabela Bartkowicz klasa VI a

(opiekun p. Joanna Machalska).

Laureaci IV Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych *Świetlik* 2011:

uczeń kl. IV a - Dominik Kwolczak  (opiekun p. Beata Głowiak)

oraz uczennica kl. VI a - Alicja Bator (opiekun p. Joanna Kamycka-Podziomek).

Organizator konkursu : Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki  Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W Wojewódzkim Konkursie Działań Promujących Selektywną Zbiórkę Odpadów

Nasza Szkoła zdobyła I miejsce  oraz honorowy tytuł „Szkoła lider selektywnej zbiórki odpadów”.

Koordynator konkursu: p. Beata Głowiak

Organizatorzy konkursu: Towarzystwo na rzecz Ziemi, Stowarzyszenie EKOSKOP, Stowarzyszenie Zielone Mazowsze.

Uczniowie klasy III b gim. wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Uczniowskie Przedsięwzięcie IDEA 2011, zdobywając wyróżnienie.

Kinga Krzeczowska, Gabriel Dańko i Tomasz Tańcula reprezentowali szkolę w finale konkursu, który  odbył się w Konstancinie k. Warszawy w dniach 9-11 czerwca 2011r.