WIELKA WYPRAWA PIERWSZAKÓW

W dniu 27.09.2013r. w ramach projektu JESIENNE EXPEDYCJE KLUBU EKO 2013 uczniowie klasy 1b SP pod opieką wychowawczyni pani Beaty Głowiak wzięli udział w bezpłatnych, interaktywnych warsztatach edukacji ekologicznej w Czudcu, w rezerwacie „Wielki Las”.
W czasie wyprawy wychowankowie doświadczali bezpośredniego kontaktu z przyrodą poznając bogaty, wspaniały i tajemniczy świat. Wyprawa pozwoliła też dostrzec różne problemy ekologiczne wynikające z negatywnego wpływu cywilizacji na stan środowiska.
Pani przewodnik – ekolog rozpoczęła spotkanie od opowieści „Co znaczy Eko?” oraz zabawy przy gnieździe recyklingowym obok SP nr 27
w Rzeszowie „Czy wiem, gdzie z tym śmieciem?”.
Następnie po przyjeździe do Czudca, rozpoczęliśmy spacer ekologiczną ścieżką dydaktyczną rezerwatu. W trakcie wędrówki pani przewodnik organizowała uczniom ciekawe zabawy. W pięknym lesie dzieci spotkały się „oko w oko” z salamandrą, popielicą, miniaturowymi żabkami i innymi organizmami. Mogły również podziwiać olbrzymie drzewa malowane kolorami jesieni oraz posmakować nasion buczyny.
Na podsumowanie wyprawy na miejscu biwakowym rozpaliliśmy ognisko, przy którym zjedliśmy pieczone kiełbaski. Dzieci otrzymały indywidualne certyfikaty „Klubu Eko”. Wróciły z wyprawy pełne wrażeń, bogatsze o nową wiedzę i nowe doświadczenia przyrodniczo – ekologiczne.


         

   

     

     

         


Copyright 2012   Zespół Szkół w Malawie